Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A "drága" mindentől óvó...

A "drága" mindentől óvó anyukák jogosan féltik a kisbabájukat az ÖSSZES kutyától?

Figyelt kérdés

Erről beszélgettem ismerősömmel, aki szintén kutyás, és Ő mondta, hogy Ő kutya mellett nőtt fel, a kutya még volt, hogy az arcát is megnyalta, és nem rohantak oda a szülei, hogy fúj, lemosni, meg kidobni a "rossz büdös" kutyát.

és állítja, hogy jót tett neki, mert sokkal erősebb az immunrendszere, mint másnak, aki sose ért hozzá állatokhoz kis korában.

Azt mondja röhejes, hogy a mai anyukák még a naptól is óvják a gyereket.

Tényleg jót tesz a kisgyereknek, ha érintkezik állatokkal, mikor kicsi, és túlzásba viszik némely anyukák, hogy a kutya meg se közelítheti a drága kis porontyot?


2011. júl. 30. 21:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Itt vidéken a gyerekek a gazdasági állatok között rohangálnak egész nap attól kezdve,hogy járni tudnak.Minden háznál van disznó,baromfi,sok helyen birka meg tehén is.

Mégsincs a srácoknak semmi baja.

2011. júl. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
igen, annyira nem kell félteni, de azért óvatosan, viszont van olyan ismerősöm, aki kiskorában a fűhöz sem érhetett hozzá, mert a nemlétező bogarak megcsípik... nem sokszor látom egészségesnek, mindig van valami baja
2011. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Néhányan egyértelműen túlzásba viszik. Azok a gyerekek a legegészségesebben, akik a porban, koszban szaladgálnak kiskorukban. (Nem állítom, hogy ez a követendő példa) Tényleg borzasztó, hogy az immunrendszer egészséges "kiképzése" helyett sokan inkább a sz.rt sem érő ...-cseppekben, meg társaikban hisznek.

Nyugodtan lehet sztem állattal tartani gyereket, én is kutya, macska, ló, pulyka, tehén közt nőttem fel, soha semmi gondunk nem volt egymással. Ellenben az exbarátomat kicsi korában mindentől óvták szülei, egyszer jött ki velünk a legelőre, alig látott az allergiától...

2011. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
csak a kutyával kell vigyázni a többivel meg azokkal amik nagyok, de attól odamehet hozzérhet stb. Azonkívül azokra a dolgokra kell figyelni amikre a felnőtt is (pl. kutya macska sz@rba ne nyúlkáljon, meg ne egyen bele :))))
2011. júl. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

És egészséges átmenetet senki sem ismer? Egyik részről ott van a sok mindentől rettegő anyuka, a másik oldalon viszont a gyerek a kutya szájában turkál... Bocs, de egyik sem egészséges. A gyerek környezetében jó az állat mentálisan és fizikálisan is, de talán nem kéne a pár napos újszülöttel simogattatni a kutyát. Tudjátok, arany középút.


Mondom ezt aktív állattartóként :)


(Azért annyiból hadd védjem meg az aggódós anyukákat, hogyha neki nincs kapcsolata állattal, és a környezetében öntudatos, ámde annál hanyagabb állattartók vannak, akik kutyája tiszta bolha vagy rüh, ráadásul harapós is, akkor bizony csak erősíti benne a félelmet... Talán először rendbe kéne tenni az állattartókat, és utána pattogni.)

2011. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van kecsként, 3 kutyánk,és 5 cicánk. A fiam mióta járni tud,folyton őket nyúzza, most 2 éves,és már próbálja fejni a kecskéket. A kutyus bizony van,hogy arcon nyalja,és volt,hogy egy tálból ettek ( na ennek mondjuk annyira nem örültem ), a fiam is puszilgatja őket,sőt, a kedvenc cicájával együtt alszik. Semmi baja nem volt, sőt,a dokinénink szerint a környék legegészségesebb kis vasgyúrója :)
2011. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy aki kiskorban érintkezik állatokkal annak erősebb lesz az immunrendszere. Aki nem érintkezik gyerekkorába állatokkal nagyobb esélyel lesz szőrallergiás, mert nem alakul ki benne az immunitás.

De azért az arcnyalogatás, az már a másik véglet szerintem :) Meg kell találni a középutat :)

2011. júl. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem ezeket az anyukákat, szerencsére a barátaim között nincs ilyen, de őrjítőek, hogy ha ránéz a gyerek egy kutyára, már sterilizálja a gyereket.

Az én lányom 3 éves, együtt csúszik mászik a kutyákkal a porban, sőt a cane corsómat "etette" kiflivel, vagyis bekapta a kutya a kiflit, a gyerek (kb 1 éves volt) kihúzta szegény kutya szájából és jóízűen megette. Nem voltam boldog tőle, de ez van.

Kb. évente egyszer taknyos a gyerek, és kész.

A kutya egészséges, gondozott, túl sok baja nem lehet a gyereknek sztem.

2011. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a sok kutyás,cicás,kecskés anyuka.

Utolsó,nálunk is így ették párszor a kiflit, de azért erről leszoktunk :)

Azért persze ezt csak a sajátjaimmal engedem neki, akikről tudom,hogy oltottak,nem férgesek,bolhásak,stb.

2011. júl. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

egy lelkiismeretesen gondozott ebtől szerintem feleannyi nyavalyát lehet elkapni, mint pl egy igénytelenebb embertől.

Az én 2 éves kisfiam is állandóan a kutyával smárol, mindig szidom ezért, de hát mit is várok el szegénykémtől, ha a szülőktől is ezt látja.

2011. júl. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!