Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavát vagy Yorkit vegyek?

Csivavát vagy Yorkit vegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 14:09
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Táskában hordozásra egyiket sem ajánlanám! :)

Nem ideggörcsök a csivavák, egyáltalán nem. De nem azok a tipikus ölebek, méretüktől függetlenül. Nagyon mozgékony, értelmes, könnyen tanítható kutyák. Sok mozgásra van szükségük, nem elég a kert. Érzékeltetni kell velük, hogy ki a főnök a háznál, mert meglehetősen dominánsak. Viccesnek tűnhet, de ne felejtsük el, hogy ők is kutyák. Elhízás pedig minden esetben a gazda hibája, mert nem mozgatja eleget és túl sok ételt ad neki.

De, ha tényleg szeretnél kutyát, egy alapfokú tanfolyam elvégézését nagyon ajánlom, hogy jobban megértsed a kutyázás lényegét. (függetlenül attól, melyik fajtát fogod választani) Minden kutyának kell egy határozott, következetes gazda, de nekik jellemükből adódóan főleg. Szerintem keress másik fajtát, akik könnyebben kezelhetőek, pl. bolognese.

2011. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%
yorkit :) Már tudsz venni rendesen,törzskönyvvel akár 30 ezer ft-ért is. Ès szerintem,szebb,cukibb is mint a csivava :))
2011. júl. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

eléggé tudatlan aki azt írta,hogy a yorki 2-3 évig él...már bocs,de 10-12 évig él egy yorki..

ééés tényleg nem kell állandóan nyírni..jó mondjuk én tuti,hogy nem hagyom olyan hosszúra mint mások.....de akkor is...

2011. júl. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
törzskönyves yorki 30000-ért? mégis hol? max valami tenyésztő nyakán maradt harapáshibás példányt
2011. júl. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy olyan alapvető dolgokkal nem vagytok tisztában... :(

Először is, kedves kérdező, ne hordd táskában a kutyát! Az én yorkim is nagyon sokat van velem, de csak akkor veszem fel, ha járműre szállunk. De akkor sem táskába gyömöszölöm, hanem fölveszem a karomba.

2011. júl. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"eléggé tudatlan aki azt írta,hogy a yorki 2-3 évig él...már bocs,de 10-12 évig él egy yorki..

ééés tényleg nem kell állandóan nyírni..jó mondjuk én tuti,hogy nem hagyom olyan hosszúra mint mások.....de akkor is." értelmező olvasás szerintem általános iskola alsó osztály...ha táskában hordja, akkor nem hiszem, hogy pár évnél tovább él...egy normális, nem beltenyészetes yorki, amelyik megfelelően volt tartva és állatorvoshoz jártak vele, az meg húzzon már ki egészségesen 10-12 évnél többet ;)

2011. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

én IDEGBETEG?! már bocs, de ha azt élted volna át 16 évesen 3 hónap alatt, amit én, akkor megértenéd , és csodálkoznál, hogy nem hülyültél bele! mert még énis meglepődök néha,hogy hogyan bírom ép ésszel!!!! -.-

különben meg csak a véleményemet modntam el...


de szerintem sem lehet venni yorkit 30.000 Ft-ért... TÖRZSKÖNYVEZETTET! ilyen ákom-bákom úton lehet, sőt, unokatesóm tud szerezni fatjiszta yorkit akár 10.000,- Ft-ért is, de még olcsóbban is akár. és törzskönyves, meg egészséges. de NORMÁLIS KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT LEHETETLEN!

hát meg a táska... na azon viszont ki vagyok bukva! o.O egyszer és mindenkorra jegyezzük meg: a kutya NEM TÁSKÁBA VALÓ!!! anyád is szeret, meg minden, meg mindentől kímél (jóesetben), de nem hiszem, hogy táskában cipel állandóan! -.-

2011. júl. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

"eléggé tudatlan aki azt írta,hogy a yorki 2-3 évig él...már bocs,de 10-12 évig él egy yorki..

ééés tényleg nem kell állandóan nyírni..jó mondjuk én tuti,hogy nem hagyom olyan hosszúra mint mások.....de akkor is." "értelmező olvasás szerintem általános iskola alsó osztály...ha táskában hordja, akkor nem hiszem, hogy pár évnél tovább él...egy normális, nem beltenyészetes yorki, amelyik megfelelően volt tartva és állatorvoshoz jártak vele, az meg húzzon már ki egészségesen 10-12 évnél többet ;)" MIVAN??? a hülye válaszadóknak írtam egy normális választ... nem alsó osztályos vagyok,hanem gimnazista...de téged igazán lehetne alsóba sorolni,hiszen...áh..minek is vitázok ilyenekkel.. nem fogok lesüllyedni. Arra viszont kíváncsi lennék,hogy miért is vagyok alsóós??? Különben meg én sem mondtam,azt,hogy hordja táskában....

2011. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!