Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar bárkit kutyát...

Miért akar bárkit kutyát vinni az állatkertbe?

Figyelt kérdés
Mármint, hogy benn az állatkertben pórázon vezeti
2011. júl. 22. 21:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen ellenzők miatt tart itt a kutyatartási kultúránk... Jön a nyugati túrista és döbbenten tapasztalja, hogy nálunk sehova sem viheti be a kutyáját és még akár meg is büntetik olyanok miatt, ami számára otthon természetes. Vajon legközelebb is hozzánk fog jönni nyaralni?
2011. júl. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó kettönél a pont ...

Balkán vagyunk mi még nagyon.

2011. júl. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Balkán bizony. Nálunk nem lehet se állatkertbe, se a balatonba, se parkokba, lassan már sehova. Külföldön mindenhova lehet menni kutyával...

És én pl azt nem értem, hogy miért ne lehetne bevinni állatkertbe kutyát? Mondjuk azért szeretném vinni, mert nekünk, hogy elmenjünk az állatkertbe, jó másfélóra út, míg körbejárjuk, eszünk valamit, stb, eltelik egye egész nap. Ez idő alatt a kutyusom üljön bent a szobában és pisilje össze magát? Na ezért nem megyünk állatkerbe, pedig szivesen mennék. És biztos nem lenne semmi baj, az én kutyám nem ugatna, meg ha ugatna is egyet, az se rosszabb a gyerekvisitásnál. Jobban meg vannak edzve azok az állatok, minthogy kiakadjanak egy kiskutyán. De hát Magyarország meg az ő fantasztikus szabályai.

2011. júl. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Aha. De ha valaki beviheti a terrierjét, akkor más a dán dogját, vizsláját, komondorát. Mert így igazságos. Viszont a kutyák jelleme más és más, és az a kutya, amelyik egy hagyományos sétán tud viselkedni, lehet, hogy felizgatná magát egy olyan helyen, ahol ennyi új szag van. És a másik kérdés. Te elmész budira, de hova megy a kutyád? Ha kan, akkor jelöl.


Én is jártam külföldön, ahol ott feküdt a tacskó az étteremben az asztal alatt. De például visszatérve az állatkerthez. Lehet, hogy a te kutyád megkapott minden oltást, de honnan tudod, hogy a másé is?

2011. júl. 23. 11:26
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene hogy engem az érdekeljen, hogy a másik kutyájának milyen oltásai vannak? Megveszni nem fog, gyakolatilag veszettség nem létezik itthon.


Tudod vannak itthon "kutyások", mi, akik ugy nevelik a kutyáikat, hogy azok bármilyen körülmények közt meg állják a helyüket. Szocializálva vannak, nem ijednek meg dolgoktól (gyerekektől, tömegtől, más állatoktól). Tudják ki a fönök és pórázon úgy viselkednek ahogy az egy kutyától elvárható. Nem hiszem, hogy nagyobb sokkot okoznának egy állatnak, mint egy sivitó, gyömöszölö gyerek.

Aztán vannak itthon "kutya tulajdonosok". Na, ők gondolkodnak ugy mint te. Jó helyen van az a kertbe, minek vinnék bárhova is. Megnevelni? Ugyanmár ... elugat magában. Na, az ilyen emberek miatt nem fog soha fejlödni soha az állattartási kultura ebben a sz@ros országban.

Nagyon felmérgesítettél. Az ilyenek miatt vagyunk kiközösítve mindenhonnan.

2011. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit számít az, hogy mekkora a kutya? Amúgy is nem tiltani kellene, hanem szabályozni és a szabályokat betartatni! Ha a kutya kárt okoz, akkor a gazdája megtéríti. De ha az ember kárt okoz, azt is behajtják rajta. Ha a gyerekem kárt okoz azért is én vagyok a felelős. Akkor miért lenne más a kutya? Miért kell kapásból tiltani? Például magamtól is van annyi eszem hogy a leonbergimmel nem megyek be egy porcelán boltba, mert ha örömében elkezd csóválni, akkor akaratlanul is tud nagy kárt okozni. Ugyanakkor símán elmegyek vele étterembe és ugyan úgy fekszik az asztal mellett, mint a tacskó.

"Ha kan, akkor jelöl." Kan, és pórázon nem jelölget, mert tudja, hogy pórázon nincs pisilés. Ennyire egyszerű. Az oltásokat lehet oltási könyvvel igazolni. Ráadásul az ember a kutyától amúgy is jóval kevesebb betegséget kaphat el, mint egy másik embertől, mégsem kerüljük embertársainkat csak azért, mert mi van ha éppen beteg...

Az az érzésem, hogy ez az egész kutyaellenesség csak egy tudatlanságból származó hiszti. Értelmes érveket még nem nagyon hallottam ezzel kapcsolatban.

Én például szívesen vinném a 3 hónapos kiskutyámat nem csak más kutyák közé, hanem egy állatkertben más fajok közé is szocializálódni pont azért, hogy minél többféle ingerrel meg tudjam ismertetni még kölyök korában, hogy később ezek ne legyenek neki ismeretlenek és félelmetesek.

2011. júl. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A sok szabályzat éppen az olyan "kulturált" kutyatartók miatt van, akik lazán otthagyják a kutyapiszkot a járdán, akik az ablak alatt kefélgetik le a kedvencükről a szőrt (gondolok itt az allergiás emberekre) és csak vigyorognak, amikor rájuk szólnak vagy azt mondják ne nyissa ki az ablakot ( fulladjon meg az állat szőre miatt??) stb.

Tényleg tisztelet a kivételnek, de nálunk (megyeszékhelyen élek) a legtöbb kutyatulajdonos ilyen.

2011. júl. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!