Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya jó szánhúzá...

Milyen fajta kutya jó szánhúzásra?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 13:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
és van olyan hely,vagy tudtok olyan személyt aki avval foglalkozik,hogy kutyákat tanít arra,hogy húzza a szánt?
2011. júl. 26. 14:45
 12/14 anonim ***** válasza:

alaszkai husky. Amerikában is a profik ilyen kutyákkal húzatják a szánt! Mert kitartóbbak, és gyorsabbak, mint a husky, vagy a malamut. [link]

nézz szét ezen az oldalon :)

Hát ők tényleg nem a legszebbek, mert sose volt feltétel neki, hogy szépek legyenek, de a munkájukat kiválóan végzik ;)

2011. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
az én 3 éves tesómat a samoyede-ünk húzgálta télen a szánkón :))
2011. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amúgy van egy harmadik is, a szamojéd. Fogalmam sincs, hogy jó-e szánt húzni vele, de tudom, hogy szánhúzó.


nekem husky-malamut keverékem volt. Okos kutyák, de egyszerűen csak futni akarnak egész nap. Önfejű, makacs, nehéz tanítani. Én ennek ellenére imádtam. Főleg azért, mert önálló kutya volt és nem "szolga". Egyszerűen mindenen találnak kiskaput. A kutyaiskolában amikor feküdtek a kutyák rá kellett lépni a pórázra, hogy ne tudjanak felállni. Nem is tudtak, pedig néha próbálták, kivéve a husky-malamutom... A végén már az oktató is rajtam röhögött. Egy év után kijöttünk az alapvető parancsok ismeretével, de a többi trükk esélytelen volt. Pedig a többi kutya mind megtanulta, kivéve a másik huskyt a csoportban XD

Nekem ezt a kutyaiskolában azzal magyarázták, hogy az eszkimók sokszor rábízták magukat a kutyára és az volt ott a jó kutya, amelyik önálló döntésre is képes volt. Ha az eszkimó elszúrta volna az utat, hogy veszélyes helyre került volna a szán (pl túl vékony jég) akkor a kutyák nem voltak hajlandóak engedelmeskedni.


Persze szánhúzással bizti más a helyzet :) Akkor nem szerinte fölösleges gyakorlatokat akarnak tőle, hanem végre futhat.

2011. júl. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!