Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom sétálni vinni a...

Nem tudom sétálni vinni a kutyámat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nem tudom sétálni vinni a kutyámat, mert a környékünk tele van kidobott meg csavargó kutyákkal, akikre szarnak a gazdák, sőt sokszor a kaput is nyitva hagyják. sok kutya egyáltalán nincsen szocializálva, csak úgy vannak (enni kapnak, ennyit foglalkoznak velük). Volt már rá példa, hogy több kutya tépte egymást.

Amúgy hatalmas területe van a kis bébimnek és nem is nagy mozgásigényű (angol bulldog), szoktam vele foglalkozni rendesen. Nagyon nagy gond, hogy nem tudunk sétálni? Remélem nem kell elajándékozni. :(


2011. júl. 22. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én angol bulldogom ebből kifolyólag elég szökős lett, ahogy nyílik a kapu rögtön menne... ha nagy az udvar, akkor futkározz vele kicsit.Az enyém megőrül a lufiért, azzal jól ki tudom fárasztani, és akkor nem kell sétálni menni vele.

Próbáld ki te is, ha szeretnéd látni ahogy szórakozik, vegyél egy lufit, dobd fel, és ne hagyd, hogy elérhesse...akkorákat tud ugrani, nagy bohóc..:)

2011. júl. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A séta nagyon fontos a szocializáció szempontjából. Szóval ha nem is mindennap, de heti néhány alkalommal ki kéne vinni, hogy más kutyákkal, autókkal, városi zajokkal stb találkozhasson. Különben félős/agresszív lesz. Ha nincs semmilyen "tiszta" útvonal, akkor kocsival menjetek el valameddig.
2011. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vegyél neki futó kereket (nem vicc)
2011. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mi labdázni szoktunk, de kipróbálom a lufit is! :D
2011. júl. 22. 18:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy falun élünk, és ha elvisszük kocsival egy darabig, akkor ott szántóföld, erdő stb. van ahol szintén nem találkozik autókkal vagy más kutyákkal. :S
2011. júl. 22. 18:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az a futó kerék, de ha jól gondolom, akkor ez nem megoldás, mert amúgy ki szokott fáradni. :)
2011. júl. 22. 18:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is két angol bulldogom van. Igaz kertes házban élünk, de minden nap megyünk sétálni.

Valahogy meg kellene ezt oldanod, mert az új ingerek szempontjából igen fontos lenne a séta.

De érdemben sajnos nem nagyon tudok segíteni. A kocsival elvinni egy darabig jó ötletnek tűnik.

2011. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem jó, mert nem ismeri meg a külvilágot, nem tanul meg kommunikálni más kutyákkal, nem találkozik más ingerekkel, és ez valóban félelemhez vagy agresszióhoz (vagy leginkább félelmi agresszióhoz vezet)


A szántó legalább arra jó, hogy találkozzon a külvilág ingereivel, tanulja meg, hogy kint is te jelented a biztonságot, Esetleg valami közeli város, ahol van kutyaovi, vagy legalább kutyafuttató más kutyákkal?

Amúgy én is bulldog gazdi vagyok :)

2011. júl. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
vhogy próbáld elvinni sétáltatni mert elég hamar előjönnek a szocializálási problémák ha elmentek kirándulni vagy vmi akkor rá jössz hogy jobb lett volna akkor elvinni hogy szokja a kutyákat és a külvilágot saját tapasztalatból mondom 1 éves volt a kutyám amikor megkaptam azt az egy évét egy kertes házba töltötte jó nagy udvar volt és rajta kivül volt még 3 kutya azokkal nőtt fel akiktől hoztuk nekik nem kellett nem tudom mért ingyen megkaptam itthon pedig amikor elvittem sétáltatni agresszív volt a kutyákkal a kisgyerekekkel a biciklisekkel szinte mindenkinek neki akart menni amúgy bichonról van szó mielőtt vki vmi erős fajtára gyanakodna mondjuk 10 éves voltam amikro megkaptam őt és fiatal tapasztalatlan voltam a kutyák terén.. imádom mert egy tüdéri kutya most vagyok 19 ..és 9 év után szerintem most lehet igazi kutya . 2 éve nézem a csodálatos kutyadokit és rengeteg változást értem el már senkit nem ugat meg nem agresszív a kutyákkal első pillantásra morog meg minden de mihelyt közelebb érnek a kutyák már szaglásza őket tehát rá se lehet ismerni...ezzel azt akartam mondani ha nem akarsz azzal a viselkedéssel élni mint amit nekem kellet a kutyám miatt elszenvednem akkor próbáld meg elvinni sétálni én is félnék a helyedbe de biztos van vmi megoldás
2011. júl. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul fogalmaztam, vagyis nem írtam le. Voltunk már sétálni sokszor, csak akkor többen voltunk. Mostanában csak egyedül tudnék elmenni vele (nem tudom, hogy meddig lesz így). De ha elvinném és összekapna 1 vagy esetleg több kutyával, akkor mit tudnék csinálni? Mert szerintem semmit. :(
2011. júl. 23. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!