Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek vannak tapasztalatai...

Kinek vannak tapasztalatai kutyusa kennelkohogesevel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Mert az en kutyusom mar jo ideje kezelve van,16 nap antibiotikum kura,14 nap gyulladacsokkento,es landzsas utifu szirup....az utifutol mar el is mult neki,aztan visszaesett,az en gyanum az hogy a vihar miatti stressztol,mert nagyon felt a dorgestol,hiaba nyugtattam,zenet tettem,csak fel ala rohangalt,es masnaptol kezdett ujra kohogni...Azota adom tovabb a szirupot,es mellette immunerosito vitamint,B-vitaminokkal benne.De 3-4x kohog egy nap azota ujra,Jo azelott drasztikusabb volt,rengeteget kohogott,de igy is rettentoen aggazt hogy ujra igy van.A dokik is csak azt mondjak hogy gyenge az immunrendszere,es azert nem gyogyul...de mar kicsit tobb mint egy honapja kuzdunk vele.Amasik kutyum is elkapta,de 5 nap alatt teljesen meggyogyult.Nagyon aggodom mostmar nem e mas a baja,de a doki nem mond ilyet.Nektek mi a velemenyetek?esetleg volt e hasonlo tapasztalatotok kutyusaitokkal?legyszi segitsetek,adjatok tanacsot!!elore is koszi!
2011. júl. 25. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk msot ment végig a futin a betegség. Az enyémnél 3 napig tartott, de pl az egyik boxer már 3 hete ezzel küszködik és csak most kezdett el kijönni belőle.


Erősítsd az immunrendszerét gyümölcsökkel, zöldségekkel, ha nem megy akkor pl forever cuccokkal vagy kutyavitamonokkal.


Arra kell figyelni, hogy nehogy tüdőgyulladást kapjon.

2011. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom a kutyust! Amennyiben meggyógyul a kutyus teljesen, akkor érdemes beoltani a betegség kórokozói ellen. Az a lényeg, hogy a kutyát nem szabad mozgatni, mert a legkisebb mozgásra is köhögöroham alakul ki. Amúgy vannak a betegség ellen komlpex injekciók, melyekkel jól ki lehet a kutyát kúrálni.

Vakcinák: Nobivac KC, Pneumodog.

2011. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hat,en mar nem tudom mit csinaljak,annyira aggaszt ez a dolog.A vaccinarol en is tudok,de mig kicsit hosszabb ideig nem tunetmentes,sajnos nem kaphatja meg.Eddig pedig azert nem kapta meg,mert o befogadott kutyussom,es nemsokra mire befogadtam jott elo a betegsege,valoszinu mar lappangott benne,igy mar nem kaphatta meg a vaccninat mig nem gyogyul meg.Azert is mar annyira varom hogy tul legyunk rajta es oltva legyen.Az elso kohoges ota kezeljuk,de a doki ezt a kezelest adta,pedig hallottam en is a kombinalt injekciokrol,ezert is irok mar ide,mert a dokitol mar mit varjak...Nagyon legyengult inmunrendszere van,ezert nem boldogul a betegseggel,es esett vissza,most inmunerositot is szed,de en mar felek hogy ettol se lesz jobb,nagyon ketsegbe vaghyok esve...mostmar hiaba is fordulnek mas orvoshoz az injekciokert,miutan ennyi gyogyszert,antibiotikumot kapott,nem kaphat szerintem tobbet.Vagy?

Probalom kimelni,hogy ne mozogjon,csak az is a baj vele,hogy nagyon tulporgos,izgulos kutyus,egyfolytaban orul,a hala miatt,es porog,olyan mint egyy kis pezsgotabletta:-)),igy nehez rendesen kimelni...az a szerencse hogy mar mozgaskor nem kohog,csak oromeben,izgalomban.De annyira draga,nagyon szeretem,annyira szeretnem mar ha teljesen jol lenne,felek ne legyen komoly baja...

2011. júl. 25. 19:15
 4/8 anonim ***** válasza:
szive rendben van?
2011. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen,vizsgaltak,es a szivevel nincs baj,szerencsere.Most arra is gondolok hogy nem e az utifu tovabb szedese hozta ki jobban a kohogest,marmint eleinte megszuntette,de hogy tovabb adtam neki,felve nehogy visszaaessen,elojott jobban neki,mivel hogy kopteto?!mert ugy latom kezd feljonni neki a valadek,es ugy hallatszik hogy neha rekedt,horog,tehat le lehet neki rakodva.De vajon mennyi deig tart igy?meddig adjam az utifuvet?
2011. júl. 27. 14:28
 6/8 anonim ***** válasza:

akit ennyi antibiotikummal és gyulladáscsökkentővel terhelnek meg, nem is kell csodálkozni, hogy szétesik az immunrendszere...minőségi

ezüstkolloid oldat rendberakná 3 nap alatt, a bélflórát pedig egy-egy kiskanál natur joghurttal érdemes támogatni

a dörgéstől való félelem az más tészta...

az is lehet a gazdi reakcióinak köszönhetően megtanulta ismételni a köhögést és már rég nem köhögne...váladékozás van más egyéb tünet ami kennelköhögésre utalna...?

másik orvos esetleg?

2011. júl. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hat,..masik orvos...es mar nem is tudom,mivel mar azota tobb orvostol is kertem tanacsot,es ahanyan vannak,anyifele kezelest ajanlottak,es annyifele variaciot talaltak ki a problemara,igy mar fo a fejem,hogy kire hallgassak,mivel eddig nem valt be a kezeles,es en sem partoltam a rengeteg antibiotikumot.Tenyleg mar nem tudom mit tegyek.

Befogadott kutyus reven,valami oka lehet amiert ennyire fel a dorgestol,gondolom tortenhetett valami ami megijjeszthette,ezt nem tudhatom hogy mielott hozzam kerult mi volt,igy is a kincsem megcsonkitott farku,tehat nem lehetett rozsaszin az elete...es vemhesen fogadtam be,olyan vemhesen,hogy muszaly volt sterilizaltatni,mert kicsi kutya,es oriasiak voltak benne a kolykok,azt javasolta az orvos,hogy maskepp nem marad eletben...en ugy gondolom a mutet is gyengitett az inmunrendszeren,aztan ra masfel honapra kezdodott a kohoges,

Mas tunet a kohogesen kivul nincs,kohog,aztan oklendezik,krakog,mintha fel akarna valamit kohogni.Mostmar neha kis valadekkal,es horog neha,hallatsziuk hogy ott van lerakodas a mellkas kornyeken.Nem lazas,jo etvagyu,vidam,...mas tunet nincs,...ja,neha kogogeskor pruszkol is,meg van hogy kulonben is,de ezt is izgalmaban,mint kohogni is izgalmaban,oromeben csinalja.

De ezt a reakciot hogy erted?hogy az en reakciom miatt is kohog?a reakciom olyankor az volt mindig,hogy sajnaltam,es vigasztaltam hogy meg fog gyogyulni,...de mindig dedelgetemnem csak ha kohog.

A kennelkohogest az orvos allapitotta meg,illetve abbol is gondoljuk,hogy a masik kutyam is elapta,csak nala 5 nap kezeles hatott.5 kutyum van,o a leggyengebb,mert masik ketto is kezdett kohinteni,de aztan elmaradt,ok mind erosebbek,vegul mind megkapta az oltast ellene,csak a kicsinek nem lehet beadni meg mig nem egeszseges...

2011. júl. 27. 17:09
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja,amit kifelejtettem,abbol is gondoljuk a kennelkohogest,hogy az orvosnal mikor utoljara kontrollon voltunk,illetve az eves normal oltasokat beadatni,volt ott egy kennelkohogesese kutyus,es arttol elkaphatta,ra egy hetre mar jottek a tunetek,...erre akkor nem kapott oltast.es miert?mert az orvos szerint ezek a keverekek mind eros kutyak,igy folosleges,mert nem kapja el,...en meg barom fejjel elhittem.
2011. júl. 27. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!