Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős kortól lehet egy...

Milyen idős kortól lehet egy gyereket egyedülhagyni a család kutyájával?

Figyelt kérdés

Van egy Németjuhászunk(a lakásban velünk nőtt föl,ismeri a gyereket,de soha nem hagytuk egyedül vele).Most 8 éves a gyerekem és szeretné elvinni sétálni ide a közelbe.Természetesen lakópark,itt nem keveredik el,ettől nem félek,de először távolról persze figyelném.Mindig együtt sétáltatjuk amúgy,tudják és ismerik a szabályokat mindketten.Azt próbáltuk már,hogy a fiamnak a parancsszavaira hallgat e a kutya,és igen.Pont úgy mint nekem vagy férjemnek.Amúgy engem tekint falkavezérnek.Vajon elmerjem engedni egyenlőre 5 perces sétára?

Nem kérek kioktató válaszokat! Köszönet!


2011. júl. 27. 21:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha jól nevelt a kutya, és gyerek is, akkor sem engedném. Kicsi az esélye, hogy történjen valami, de ha mégis, akkor azt sohasem bocsájtanád meg magadnak, bármilyen apróságról is legyen szó.
2011. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én láttam kutyasulin olyan 8 évest, akinek a nagytestű kutyája egyszer megcsinálta az alaptanfolyamot, hogy a kutya megtanulja az engedelmes feladatokat, aztán a gyerek is végigcsinálta a kutyával, hogy ő meg megtanulja irányítani a kutyát. Nyilván ez már egy olyan helyzet, amiben elengednék nyugodt lélekkel egy 8 évest.


De ez annyira kutya és gyerek kapcsolaton múlik. Ismerek olyan kutyát, akit egy háromévesnek is bármikor a kezébe adnék, meg ott a sajátom, aki képzett szocializált kutya, de van egy oylan jelleme, amit én abszolút tudok kezelni, és mégsem vagyok nyugodt még akkor sem, ha felnőtt férfi viszi el.

2011. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kb 8 éves lehettem,amikor volt egy labradorunk.Egy focipályán voltunk,könyörögtem apukámnak,hogy hadd vigyem kicsit körbe.Amikor megfogtam a pórázt,a focipálya másik végében meglátott a kutya valamit.Kb 15 méteren keresztül húzott maga után. xD Nem fájt,semmi bajom nem lett,akkor ott csak simán nevettünk rajta.Viszont ha ez máshol fordul elő,komoly baj történhetett volna.Szerintem majd akkor engedheted ki a kutyával mikor már 11-12 éves lesz.Én is olyan idős koromban kezdtem el sétáltatni az enyéimet.
2011. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
33%
Én 10 évesen buszoztam a szomszéd kutyájával föl a Hármashatár-hegyre. Én simán elengedném. Számomra ez a folyamatosan attól rettegni h az a 0,1%-nyi rossz, baj megtörténhet, nem fekszik. Ismerem a kutyámat, ismerem a gyerekemet. Ezeket mérlegelve meghozom a döntést. Meg kell nézni h mekkora a rizikó faktor. Ha nagy valószínűséggel történik vele valami akkor nem. De ha csak az van h "úristen mi van ha ez meg ez meg ez van és még a bolygók is együtt állnak és akkor történik valami", az esetben simán. De mindenkinek a maga gyereke, maga kutyája. Maga döntése.
2011. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!