Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatáppal kapcsolatosan? (lent)

Kutyatáppal kapcsolatosan? (lent)

Figyelt kérdés

Sok ilyen kérdés van, tudom. De azt valaki megtudná mondani nekem, hogy mi az ideális összetétel? Mennyi fehérje, zsír stb.-nek kell lenni benne? És mi az ami egyáltalán nem lehet a tápba?

Ha küldtök linket nekem az is jó, de én nem igen találtam semmi normálisat!


2010. szept. 30. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem ami fontos:

- értelmezhető anyagok legyenek benne, magyarán ne E számok meg mindenféle értelmetlen nevű adalékok, hanem normális, hús, növény, felismerhető hozzávalók.

- A lista elején mindig az van a cimkén, amiből a legtöbb van a tápban. Ha ez igazi, valódi hús, azaz az van a cimkére írva, hogy "baromfihús" vagy "bölényhús", akkor már jó helyen járunk, a sima "baromfi" azt is jelentheti, hogy csirkebőrt vagy csontot tartalmaz a legtöbbet.

nézd meg ezt pl:

Friss csontozott lazac (chinook, coho és sockeye fajták), csendes- óceáni lazachúsliszt, russet burgonya, atlanti heringhúsliszt, friss csontozott tavi fehérhal, édesburgonya, friss csontozott tavi pisztráng, friss csontozott süllő, friss csontozott tőkehal, friss csontozott hering, napraforgóolaj, lazacolaj (tartósítva kevert tokoferolokkal, melyek az E- vitamin természetes forrásai), napon szárított lucerna, tengeri növények (barna ujjmoszat, ír moszat, vörös pálmaalga és hólyagmoszat), póréhagyma, pszillium, rákpáncél, lecitin, alma, cikóriagyökér, édesgyökér, görögszéna, glükózamin- hidroklorid, vörös áfonya, fekete ribizli, körömvirág, ánizskapormag, kukoricahaj, borsmentalevél, kamillavirág, gyermekláncfű, csombord, rozmaringkivonat, kondroitin- szulfát, csipkebogyó, vitaminok (E- vitamin, kolin- klorid, A- vitamin, D3- vitamin, tiamin- mononitrát, B12- vitamin, folsav, biotin), tengeri só, ásványok (vas- proteinát, cink- proteinát, mangán- proteinát, réz- proteinát), mikrobák (szárított Lactobacillus acidophilus és Enterococcus faecium erjesztett termékek).

2010. szept. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2010. szept. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!