Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetés körül adódnak gondok,...

Etetés körül adódnak gondok, hogy oldjuk meg?

Figyelt kérdés

Úgy tudom az a jó, ha kutya a gazdik után kap enni, és az asztalról sosem kaphat kaját.

Erre ma este azt látom, hogy anyukám ételt dob le a kiskutyának az asztalról. Ő mentegetőzik, hogy nem lesz ebből semmi. Felvetettem, hogy azután kellene megetetni a kutyust, hogy mi megvacsoráztunk (legalábbis most ameddig kint eszünk az udvaron, utána tök mindegy úgy sem látja), de erre leszid, hogy na akkor majd fel fog ugrani a kutya az asztalra mert éhes...Felhúztam magam rendesen, úgy érzem magam, mint egy hülye gyerek, akit kioktatnak...


2011. szept. 9. 18:47
 1/8 Limen ***** válasza:
19%
Miért nem eteted meg mielőtt ennél?Talán akkor nem kérne amíg eszel.Én úgy hallottam a jó gazda elöszőr ajószágát etetimeg:)
2011. szept. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Hát mikor én fűzök vagy valamit csinálok mindig dobok eszt aszt a kutyáknak de soha nem mennek fel az asztalra. Pedig tudják hogy onnan kapják max mikor fűzök leülnek a lábamhoz és néha elkezdik nézni az asztalt. De az egyik foxi mivel Agilityzek vele meg hasonlók elég nagykat tud ugrani meg egyébként is vagyis bármit el tudna lopni haakarna. De meg lett nekik tanítva a hagyd parancs mind a 2 és mikor elmegyek mondom hogy hagyd és így nem lopnak az asztalról. Vagyis nincsen semmi baj ha néha kap de ha látja hogy vacsoráztok vagy esztek akkor ne adjatok neki csak ha befejeztétek de akkor is szabad az asztalról max meg kell neki tanítani a hagyd parancsot....
2011. szept. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most ő kap először, és nem kunyerál, anyu mégis adott neki az asztalról.
2011. szept. 9. 18:53
 4/8 anonim ***** válasza:

második vagyok


azt amúgy kihagytam hogy mekünk mindig a kutya kapja meg a kajáját és mikor odadtam neki mi akkor vacsorázunk

2011. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

második vagyok


ha nem kutyerál és akkor is kapott nincsen vele semmi baj

2011. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
csak ne túl sokat kapjon kaja után éppen csak 1-2 falatot ha ő már evett
2011. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak akkor baj ha zavar, hogy kunyerál. Engem zavar például. Én kiküldöm a kutyámat amikor eszek. Volt már aki megetette asztalról finom falatokkal, de csak párral ízelítőnek. Két napig alig akarta megenni utána a tápot. Szóval a kutyával cseszett ki, aki nasit adott neki. Egyébként a falkavezér dolognál tényleg úgy helyes, hogy előbb a gazda eszik, de ezt nem kell feltétlenül szó szerint venni. Tehát nem szükséges az étkezéseiteket így összehangolni. Én ezt úgy "magyaráztam el" :) a kutyámnak, hogy kiszedtem neki a száraztápot és egy pár percig úgy csináltam mintha jókat falatoznék belőle. Utána letettem elé a kaját, és csak parancsra kezdett el enni. Én már jóllaktam, most ő jön:) Én meg igazából eszek amikor akarok. Főzés közben is néha kap egy-két finom falatot, de csak úgy hogy nem lóg ott a hátsómban a blöki, hanem behívom és megcsinál néhány feladatot. Utána kap jutalmat:) Szerintem a lényeg az hogy te/ti döntsétek el hogy mikor akartok neki nasit adni, és hogy mindig dolgozzon meg a finomságokért. Így nem lesz oda a tekintélyed mi után megszerezted:)
2011. szept. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, ne kunyeráljon és MINDIG utánatok kapjon enni!
2011. szept. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!