Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 13 éves keverék...

Van egy 13 éves keverék kutyám! Lehet még valamire tanítani?

Figyelt kérdés
Én 14 éves vagyok, együtt nőttem fel a kutyussal, és nem tudtam tanítani semmire sem, mert amikor ő kicsi volt, akkor még én is az voltam! Meg tudom-e még valamire tanítani? Amúgy a kutyus nagyon egészséges, semmi baja nincsen, mintha csak 7 éves lenne!
2011. júl. 20. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Sok függ a vérmérsékletétől, az egyéniségétől, mennyire izgága, stb, és persze tőled.
2011. júl. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
nem hiszem, h már meglehetne. azt csak kisebb korától lehet. bár az én kutyámmal ezt kiskorában is megpróbáltam, de sehogy se jött/jön össze, mert mindig játszani akar. :( :P
2011. júl. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy csak a kicsi kutya tud tanulni, minden kutya tud. Te is tudsz majd 40 évesen is, ne félj.
2011. júl. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb dolgokra meg tudod tanítani! Pl arra hogy ül: fogj a kezedbe egy kis kutyakaját, mond neki hogy ül (határozottan, de ne ismételgesd csak egyszer mond) aztán várd meg amíg magától rájön, hogy mit akarsz, egyszercsak le fog ülni eléd, és akkor mond mégegyszer hogy ül, add neki oda a kaját, azán dicsérd meg :) Ezt naponta 2x gyakorold vele 5 percig :) Szerintem menni fog :)

Am van egy műsor a spektrumon d.e. 10 órakor abban jó kutyás tanácsok vannak, ezt az ülés dolgot is abban láttam.

2011. júl. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ! A kutyám közepesen izgága, sokszor nem figyel rám, inkább megy szaladozni. A Feküdj! és a Helyedre! szót már tudja, de a többit nem hajlandó még jutifalattal sem! Amikor megpróbáltam jutifalattal, és mondtam neki hogy ül, mindig lefeküdt, hízelgett hogy adjam oda neki a kaját...:S
2011. júl. 21. 10:01
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, és spektrumon csatornánk sajnos nincsen. :(((
2011. júl. 21. 10:02
 7/12 anonim ***** válasza:

ül:

Jutalomfalatot tarts a kezedben, állj a kutya elé, és húzd a feje fölött a farka felé a falatot. Hogy elérje akaratlanul is le fog ülni. AMikor éppen hozzáér a feneke a földhz, mondd h ül, és azonnal add oda neki a falatot.

Ezt ismételgesd vele, 3. napra már vezényszóra menni fog neki.

2011. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)))
2011. júl. 21. 12:43
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudtok valami olyan kajeszt amit lehet jutifalatnak használni?? Mit javasoltok?
2011. júl. 21. 12:54
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet bármi ami finom illatú, de nem "izgul" be rá a kutya túlzottan, mert akkor jön a "addmáride" effektus, és kevésbé fog figyelni a feladatra.

Nekem a FROLIC jött be, tápként kapható, de praktikus, gazdaságos, illatos :)

2011. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!