Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért nem tartják...

Sokan miért nem tartják kutyának az ölebeket?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem azért mert sokan nem kutyának veszik őket, hanem puha szuszogó ugató kiegészítőnek.

Arról nem is beszélve hogy nálam a kutya fogalmához hozzá tartozik az, hogy meg tudja védeni magát, és meg tud védeni engem ha arról van szó. Na most egy ilyen kis dög ezekre nem képes.

2011. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Az egyik véglet: mert "cuki pici szőrgombóc babák", akiket babusgatni kell, mert olyan kis védtelenek, és így a gazdák kisbabának tekintik őket.

A másik: Az előző módon elrontott kutyák agresszív, idegbeteg kis szőrcsomók lesznek, amit az emberek utálnak.

2011. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert sokan kutyához azt a képzetet társítják, hogy az idegeneket elűzi, ha kell, támad, megvédi a gazdáját, meg ilyenek. (Miközben egy jól szocializált kutya nem igazán támad.) Nekem mondjuk sosem volt ölebem, de én a kutya kutyaságát másban mérem, ezért szerintem az ölebek is "kutyásak". Merthát ők is hasonló öröklött viselkedésformákkal rendelkeznek, mint bármely más kutya és természetesen ugyanabba a fajba tartoznak, meg minden. És ugyanúgy hűségesek és bármit megtennének a gazdájukért, ami tőlük kitelik.
2011. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Tom mester ***** válasza:
33%
Mert még egy patkány is nagyobb náluk...
2011. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Nekem van egy kis termetű kutyusom, ha benn van, akkor ölebként 'funkcionál', szinte már olyan, mint egy kisbaba, de ha kimegy, akkor üldözi az állatokat, egeret fog, verekszenek játékból a kinti kutyussal. Inkább öleb-jellegűnek mondanám, de azért az ösztöneit hagyjuk mindig kiélni.. Szerintem az nem valami jó egy kutyának, ha emberként kezelik állandóan, nekik szükségük van kutyás tevékenységekre, akármilyen picikék is.
2011. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt 2 kuvaszom régen, és most yorkshire terrierem van.

Az elején el sem akartam hinni, hogy ennyire buta emberek léteznek. A múltkor egy kőagyúval találkoztam, ment a staffordjával és odaszól jól hallhatóan a kutyájának, hogy "nem mész oda, ma már vacsoráztál"

Sajnálom azokat, akiknek a kutya "térd fölött kezdődik" és ezért lenézik a kistestűeket.

De már nem rágódok ezen, elfogadom, hogy sokan ennyire korlátoltak.

2011. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért ezek a dolgok, hogy megvédjék a gazdát, stb. inkább a férfiak elvárásai.

De elfogadhatnák, hogy a nőknek más elvárásaik vannak egy kutyával szemben. Ők általában nem szeretik, ha nagytestű egy kutya, mert csak felborítja őket, húzza a pórázt, és túl hangos, egy kicsi kutyának még a hangja is más, és nem is ugat annyit, de ettől még kutya.

Mellesleg lehet, hogy az udvaron tartott "igazi" kutyák csak vágyakoznak arra a sok puszira, kényeztetésre, amit egy öleb megkap, és amiben neki sosem lesz része, csak mert nagyra nőtt, max. oldalbaveregetik, meg néha megsimogatják a fejét.

2011. júl. 22. 13:48
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Erről a kérdésről talán az ölebek gazdái tudnának nyilatkozni, ugyanis lebtöbbször ők nem tartják kutyának, inkább emberként vagy gyerekként kezelik! Azán nem merik odaengedni az én 70 kilós kutyámhoz, mert gyakorlatilag annyira antiszociálisak, hogy nem lehet velük kutya társaságba menni. Te is tele vagy előítéletekkel, amíből az tűnik ki, hogy a kutyát nem kell nevelni, hanem jó úgy ahogyan készen kapjuk:

"nagytestű egy kutya, mert csak felborítja őket, húzza a pórázt, és túl hangos" Miért borítaná fel? Miért húzna? Hangosan ugat? Viccelsz? Nálunk pont a barátnőm akart nagy kutyát. Nem borít fel (a gyerekeket sem), nem húz és naponta ha négyszer ugat... Az ölebeknél persze egyszerű, nem húz, mert fizikailag nem képes rá. Sok jólnevelt nagy kutyát ismerek, de csak egyetlen jólnevelt ölebet, egy yorkit. Én kutyának tartom az ölebeket is, és sajnálattal figyelem, amikor a gazdáik kutyába se veszik őket!

2011. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
És a kutyák nem puszira meg kényeztetésre vágynak, hanem arra, hogy a kutyát mint ösztönlényt felismerd bennük és annak megfelelően kezeld őket! Egy kerti kutyát is meg lehet dögönyözni, hozzá lehet bújni, kaphat puszit, együtt lehet vele sziesztázni a füvön a fa alatt.
2011. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
nekem a kutya az kb a beagle vagy a németjuhász termetű kutyáknál kezdődik. ami a beagle alatt van az már nem is kutya hanem túlszőrösödött patkány
2011. júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!