Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet macska mellett kutyát...

Lehet macska mellett kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 1 éves cicám, (sima cirmos, házi) de most a bátyám szeretne egy kutyát (basset hound). Ha a kutyát kiskorában vesszük meg, és a cica mellett nő fel, akkor nem fogják bántani egymást?
2011. júl. 24. 13:06
1 2
 1/11 ciceribojso válasza:
100%
Minden további nélkül. Csak semmit se erőltessetek. Nem kell külön szoktatni, meg összeidomítani őket. Csak hagyni békességgel.
2011. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 realMesos válasza:
89%
nekem 3 évig volt kutyám és macskám egyszerre(amikor a cica idekerült kb. 1 hónapos volt a kutya 5 éves) nem bántották egymást sőt összebújtak meg ilyenek de néha a macska megpofozta a kutyát és ilyenkor az megkergette de nem bántja ha utolérte akkor is csak morgott. szóval nem bántják egymást
2011. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, habár kicsit nehezen szoknak össze. Én már 3 éve tartok egyszerre kutyát és macskát is, eleinte sokszor megkergette a kutyám, de már hozzászokott. Viszont vigyázni kell, mert ha a kutya játékos kedvében van, sokszor a macskával játszik, és ez a macskának nem mindig jó.
2011. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vadászkutyát macska mellé?...nem is tudom...bár ha kölyök a kutya, akkor tényleg hozzá lehetne szoktatni...:) sok szerencsét:)
2011. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy lehet, de úgy tudom, hogy kicsi korukban könnyebben barátkoznak össze. A szomszédom akkor fogadott be egy cicát, amikor a kutyája 5 éves volt. A kutya eleinte nehezen barátkozott össze vele, de hallgatott a gazdájára, tehát nem bántotta a macskát. Ma már tök jóban vannak egymással! :) Viszont néha túlzásba viszi a játékot, pl. egyik nap átmentem a szomszédomhoz és láttam, hogy a kutya észrevette a macskát, farkát csóválva odament hozzá és jól pofonvágta, mert azt gondolta, hogy ez jó játék.
2011. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat :D

igen, vadászkutya, de.. ez olyan kis lomha nyugis fajta :D szóval ezért (is) gondolom, hogy nem lesz baj

2011. júl. 24. 13:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Macska mellé lehet kölyökkutyát vinni, fordítva nem működik, a kutya akkor már őrzi a területét./kevés kivétellel/
2011. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De azért a kutyusra is vigyázzatok, nehogy a macska kikapja a szemét, satöbbi! Hajlamosak a féltékenykedésre:)
2011. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
persze, figyelünk majd (ha lesz kutya :D) köszönök minden választ!
2011. júl. 24. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:
95%
Nekem beagleöm van, vadászkutya a javából, és nem is lomha :D Együtt alszik a cicával. És tacskót is ismerek, aki cicákkal alszik.
2011. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!