Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyen kerüljem el a túledzett...

Hogyen kerüljem el a túledzettséget? Szaba e 2 nap egymás után lábra edzeni?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, 25 éves. legfőképpen a fenekemre, lámbamra szeretnék izmosodni!

Mostanában kezdek tisztába kerülni a dolgokkal, olvasgatok, és egyre több info kerül a helyére edzés témakörben. Elvileg nem szabad két nap egymás után lábazni, seggezni. Viszont nekem ez a testrészem szorul edzésre, viszont ez elég erőteljesen! Hoygan bonthatnám kétfelé a láb és fenék izmait? Milyen gépket kellene használnom egyik, illetve másik napon? Hétvégén egyébként remélem személyi edző segít majd egy felsőtest gyakorlatsort is elsajátítani, de addig is feltenném ezt a kérdéset!


2011. okt. 12. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Nyugodtan edzhetsz akár egész héten egy izomcsoportra.
2011. okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt most tapasztalatból írod, vagy csak úgy hasraütés szerűen?

Azt olvastam, hogy az izom nem az edzés közben feljődik, hanem utána. tehát ha edzés után megiszom a kis fehérjémet, az szépen beépül az izomba, ami az edzés során sérült, tehát mikrorepedések keletkeztek rajta. tulajdonképpen úgy fejlődik, hogy közben megsérül az izom. és ennek időt kell hagyni ameddig regenerálódik. egyesek szerint 36 órát, ami nálam közel 2 nap.

2011. okt. 12. 09:44
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Válogatott sportoló voltam. Érzed, ha túl sok lenne az izomnak,de én talán életemben ötször éreztem ilyet,pedig hidd el napi 2 edzéssel eléggé meg voltunk dolgoztatva
2011. okt. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

értem.

Milyen sprotban jeleskedsz ha szabad kérdeznem?Nem vitatom a tájékozottságodat, csak mint laikus érdeklődnék.

- én konkrétan az edzőtermi munkára, edzésre gondoltam, a kemény súlyzós edzésekre. Ezek lehet hogy kicsit jobban megterhelik az izomakat mint egy olyan edzés ami ugyan kemény, de lehet hogy monotonabb kardio, vagy aero jellegű.

2011. okt. 12. 09:53
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Kajakoztam, hidd el elég keménykondis edzésekkel
2011. okt. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
rendben, köszi
2011. okt. 12. 10:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Nana, te nem vagy élsportoló, speciális edzésed, edződ, és tápod sincs, mellesleg ezek szerint most álltál neki edzeni. Mellesleg a céljaitok is mások. Neked az izomnövelés, zsirégetés, formálás, neki meg a teljesítménye növelése volt. Várjál csak 3-4 napot legalább egy keményebb láb edzés után, ami ugyis megdolgozza a feneked meg lábad egyszerre-
2011. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

na akkor most melyik a helyes?:D

igazából azt érzem, hogy egyszerr egy nap nincs erőm annyit megcsinálni amennyit kellene, és másnap igényli a szervezetem hogy lemenjek edzeni.. van kedvem hozzá, és jól is esik. kis lájtos futással, majd 10 perc taposással kezdek, ami nem annyira kardio, mint inkább aero. és utána súlyzózok, kejlító, belső com, fenék, 4-5 gépet használok, 4*10.15.20 as lebontásban, a súlyokat érzésre állítom be, amennyit éppen bírok. ez így megfelelő lehet? edzés után fehérjét iszom, és általában ügyelek rá hogy csikrehúst egyek rizzsel ha van rá lehetőségem. lehet belőle problémám ha így edztek? és ez hatásos lehet? megfelelő így edzeni?

2011. okt. 12. 11:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
gép helyett szabadsúlyos guggolást javasolnék, meg valakit aki közbe figyel rád. Azt nemtudom megmondani, hogy a te izomzatod milyen szériára meg ismétlésre reagál jól, ezt neked kell idővel észrevenned, de nagy baj nem lehet, ha kb 4-szer 10-15 sorozatokat csinálsz. Egy izomnövelős lábedzés után ha rendesen végigcsinálod, kell legalább 4-5 nap regenerálódás, és érzed is másnap hogy kész a lábad.
2011. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!