Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A komondor szökős? Nem jellemz...

A komondor szökős? Nem jellemző, ugye?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után ragaszkodik a gazdájához és tudja, hogy meddig az ő területe? Hogy kell megmutatni neki, hogy meddig mehet?
2011. júl. 25. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet elmagyarázni, hogy mit tegyél, hogy megmutasd neki, hogy meddig mehet ezt látni kell!! Ezért ajánlom neked a Csodálatos kutyadokit!! A National Geographic Channelen megy. Itt megnézheted, hogy mikor megy: [link] . Amúgy az, hogy szökős-e vagy sem az attól függ, hogy sétáltatod-e vagy sem.
2011. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát én azt hittem, nem jellemző.. Még gyerek,(1 éves) és nőstény, de hátul a kerités alatt kikaparja, és kiszökik. Bezzeg előttem játsza a jó kutyát.. Szerintem elkényesztettem. És amúgy meglepődtem, hogy lány létére kiszökik. Különben nagyon ragaszkodó, és kedves. Nekem szót fogad!
2011. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a területét átlagosan 20-30 percen belül kezdi el védeni. tehát ha kikötöd egy fához a puszta közepén, fél óra múlva már nem mehet oda hozzá idegen. (mármint egy kifejlett, jó kutyával értendő)

de azt sehogy sem tudod elmagyarázni neki, hogy a telekhatárok meddig tartanak... ők sokkal nagyobb területek védelméhez vannak szokva, mint ezek párezer négyzetméteres telkek... egy tanyán még istenes, de lakott területen nem tudsz neki akkora területet nyújtani, amekkorát igényelne.

ezért kell neki JÓ KERÍTÉS. ami alatt nem tud átásni, amin nem tud kiugrani és amit nem tud kirágni. mert az ő területe nem a kapuig tart...

és ezért is kell rendszeresen sétáltatni, mutatni neki új, idegen ingereket, hogy szellemileg is fáradjon meg valamelyest fizikailag is. ők nagyon territoriálisak, élesen megkülönböztetik a saját területet (ami mint mondtam nem egyelő a telekkönyvi határokkal!), az ismerős, gyakran járt területeket és az ismeretlent, és mindegyiken máshogy viszonyulnak az ismerős és ismeretlen állatokhoz/emberekhez.

hosszú ez a dolog egyébként, érdemes lenne komondorosoktól tanulnod...

2011. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
na.:D előtted lévő voltam.:'D szóval nálunk nagy amúgy a kert.. elég hosszú ! meg még egy hatalmas telek is van mögötte. és ott kaparja ki.:O pedig meg van csinálva.. na mindegy.:D Pedig nagy családi házban élünk.. Amúgy köszi a tanácsokat, ez azért nekem is jól jött.
2011. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

több hektárnyi a terület talán? mert ha nem, akkor ne csodálkozz a szökésen.


a rendes kerítés alatt meg azt értem, ami visszatartja a kutyát. ha nem tudja ezt teljesíteni, akkor értelemszerűen nem az :D

a drótháló az pcsafüst... ha pedig alá tud ásni, akkor vagy vashálót kell beásni a földbe 45°-ban befelé döntve, vagy alábetonozni. ott már nem fog kiásni.

2011. júl. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem jellemző a szökés rá, de természetesen előfordulhat. Egyed és tartási körülmény függő. A kanok tüzelő szuka esetén meglóghatnak, illetve néha a szukák is. Ha kis területen vannak, akkor gyakoribb. Magas kerítés kell mindenképp, 2.20 minimum, mert a 1.80-as kerítésen ha két lábra áll, eleve kinéz. :-)

Cesar Millan nagyon jó, ért a kutyákhoz, de azt tegyük hozzá hogy igazi keleti pásztorkutyával még nem találkozott, nincs vele tapasztalata. Általában elkényeztetett, emberközeli fajtákkal van dolga. Egyszer az egyik részben volt egy pásztorkutya keverék, de az is nyugati típus volt és ott Cesar is kiemelte, hogy teljesen mások, mint a többi fajta. A keletiek pedig még inkább elütnek ettől.

2011. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:31

AKKOR NÁLUNK "PCSFÜST VAN. XD MAJD SZÓLOK, H. CSINÁLJÁK MEG.

2011. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az a baj a dróthálóval, hogy az amúgy sem túl erős anyaga még csak nem is tartós... ráadásul, ha egyszer megkezdte a kutya és rájött, hogy egyetlen mozdulattal fel tudja tépni, akkor többet dróttal meg nem fogod... és ez most független attól, hogy mellette mennyire jó a kapcsolatod a kutyával, vagy mennyire tudod lemozgatni. egyszerűen bele van kódolva, hogy a területét megvédi... és ha vérmesebb, keményebb területőrző, és történik egy olyan "behatolás" a sajátjának érzett területére, ami miatt úgy érzi lépnie kell, akkor pikk-pakk kivágja magát egy lájtosabb kerítésen. majd ha lerendezte a behatolót, akkor visszafekszik az ajtóba. szóval a szó szoros értelmében nem is nevezném ezt szökésnek :P

urbanizáltabb környéken ezért is kell jól meggondolni a pásztorkutya tartását. ha így kiás a kutya és megrág egy csapat félrészeg srácot ahogy jönnek haza a dizsiből, akkor az a legkevesebb, hogy a kutyát lealtatják, de még börtönbe is dugnak...

2011. júl. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem harap meg senkit^^ de tudom, hogy ez van.. mit izélsz.:D meg lesz csinálva. nem rajtam múlik xd
2011. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekünk is van egy kan komondorunk, 1,5 éves. Mi is úgy tudtuk, hogy a komondor nem szökős, de... :-((

Nálunk 2 hektár tanyája van, mégsem elég neki. Sajnos van egy - relatív rövid, de széles - szakasz a telek szélén (egy kisebb erdő), ahol csak brutális bozótirtással tudnánk kerítést húzni, így azon a szakaszon a bozóton kívül nincs semmi védelem, ő megtalálta ezt a szakaszt.

Az utóbbi hetekben naponta elmegy, bemegy a lakott területre és csak órák múlva jön vissza. Szilveszterkor is lelépett (minden kutya hasonlít a gazdájára? :-)), de hiába vártuk haza, mint kiderült, újév első napján befogta a gyepmester, ma váltottuk ki (nem volt őszinte a mosolyom!).

Szóval most épp azon gondolkodunk, hogy oldjuk meg ezt a problémát, hogy a növények is megmaradjanak, a kutya se tudjon kiszökni és ne kelljen több-százezer forintot kerítésbe ölni. Amúgy a többi kerítést vadhálóval oldottuk meg, egyelőre nem szedte szét ;-).

Szóval: nem tudom, hogy a tanya kicsi neki, vagy a szerelem űzi, mindenesetre szökik!

2012. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!