Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kerüljem el?!

Hogyan kerüljem el?!

Figyelt kérdés
Nos hát van egy kan kutyám, aki nagyon szeret jelölgetni. Kutyaházat, agility akadályokat, nyúlketrecet, egyszer-kétszer engem is megjelölt. Szeretném elvinni egy helyre, ami egy átszállásra van tőlünk, először 5 megállót megyünk, átszállunk, utána kb. 4-et. És félek, hogy bepisilne a buszba, még akkor is, ah nem hagynék neki elég teret szagolgatni, stb. Hogyan kerüljem el? Jövőhét vasárnapig hozzá kell szoktatnom a dologhoz! Szájkosárpróba már volt, egész jól viseli.
2011. júl. 28. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt valahogy meg kellene (kellett volna) neki tanítani, hogy csak akkor jelölhet, ha Te engedélyt adsz rá. És mondjuk csak füves területen. Ezeket szokták a kan kutyáknak megtanítani, és akkor nincs ilyen gond.

Nem tudom, hogy ennyi idő alatt megtanulhatja-e. :S Főleg, ha eddig hagytad neki...

Ha látod, hogy jelölne, akkor egy határozott NEM! és rántsd el onnan. Én legalábbis így csinálnám. De jobb tanácsot sajna nem tudok adni, az én kanom nem jelöl :)

2011. júl. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy Téged is megjelöl sok mindent elárul... a másik lepisilése a legdurvább megalázás a falkában...

biztos vagy benne, teljesen és tökéletesen, hogy Te vagy az úr, kettőtök közt? mert én ez alapján a kutya-gazda viszony vizsgálgatásával kezdeném.

2011. júl. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát ezt nagyon dirván elcseszted bocsi.téged is megjelölt már a kutya?semmibe sem néz ezek szerint.

amugy jelölgetésre és dominanncia problémára gyógyír az ivartalanítás. a másik pedig :

[link]

2011. júl. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod jövő vasárnapig megtanítani.

Ezt kicsi korától kellett volna. Kutyaházat? A saját helyét lejelöli? Iskolai felszerelést? Egy nevelt kutya a pályán nem jelölget.Amikor először téged jelölt meg, már a próbálkozását is meg kellett volna akadályoznod.

Annyit tehetsz, mostantól minden olyan helyzetben letiltod, amikor nem a megfelelő helyen akar jelölni. Ez azt jelenti, állandó készenlétben kell lenned.

2011. júl. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, másik kutya jelenlétében jelölt meg, szal valszeg "kisajátított", nem?
2011. júl. 28. 21:23
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat.
2011. júl. 28. 21:25
 7/7 anonim ***** válasza:

lepisilt. Téged. akit istenítesz azt nem vizeled le...

hacsak nem úgy lettél pisis, hogy véletlenül rádfröccsent, miközben ő egy fára célzott, itt a legdurvább megalázásról van szó.

2011. júl. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!