Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megkülönböztetni...

Hogyan lehet megkülönböztetni a kangalt a közép-ázsiai juhásztól? Ha pl. két olyan kutya van, ahol egyiknek sincs vágva a füle illetve a farka?

Figyelt kérdés

Csupán csak kiváncsiságból kérdezem, csak mert hallottam azt is, hogy semmi különbség sincs.


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 27. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
És az Anatóliai juhász?
2011. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

rengeteg különbség van köztük :D


annak ellenére, hogy a kangal az eredeti közép-ázsiai tájegységi pásztorkutya, vagyis az eredeti KÁJ.

de míg a közép-ázsiait standardizálták, és mára a legtöbbször show küllemű kutyákkal találkozni, addig a kangal megmaradt az, ami. pontosabban ma már azt is keverik ezzel-azzal, bunyós kutyának tartják... de az avatott szem meg tudja különböztetni, még az eredeti kangalt is a kevert kangaltól. és hála annak, hogy az FCI még nem fedezte fel, az oroszok meg nem látták meg a harciállatot benne, a mai napig nincs küllemvonala - hálaazégnek.

nézegess sok képet (javaslom a netboard kangal topikját), aztán majd rááll a szemed a különbségekre.


de attól nem kell félned, hogy Mo-n ilyen dilemma elé kerülsz :D egyrészt vágatlan fülű ázsia is kevés van, de kangal meg még kevesebb :D és a Mo-ra került kangalok ha jól tudom mind pásztorkutyák, nem bunyós keverékek, színre, és formára is nagyjából hasonlítanak egymásra.

2011. júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pont a netboardot nézegettem, nekem olyan egyformák. Mondjuk nem is vagyok jártas ebben a fajtában, lehet idővel megtudnám különböztetni.
2011. júl. 27. 21:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

akkor mutatok néhány példát is :)


tipikus KÁJ egyébként szín alapján is nagyjából lehet őket különíteni, a kangal színe 90%-ban maszkos fakó, de van belőle sötétebb szín is, csíkos, illetve láttunk már foltosat is. de ilyen pöttyös-sárgás mintás csak az ázsiai szokott lenni

[link]


még egy KÁJ, figyeld a fejformát, a végtagállást, arányokat

[link]


egy originál kutya. no, őt forma alapján már egybe lehetne mosni a kangallal. lévén funkcióban is ugyanaz, igazából nem is tévednénk nagyot :)

[link]


a közép-ázsiai a standardizálás és a show vonal ellenére is a mai napig nagyon heterogén. találni egészen "kerek", robosztus, hatalmas széles kutyákat is, ahogyan hosszú lábú, magasra állított és atletikusabbakat is.


a kangal ennél egy fokkal talán homogénebb, pont mert még nem oszlott meg annyira a felhasználási területen (bár ugye elindult már itt is a bunyós vonal)

pásztorkangal

[link]


fej

[link]


fogak :P

[link]


bunyós vonulat:

[link]

[link]

a jobb teljesítmény érdekében egyéb fajtával "feljavítva"

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. júl. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, kimerítő volt! :) Épp tanulmányozom őket, igaz nem tervezek ilyen kutyát magamnak, de érdekelnek nagyon. Az utolsó képeket amit küldtél, és írtad, hogy kevertek bele más fajtákat, milyeneket? Lehet hülye vagyok, de én az egyik képen, szinte kanári szigeteki kutya vonásokat fedeztem fel, bár lehet csak beképzeltem mert az egyik kedvenc kutyám :)
2011. júl. 28. 17:16
 6/7 anonim ***** válasza:

BOZ-ékat kérdezd :D de gondolom mindenféle masztiffokat.

mivel viadalos kutyákról van szó, felteszem a teljesítmény alapján válogatták össze a vérhigító fajtákat, szóval lehet ott akármi, akár kanári is.

2011. júl. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod!
2011. júl. 28. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!