Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad rám morogniuk evés közben?

Szabad rám morogniuk evés közben?

Figyelt kérdés
Anyukám kutyái, ha tápot esznek, tök nyugodtak, bármikor belenyúlhatok a tányérjukba, ki is vehetem belőle a kaját, sőt még a szájukból is kivehetem, ha akarom, de amint valami "finomabbat", pl. csontot kapnak, fél méternél közelebb meg se közelíthetem őket, mert morognak, majdhogynem támadnak. Azt értem, hogy féltik az ételüket, a "zsákmányt", de a táp esetében miért nem morognak? Azt is tőlem kapják. Vagy ez a normális?
2011. júl. 22. 15:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Az ereszd egyébként nálunk sem mindig megy, de ezt kizárólag a játékaival csinálja:)


És az evés már csak azért sem játék, mert engem emiatt kapott meg tavaly a legjobb barátnőm goldija. Sétáltunk, és előttem volt egy kenyérdarabka, gondoltam arrébb rúgom, hogy a kutyám még véletlenül se menjen oda megkóstolni.

A goldi pedig, aki mellettünk jött, neki ugrott a lábamnak, és egy hajszálon múlt, hogy nem harapta meg a talpam, de a tornacsukámat teljesen átlyukasztotta.

A barátnőm tudja, hogy ez nem normális dolog, de nem igazán akar tenni semmit. Mindegy, az ő dolga, de én örülök, hogy a saját kutyám sokkal megbízhatóbb.

2011. júl. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

A csont és a hús sokkal közelebb áll a természetes táplálékhoz, mint a táp.

Írtad, hogy az édesanyád kutyái. Neki is ezt teszik?

Vagy magad lerendezed az erőviszonyokat a két kutyával, vagy édesanyád megtanítja a kutyáinak, Téged sem moroghatnak le.

2011. júl. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Anyám, a nagyeszűek inkább meg se szólaltak volna! És ilyenek tartanak cane corsót!? Ez már a fegyverrel történő veszélyeztetés kategóriája!


Na mindegy. Egy jól működő kutya-gazdi kapcsolatban nem fordulhat elő, hogy a kutya bevédje az ételét! Ha ez történik, akkor ott nagyon nagy baj van! Én nem javaslom, hogy bármilyen fizikai ráhatással próbáld megoldani a dolgot, mert valószínűleg a kutya lesz az erősebb. Ilyenkor rá kell hagyni és el kell kezdeni dolgozni azon, hogy a kutya alád kerüljön a rangsorban!

Fogadd meg a "01-12 09:40"-es hozzászólást ebben a témában:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1456191-ez-te..


Különös tekintettel a "japán vacsorára"!

2011. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szerintem sem normális, ha egy kutya a gazdájára morog.

Az én kutyám nagy haspók, de nekem megengedi, hogy megsimogassam akár a fejét is evés közben, sőt, ha úgy látom, nem jó helyen táplálkozik őkelme (pl. a kocsifelhajtón), akkor szépen elveszem tőle az ételét és átrakom máshová, ő jön velem és alig várja, hogy visszakapja. Meglenne hozzá az ereje és a mérete, hogy kárt tegyen bennem, de nem tesz. Ezzel szemben apámra akkor is morog, ha csak a kajája közelébe megy. (Pedig családi kutya, mindenki a gazdája a családban, viszont apám elég erőszakos vele, és ezzel csak felhergeli szerencsétlent... Ezzel azt akarom mondani, hogy ilyen esetben erőszakod ne alkalmazz!)

Mivel anyukád kutyái, nem túl jogos azt mondanom, hogy nevelés kérdése, viszont ez tényleg érdekes, hogy a tápra nem morognak, másra igen. Beszélj erről anyukáddal, és találjátok ki, hogyan nevelhetnének meg a kutyákat. (Ugye anyukádra nem morognak? Vagy rá is?) Ahogy előttem is írták, nem hülyeség megtanítani erre az ebeket, mert életeket is menthetsz vele (megint személyes példával jövök: a drágaságom elkapta egyszer a kakasunkat, és ha nem tudjuk olyan hamar rávenni, hogy eressze el, a kakas halt volna meg <- ez nem olyan példa, mint az eddigiek *pl. méreg*, de legyen egy ilyen is...:D) Ha nagyon tanácstalanok vagytok, tényleg elmehetnétek kutyaiskolába, ott biztosan tudnának valami okosságot mondani.:)

2011. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!