Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba, mi a legmegfelelőbb...

Lakásba, mi a legmegfelelőbb kutafajta?

Figyelt kérdés
Lakásban lakunk , van egy nagy erkélyünk , minden nap eltudnám vinni sétálni napi x2 . Viszont hétköznap nem lenne otthon vele senki. Melyik kutyafaj lenne a legmelelelőbb számomra ( lehetőleg kistestű ) ?
2011. júl. 20. 15:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
A yorkshire terrier szerintem megfelelő lakásba. A szőre nem hullik,kistestű, de abban nem vagyok biztos, hogy elég napi két séta.
2011. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 rémuralom válasza:
71%
a plüsskutya
2011. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
az FCI IX fajtacsoportjának tagjait pont erre tenyésztették ki :D szóval közülük válogass.
2011. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Itt egy részletes lista:

[link]


De hozzáteszem mindegyik fajta igényli a fárasztást és a rendszeres foglalkozást. Ha jól szervezel/tervezel akkor tudsz majd egy elégedett kutyát nevelni.


Ami a legfontosabb, hogy betartsd a Falkavezérséget!(google: Hogyan legyek falkavezér? )


Nézz körül a menhelyeken is , mert sok keverék kutyus van, kistesű is, és ha felnőtt már, akkor a gondozók el tudják mondani milyen tulajdonságokkal rendelkezik, mik az igényei, stb.


Mellesleg megmentesz egy életet!

2011. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
csivava, yorki
2011. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de 2 séta nem elég. Te hányszor mész el pisilni? Anyósomék 3-4 óránként sétáltatják kiskutyájukat hétvégén, hétköznap, amikor dolgoznak 6-14-ig nincs séta, előtte és utána közvetlen kutyaséta, az utolsó kutyaséta leghamarabb 21 órakor van, legkésőbb 22:30-kor, és a reggeli kutyaséta 5 óra előtt picivel.
2011. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bármelyik ha jól van nevelve, le tudja foglalni magát (plüssel, labdával...) amíg nincs otthon senki és persze a napi több séta!!!

Nekem beagle van lakásba és sokszor egyedül van fél-1 napot de nem rosszalkodik, nem szed szét semmit...!!! Nem pisil,kakil be a szőnyegre! Naponta 2x viszem le és elég neki, persze van amikor többször is meg több órára viszem!

2011. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat =)
2011. júl. 20. 16:31
 9/11 anonim ***** válasza:

amíg kölyök addig jó lenne ha vki azért otthon tudna lenni legalább az első és 2. hónapban..többszöri séta kell főleg egy kölyök kutyának...


szerintem felnőtt kutyát vegyél vagy inkább hozz el menhelyről...


csivava,yorki,westie,bichonok,francia bulldog, mopsz ,törpe uszkár..

mindegyiknek szükséges a napi 3szori séta

2011. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
lakásba a legmegfelelőbbek a társasági kutyák, de azok igénylik a legjobban az ember társaságát!! hétköznap mennyi időt lenne egyedül a kutya?? napi 3szori séta a minimum egy felnőtt kutyának, kölyöknek meg mégtöbb...kölyök kutyát nem lehet egész nap egyedül hagyni :((( szerintem ne gondolkozz kutyában, ha nincs rá időd!! "Viszont hétköznap nem lenne otthon vele senki." ez mennyi időre vonatkozik????
2011. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!