Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek Cesar...

Mi a véleményetek Cesar Millan-ről?

Figyelt kérdés
már régen is néztem a csodálatos kutyadokit de ma láttam egy részt amiben volt egy csomó kutyája. Szerintetek annak mindenke megtanította az általános dolgokat hogy ülj meg ilyenek? vagy nem is az ő kutyái? Meg a tanítási módszerei nálatok beváltak?
2011. júl. 25. 13:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Amúgy úgy mozgatja meg a kutyáit, hogy, ha ugye nincs alkalmazotja akkor ő sétáltatja meg a segédjével, hogy a hátra maradt kutyákra figyeljen, hogy ne vesszenek el, ha pedig van alkalmazotja, akkor pedig a segédje sétáltatja meg.
2011. júl. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Én kedvelem, sokat lehet tanulni tőle, bár ahogy mások is mondták, ez inkább show buisness, a részek össze vannak vágva, így még jó, hogy a hibás gyakorlatokat nem mutatják be.
2011. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
köszi mindenki válaszát és hogy elmagyaráztátok a dolgokat
2011. júl. 25. 16:34
 14/31 anonim ***** válasza:
76%
Én csak annyit tennék hozzá, hogy tanítási módszert még nem láttam a műsorában. Ő csak nevelési technikákat mutat be, amit főleg ösztönből csinál. Komoly "módszertana" nincs, ezért van az, hogy egyeseknek beválik, másoknak meg nem. De sokszor ki is szokták hangsúlyozni, hogy ezeket a technikákat ne próbálják ki otthon! Többször láttam, hogy ő is próbálkozik, ha valami nem válik be, akkor megpróbálja másképp, ha sehogy se megy, akkor magához veszi a kutyát és a saját falkájába beemelve rehabilitálja. Én szeretem nézni, szórakoztató és néha valóban hasznos információk is kiszűrhetők a műsorból, de azért annyira nem vagyok hasra esve tőle.
2011. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam majmolni az ilyeneket akik főként a show-ért csinálják, olyan módszer szerint nevelem a kutyámat ami szerintem helyes. Vidáman, sok pozitív megerősítéssel de mégis szigorú és határozott fellépéssel,fizikai fenyítés nélkül. Nekem ez a tökéletes módszer, nem az amit Cesar meg más kitalál :) nem rokonszenves hogy van ennyi kutyája. Ennyi ebbel nem lehet mély kapcsolatot kiépíteni, úgy meg nem sok értelme van. Elhiszem hogy szereti és mozgatja őket, de nem tudom, nekem valamiért nem jön be ez az egész.
2011. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

természetesen nem egyedül foglalkozik a kutyáival több segéde is van a telepén aki mind ugyanolyan profin képzett mint Cesar, akárcsak a forgatócsoportja is a NatGeo-tól (2 évig tartottak csak az előkészítő munkák a sorozathoz!)

ma már jóval kevesebb kutyája is van kb 10 egyed lehet az állandó létszám akiket viszont tud akár egyszerre is sétáltatni minden nap 2-3 óra sétával kezdenek:)

a háttérmunkát a szereplései miatt legtöbbször az általa képzett segédek és családtagok végzik

ja és ezek nem tanítási, nem kiképzési módszerek alapvetően-a helyes kutya-ember, ember-kutya kommunikációt tanítja és nem kutyakiképzést-kiképzési technikákat nem igazán használ a saját kutyáinál mindent kézjellel, érintéssel, testbeszéddel tanít:)

2011. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Szép hogy képzett segésdei vannak de akkor is milyen lenne már ha te pl jól képzett dadákra hagynád a gyerekeid mert olyan sokan vannak? Nem az igazi.
2011. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Kézjellel meg ehhez hasonlókkal nem igazán lehet parancsokat tanítani a kutyáknak, azokat csak akkor lehet hozzákapcsolni ha már tudja az adott dolgot. De persze lehet hogy ő csak a helyes kommunikációt tartja fontosnak és pl a trükköket nem, helyette inkább futópadra köti a kutyát ha le akarja fárasztni. Ki tudja...
2011. júl. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
70%

hülyeség, hogy nem lehet kézjellel tanítani!

a parancsszavak feleslegesek is tulajdonképpen...kutyakiképzésnél is előbb a teljesítés, rávezetés, kézjel és a parancsszó a legmegfelelőbb sorrend...

megfelelő kézjelekkel még a kutya utánzási képességét is ki lehet használni (rávezetés) hiszen az mindennél jobban figyeli testbeszédünket, mozdulatainkat, szemünk mozgását a parancsszavak meg kondicionálás nélkül semmit sem mondanak számukra

a kutya nem hülye csak más nyelvet beszél!

2011. júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Persze nem olyan lényeges, hogy kézjelet használsz vagy parancsszót, de valami mindig kell amivel ráveszed a kutyát, hogy tegye meg az adott dolgot és később összekapcsolja a kézjellel. Klikker, jutalomfalat, játék, valami kell. Akármilyen jólnevelt egy kutya, és akármilyen jó a kommunikációja, "ellenszolgáltatás" nélkül nem lehet mindenre rávenni. És én most a trükkökről és feladatokról beszélek, mert szerintem azok igenis fontosak és sokkal jobban lefárasszák a kutyát mint a futópad. Persze több munka is.
2011. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!