Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetés gond 2 kutyával. Ötletek?

Etetés gond 2 kutyával. Ötletek?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy kutyust. A falkavezérséget próbáljuk tisztázni,nagyjából sikerült is. A gond az etetés. Nálunk úgy van,hogy a kutyák leülnek,és csak a Tied vezényszóra esznek. Ezt ugye ő nem tudja. Ahogy kiviszem a tálat,meghülyül. Letenném a másiknak,beleeszik mindbe,és ebből verekedés van. Még nem tudja az ülést, tehát nem tudom leültetni, viszont az se állapot,hogy a saját táljától elzavarja a másikat,mert összeverekszenek. Amúgy nagyon jóban vannak, együtt alszanak. A befogadott kutyus is gyorsan tanul, amúgy egyáltalán nem agresszív.

A másik érdekesség,hogy 2 kölyökről van szó. A befogadott kb 6-7 hónapos, az enyém 4, de úgy esnek egymásnak ilyenkor,mint a nagyok.

HOgy taníthatnám meg erre? Nekem is odakap,ha el akarom zavarni, vagy megfogom a grabancát,de csak ilyenkor.

Ha sikerül vele tisztázni a falkavezérséget,megoldódik?

Az megoldás lehet,ha amíg meg nem tanulja külön etetem őket?


2011. júl. 26. 22:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én mindig direkt nyújtom a tűréshatárt itt. Az egyik legjobb pont a dominancia tisztázására az, hogy ki rendelkezik a kaja fölött. Volt ételbevédős ideiglenesem, erre fordítottam a legnagyobb hangsúlyt, hogy ezt elfelejtse, a végén már konkrétan egymás mellé volt tolva a két tál amiből etettek.


Szerintem ha itt elkerülő magatartást folytatsz, és kikerülöd a konfliktust, akkor esélytelen, hogy az élet más területein te legyél az úr. Az meg a másik, hogy falkavezérként egyetlen dolgot nem tűrök meg semmilyen formában, és az az agresszió.

Ha van olyan pont (mondjuk egyszerre futnak a labdáért) ahol előfordul összeugrás, akkor kifejezetten provokálom, okozom az ilyen helyzeteket, hogy ott helyben meg tudjam rendesen torolni. Sokkal nehezebb jól időzített és jól kivitelezett büntetést végigcsinálni olyan helyzetben amire nem számítasz, mint olyanban, ahol már előre fel tudsz készülni a gondra.

Ha ezekben a helyzetekben nem állod meg a helyed, akkor hogy tudsz reagálni az utcán előtted elszaladó macskára?

2011. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
utolsó: nagyon szépen leírtad a dolgokat, csak azt hagytad ki, hogy te hogy oldottad meg a problémát.
2011. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

De, leírtam tegnap 11:33-kor.

Én szigorúan tiltottam hogy egyáltalán bármelyik kutya az ételhez nyúljon engedély nélkül. Aztán először odaengedtem a dominánsabbat, aki a nyugodtabb is, elkezdett enni, és utána hívtam a másikat. Igen, volt, hogy perceket sakkoztam, mire sikerült felfogniuk, hogy a megeheted az csak annak szól, akire nézek, a másik majd akkor ha neki mondom.

Tiltottam az egymás kajája felé nézést is rögtön.


Ez azért tök könnyen kontrollálható szitu, mert a kaja így is úgy is a tiéd, nem jön külső zavaró tényező, tudod, hogy kb mikre számíthatsz a két kutyától, és előre el tudod tervezni, hogy kb. mi baj lehet, és te hogy fogsz rá reagálni.

2011. júl. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
full apportos kutyák közé egy db labdát bedobni? Én ezt nem nevezném jó ötletnek. Falkavezér igy, meg ugy közöttük is van egy sorrend, és ezt ŐK fogják eldönteni, és nem Te. Teljesen felesleges feszültséget generálni közöttük.
2011. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
El lehet azt dönteni bunyó nélkül is hogy kié a labda. Nekem ez az elvem, hogy ott generálom a konfliktust, ahol fel tudok rá készülni, és helyre tudom tenni a dolgokat. A konfliktus elkerülésére pedig mindig mindkét kutyának meg van az esélye, tehát ha összeugranak mindkét kutya megkapja a büntetését. Gyönyörűen fel tudják mérni az erőviszonyokat, és a gyengébb gyönyörűen félre tud állni. Jól szocializált kutyák között igenis elvárásom, hogy SOHA SEMMIÉRT SEMMILYEN körülmények között ne legyen összeugrás. Vitathatod a módszert, de működik, és gyakran etetek együtt 3-4 kutyát gond nélkül.
2011. júl. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!