Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nem szobatiszta?

Nocika02 kérdése:

Mért nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
van egy féléves kis yorkim...és folyamatosan bepisil ha bent van ha elmegyünk barátomékhoz(bérházba)sose pisil be kibírja ha hete is vagyok ott és ugyanugy viszem ki itthon is(kertes ház)akkor itthon mért nem bírja ki?ha télig nem tanulja meg a szobatisztaságot anyukám nem engedi hogy maradjon:Ssegítsetek kérlek!mit csináljak?
2011. júl. 28. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Jelölget..

Tehát, ha jól értem, ha a Ti hibátokból mem szobatiszta, adjátok tovább.. éljen a felelős állattartás..

2011. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Rakj homokot egy sarokba ahol a helye lenne, és kajálás után mindig vidd oda a homokhoz..
2011. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyomd hozzá közel az orrát, hogy tapasztalja, milyen csúnya dolgot csinált. Ezt ismételd és folyamatosan tudatosítsd benne, hogy ezt nem szabad.


Addig ne vidd haza, amíg nem végezte el a dolgát. Hidd el, meg fogja tanulni, hogy mi a rendszer.


Nem lehet az egyébként, hogy otthon azért vizel be, mert fél valamitől? Nyugodt környezet veszi körül? Ha állandó a feszültség (kiabálás stb.), akkor azon kell változtatni. Az állat is érző lény, akárcsak a gazdája.

2011. júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Vidd ki gyakrabban, mint eddig. Ha kint pisil, dicsérd meg. Ha bepisilne akkor viszont szidd le.

Az én kutyám hamar szobatiszta lett.

2011. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
odaszoktuk nyomi az orrát és tudja is h roszat csinált mert utánna elszégyelli magát és elbúj...itthon meg nem látszik rajta hogy félne mert felhőtlenül szaladgál ösze visza alakásba játszik mindig
2011. júl. 28. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

én sose dugtam bele az orrát ha bepisilt, vagy bekakilt, sőt.... feltakarítottam, mintha ott se lenne, viszont, mikor lenn sikerült a dolgát elvégeznie, örömtáncot jártam, borzasztóan megdicsértem.... kb. másfél hét után balesetek se voltak... nagyon gyorsan megtanulta pozitív megerősítéssel, fenyítés dorgálás nélkül. gazdiként következetesnek kell lenni, figyelni, megelőzni a baleseteket, mindig ugyanabban az időpontban etetni, sétálni szerintem ez a titka...

Ha minden nap, a nap ugyanazon szakaszában viszed ki őt, mindkettőtök számára kellemes rendszerességre szoktatod, mely meglátod, nagy előny lesz majd a jövőben. Segít kialakítani egy napi rutint, melynek eredményeképpen ő meg fogja várni, míg a legközelebbi alkalom eljön és kiviszed őt. Emellett, tanulj meg felfigyelni a jelekre, amivel a kutya jelzi, hogy ki kell mennie. Mint például: körbe-körbe szaladgál, vagy ha feszült pofával bámulja az ajtót.


[link]

2011. júl. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!