Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó táppal etetem a kiskutyám?

Jó táppal etetem a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Royal Canin Maxi Junior tápot kap, nagyon szereti. A véletlen hozta így, hogy ezzel a táppal etetjük, mielött megérkezett hozzánk Acanaval(Puppy Large Breed) akartam etetni.


Az a kérdésem, hogy maradjak a Royal Caninnél vagy próbálkozzak meg az Acanaval, amit még sose evett. ?


2011. júl. 25. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:

jól néz ki tőle a kutya? nem kövér, nem zsíros a szőre, nem kakik sokat?

ha jól néz ki tőle, jól hasznosítja, akkor nem kell váltani. ha kétségeitek vannak, akkor szoktassátok vissza.

2011. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kövér és a szőre is szép. Viszont mi számít sok kakinak egy 9 hetes kiskutyánál?
2011. júl. 25. 09:54
 3/8 kattata ***** válasza:

Kedves kérdező! Légyszi' árulj el többet is a kiskutyáról annál, hogy kiskutya. Fajta, kor, fejlettség? A royal canin megbízható, jó táp, ahogyan az acana is, de minden kutya más. Nagy hibát nem véthetsz vele, de ha azt tapasztalod, hogy gyorsabban növekedik, mint ahogyan az a fajtára, a saját szüleire, testvéreire jellemző, akkor másikat kell keress, mert "túl erős" neki. (ez a leggyakoribb panasz, amivel az RC-t illetik).

Ha másik tápra akarod átszoktatni, akkor fokozatosan tedd, a régiből kezdetben sokat, az újból keveset, összevegyítve, majd az arányt minden nap fokozatosan javítva az új táp javára. Így a gyomra nincs kitéve szükségtelen terhelésnek.

2011. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindkét táp jó minőségű, így nem nyúlsz mellé egyikkel sem.
2011. júl. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az "acanás kakihoz" képest gondoltam :D

de kattata is jól írta, számít az is, hogy mennyire "tolja meg" a kutyát fejlődésileg, nem jó, ha hirtelen sokat hízik, vagy nyúlik. főleg nem egy nagyobb testű fajtánál.

nekem acanától nem nőtt gyorsan egyik kutyám sem, viszont van ismerősöm, akinek meg pont attól nyúlt meg a vizslája. minden kutya más. ki kell tapasztalni, hogy a Tiéteknek mi a legjobb.

2011. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát ha már ennyire jól megy pénzügyileg akkor az Orijen tápot ajánlom.
2011. júl. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Royal Canin nagyon zsíros:S Az enyém Hill's tápot eszik nagyon szereti és a dokink ajánlotta.
2011. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hogy ha szereti akor megeszi de hogyha nem otthagya.. Mert lehet h idove majd más fog neki keleni de h ha még most megeszi akorr az izlik neki :)
2011. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!