Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A "drága" mindentől óvó...

A "drága" mindentől óvó anyukák jogosan féltik a kisbabájukat az ÖSSZES kutyától?

Figyelt kérdés

Erről beszélgettem ismerősömmel, aki szintén kutyás, és Ő mondta, hogy Ő kutya mellett nőtt fel, a kutya még volt, hogy az arcát is megnyalta, és nem rohantak oda a szülei, hogy fúj, lemosni, meg kidobni a "rossz büdös" kutyát.

és állítja, hogy jót tett neki, mert sokkal erősebb az immunrendszere, mint másnak, aki sose ért hozzá állatokhoz kis korában.

Azt mondja röhejes, hogy a mai anyukák még a naptól is óvják a gyereket.

Tényleg jót tesz a kisgyereknek, ha érintkezik állatokkal, mikor kicsi, és túlzásba viszik némely anyukák, hogy a kutya meg se közelítheti a drága kis porontyot?


2011. júl. 30. 21:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
42%

Édeskéim, én is állatok között nőttem fel, volt a baromfitól a disznóig itt minden, hasonlóan "nyalakodtam", mégis egyszer összeszedtem bélférget a félévente FÉREGHAJTOTT kutyától, hogy ihaj. És azóta is ekcémám van, ami szalmára erősödik...


Csakhogy ne licitáljátok túl egymást, mert lassan az itt lévők a HIV-re is immunisak :)

2011. aug. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Persze, a féreg elképzelhető, bár én elég sokat járok menhelyre, már a második ideiglenes kutyámat nyüstölöm, mindkettő férges volt, és beteg, mégsem kaptam el semmit.


Ekcémám szokott kijönni elsőre bármilyen idegen kutya hosszasabb tapogatásától, de néhány nap alatt elmúlik. De ekcémám egy mosóporcserétől is van :)

Ha meg nagyon durva beteg kutyát kell fogdosnom, aki undort vált ki belőlem, akkor kijön egy herpesz.


Amúgy ezek a féreghajtó szerek is megérnek egy külön tanulmányt, mert nem mindegyik viszi azt, amelyik rá van írva. Én most eléggé kitanultam, mert volt egy olyan férgünk, ami fel sem tűnt. Gyanús volt, hogy lehet féreg, ezért kétszer is kaptak féreghajtót, de semmit nem hozott ki, a tünetek pedig csak nem múltak. Na akkor ki lett mutatva bélsárvizsgálatból a kórokozó, és kiderült, hogy nem csoda, hogy nem vitte a féreghajtó, mert ez a fajta csak akkor pusztul, ha három napig folyamatosan kapja a féreghajtót.


De ez az egyetlen, amit reálisan el lehet kapni kutyától, és ezt is pár nap gyógyszerrel ki lehet üldözni, meg azért nem jellemző. Ez a fajta amivel mi küzdöttünk sem fertőz semmilyen más állatot, csak kutyát.

Ellenben a villamoson sokkal több mindent elkaphat a gyerek.


Valamelyik előttem szólóval viszont egyetértek, nem engedem nyilván más gyerekéhez a kutyámat, csak ha ők hívják, és akkor sem hagyom nyalakodni, meg ugrálni, hanem ültetem, hogy a gyerek ijedség nélkül nyugodtan tudja simizni.

De azért az túlzás, hogy nem utazik olyan kocsiban a gyerek, amiben kutya utazott...

2011. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Én inkább a kutyáimat féltem a gyerektől mert nyúzzák és tépik a fülét. Hála az ilyen felelőtlen anyukák miatt van olyan sok rosszul nevelt kutya mert ha már gyerekorban is az állatok szeretetére tanítják a gyereket akkor nem ennyi állat kínzó
2011. aug. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nagy tévedésben vagy, MINDEN kisgyerek "állatkínzó" ! Aztán szépen megtanulja, hogyan kell bánni az állatokkal... (már ha megtanítják neki...)
2011. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!