Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs VESZÉLY! Teendő?...

Kullancs VESZÉLY! Teendő? Tovább lent.!

Figyelt kérdés
Ma reggel kiskutyám lábában találtam egy kullancsot még nem szívta meg magát mellesleg rajta van a KILTIX nyakörv és Advantix csepp is szokott rajta lenni. Én nem bíztam a véletlenre elmentünk az állatorvoshoz. Kivette a lábából, kapott antibiotikumot iny és vmi csípős iny-t. 39.2 volt a hője ez ilyen enyhe lázként de lázként nézendő. Mondta a doki, hogy vigyek vizeletmintát vissza. Lakásban tartjuk, yorkshire terrier a fajtája. Most esik az eső nem tudom kivinni. Felvettem bent a lakásban a viledáját amire járni szokott wc-re de hát mire ő pisilni fog az se most lesz. Most már jobban van már nem olyan meleg mint volt és már ismét morog:D de pihenget. Most ezt a vizeletmintás dologra vmi tippetek, hogy csináljam? Kaptam fecskendőt amivel feltudom szívni.
2011. júl. 25. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem elég hülye ötlet de akár azt is lehetne, hogyhagyod, hogy a padlóra csinálja a dolgát,és utána felfecskendőzöd és eltakarítod. bocs, elég hülye ötlet csak elsőre ezz jutott az eszembe.
2011. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen hát ez a terv, de kb este 8-ig tuti várhatok az eredményre aztán már csak másnap vihetem a mintát de nagyon résen kell lennem...komolyan olyan vicces ez a helyzet már de nem tudok mit tenni. Én nem vihetek saját vizeletmintát:D Embereknél azért ez valamelyest egyszerűbb dolog.
2011. júl. 25. 12:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ma reggel találtad a kullancsot

Ha nem szívott egyáltalán, akkor nem nagyon lesz még kimutatható, hogy fertőzőtt-e, vagy sem.

A rajta levő szerek tulajdonsága, hogy megölik a kullancsot, mielőtt szívni kezd.

A kutyád Imizolt kapott babézia ellen. A vizelet azért kell, abból megnézik, babeéziás-e a kutyád.

2011. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szuka-kan?

Próbálj pisilésnél valami edényt gyorsan alá nyomni. Abból ki tudod szívni a fecskendőbe .

2011. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Imizol nem jutott eszembe ezt az iny-t kapta. A kullancs nem szívta meg magát elhullot. Kan kutya így még nehezebb a helyzet. Ha ma nem de holnapra esedékes lenne a vizeletminta az tuti de ezt, hogy oldom meg fogalmam sincs:/
2011. júl. 25. 15:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Még érzékeny neki a kullancsos terület már rááll a lábára de még bizonytalan egyszer rááll egyszer nem.. felugrott meg le a helyéről és már nem fáj neki ha megtapogatom. Ez normális? Mármint ez a bizonytalanság. És nem lenne egyszerűbb ha vennének tőle vért?
2011. júl. 25. 15:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha valóban csak az az egy kullancs volt benne, az nem fertőzte meg.

Bár a láz viszont érdekes.

A lába talán attól érzékeny, hogy megpiszkálta az orvos. Amúgy , nem tudom, milyen orvosnál jártál, de vizeletet az én dokim pl élből katéterrel levesz, ha ilyen van és nem küld haza, hogy kukkoljam és utána gyűjtsem be az eredményt.

2011. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most már tök jól van...kopp-kopp. Evett, ivott, játszott, morgott, ugatott...most is tápot őrzött mint régen:) Meg most kérdem én egy elhullott kullancs volt benne amint belefúrta magát gondolom megdöglött még meg se szívta magát tehát ideje se lett volna, hogy fertőzzön. Már a lába se érzékeny.
2011. júl. 25. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!