Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad rám morogniuk evés közben?

Szabad rám morogniuk evés közben?

Figyelt kérdés
Anyukám kutyái, ha tápot esznek, tök nyugodtak, bármikor belenyúlhatok a tányérjukba, ki is vehetem belőle a kaját, sőt még a szájukból is kivehetem, ha akarom, de amint valami "finomabbat", pl. csontot kapnak, fél méternél közelebb meg se közelíthetem őket, mert morognak, majdhogynem támadnak. Azt értem, hogy féltik az ételüket, a "zsákmányt", de a táp esetében miért nem morognak? Azt is tőlem kapják. Vagy ez a normális?
2011. júl. 22. 15:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
37%
Titanium9, örülök, hogy sikerült téged ennyivel felidegesíteni, elég gyenge lehet az idegrendszered:D:D
2011. júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
88%

Szépen megragadta pár válaszadó a lényeget: Minek nyúlkálsz a táljában, te is morognál. Ja, csak a kutya nem ember. Ez egy jól érthető jel, ami elég sok mindenre enged következtetni.

Ugyanis a kutya sosem morog nála feljebb álló tagra. Márpedig most morogtak, ergo nem fölöttük állsz, ebből később még más baj is lehet, tisztázzátok a sorrendet.

És amúgy teljesen NORMÁLIS az, hogy néha beletúrsz a kutya kajájába, vagy elveszed tőle, mivel te vagy a magasabb rangú (esetedben, kedves kérdező, nem ez a helyzet), így bármit csinálhatsz, akár el is veheted tőlük.

Ha valamikor morognak, akkor mindenképpen valami baj van a sorrenddel. Az, hogy csak néhány esetben van ilyen, nem azt jelenti, hogy nincs baj. Nem nagy persze, de később rosszabbodhat a helyzet.

2011. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
uh.. gondolom nem az a hobbija a kérdezőnek, hogy minden etetésnél a kutya szájába turkál.. :) egyébként nem rossz dolog, ha akármit kivehetsz a kutyád szájából!! gondolj bele, elkap egy macskát, vagy megtalál valami mérgező cuccot... nem hülyeség rászoktatni arra, hogy akkor és azt veszek ki a szájából , amikor és amit én akarok.
2011. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
39%
Nem az idegesség, bár az is. Most hunyt el egy jó barátom pár órája de ez lényegtelen. Szóval, nap mint nap felteszi az ember a kérdését és a faszagyerek insider arcok már rögtön lökik a dumát hogy mi van mi mi hogy van ez és a k*rva kérdésre egyszerűen képtelenek válaszolni..
2011. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Végre egy intelligens válasz kedves 57% os pontosan ha egy kutya mentes minden agressziótól akkor eszébe sem jut morogni.

Oda ne szarjak te b..zi hogy can corsod van hol nem fosom le? Egy biztos szart sem értesz a kutyákhoz ez látszik az iq meg nulla. Aki nem akar valamire normálisan válaszolni az ne tegye mint te te b@rom. :D:D:D

Egyébként annyira vagyok gyökér hogy minden héten kutya iskolában foglalkozom ilyenekkel.

S nem kezdtem el itt okoskodni, mint te, hogy így meg úgy hanem feljánlottam, hogy segítek ha akarja téged meg lesz@arlak.

2011. júl. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Hát, ennyi "kedves" válaszra nem számítottam.


Amúgy nem szokásom a kutyák szájába nyúlkálni, de igazatok van, valóban félreérthetően írtam.


A tápos belenyúlás tulajdonképpen csak egy teszt volt, hogy akkor is morognak-e, mert amikor a csontot kapták, gyakorlatilag ok nélkül morogtak, pedig nem akartam tőlük elvenni. Ezért próbáltam ki, hogy hogyan reagálnak, ha a táljukba nyúlok.

Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm. A többieknek pedig remélem, elég magyarázattal szolgáltam.

2011. júl. 22. 15:42
 17/24 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy mit tegyek, hogy ne támadjanak, ha valami számukra fontosat el akarok venni tőlük? És mielőtt valaki megint lehurrogna, bármikor adódhat olyan, hogy a kutya olyat akar megenni, amit nem szabad, azt el kell venni tőle. (Az "ereszd" sajnos nem mindig működik, de ezen dolgozunk! :D )
2011. júl. 22. 15:44
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálad a pont kedves kérdező. Ilyen előfordul, hogy tanítod az eresztet. A legegyszerűbb, ha azt fejleszted olyan szintre, hogy mindig megcsinálja. Nálam ez pl csontnál is működik, s tudják, hogy az enyém és akkor veszik fel eszik meg stb, ha azt mondom a tiéd.
2011. júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagyok, hogy akik szerint nem kell a kutya szájába nyúlkálni, ha eszik, nekik van e kutyájuk.

Az én kutyámnál nincs nagyobb haspók, imád enni, ettől függetlenül bármikor bármit el tudok venni, és nem csak venni, hanem kérni is tőle. Nem szoktam őt piszkálni, ha eszik, de pont a múltkor volt, hogy kint az erkélyen rágcsált egy velős csontot, és tűzött rá a nap. Szóltam neki, hogy jöjjön be, de nem figyelt. Odamentem, elvettem a csontot, és bevittem a nappaliba. El sem tudnám képzelni, hogy rám morogjon egy ilyen esetben. Boldogan futott utánam, leült, és bent visszaadtam a csontját.

Egy kutya SOHA SEMMILYEN HELYZETBEN NEM MOROGHAT A GAZDÁJÁRA!

2011. júl. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

ma 15:39

Ha Te ezzel a modorral kutyaiskolában működsz, részvétem a kezed alá kerülőknek.

2011. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!