Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a puli mint családi kutya?

Milyen a puli mint családi kutya?

Figyelt kérdés

Vennénk egy puli kölyköt. Azt szeretném megtudni hogy a puli hogy viszonyul a gyerekekhez? Jó jelzőkutya? Más kutyákkal illetve állatokkal hogy jön ki? Ez azért fontos mert birkát illetve baromfit is tartunk. El lehet vinni a pulit kutyás találkozókra? ( mármint úgy értem hogy ott jól viselkedik ha megfelelően van szocializálva) Ja és még azt szeretném megtudni hogy milyen a puli mint családi kutya?


A válaszokat előre is köszi!


2011. júl. 31. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokat ugat, a gyerekekkel és állatokkal jól megvan. Az állatokat terelheti, de nem támadja meg őket. Ugyanakkor az idegenekkel és idegen kutyákkal szemben általában nagyon bizalmatlan, úgyhogy időben el kell kezdeni a szocializálást.
2011. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk.

Szófogadatlan, kivéve ha kajáról van szó. Sokat ugat. De aranyos, bejön a házba. Ha valaki megy el ház előtt, ugat, még a szomszédot is, de amint bejött, odamegy hozzá hogy simagassa. Nem harap, inkább csíp. Ha eszik csontot vagy ilyesmit, közelmész morog. Nem lehet vele sokat játszani. 2-3szor eldobod a labdát és helló. De lehet vele "harcolni". A vizet nem szereti, mármint benne lenni nem. Bundájával vigyázni kell. Olyan volt nálunk hogy fosott, a bundája a seggénél szaros lett, és beköpték a bogarak ... :S Nyírni kell nyáron, télre visszanő.

Szeretjük, igazi családtag, és házörzőnek sem utolsó :)

2011. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem, pulim van, de nem ajánlom, igaz a miénk nem lett kiskorában szocializálva és megnevelve....

Rengeteget ugat, nem hagyja abba ha rászólunk, kapkod, főleg az idegeneket, ezért be kell zárnunk, ha jön valaki.

A macskákat utálja...

Lehet hogy csak a miénk ilyen neveletlen (nyilván ez nem az ő hibája).

De már sokaktól hallottam, hogy kapkod a pulija.

2011. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és problémás a szőre miatt, a popójánál egyszercsak odatömődik a szőrére a kaki, és nem tud tőle kakilni rendesen és le kell neki vági onnan... 1 évben 1 v 2 ször
2011. júl. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekünk az nem volna baj ha kapkod de ne minket! A macskagyűlölet nem gond nekünk nincs macska! Ha ugat nem baj a környékünkön mindenkinek ugatós kutyája van. Amúgy éppen ezért gondoltunk a pulira mert az ugye jelez!
2011. júl. 31. 12:03
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekünk most van egy komondor keverékünk. mondjuk nem nálunk hanem kint van nyájat őrizni csak télen jön haza de akkor se hozzánk hanem akkor megy egy lakatlan portát őrizni de amiénk és persze mi gondozzuk! Amúgy a szőre nem okoz gondot! A komondor keveréket is le szoktuk nyírni ilyenkor.
2011. júl. 31. 12:06
 7/10 anonim ***** válasza:

dejó nektek ilyen gazdaságba élni felnőttként én is így akarok:)

mamámnák van két puli az egyik most olyan egy éves és az teljesen elvan a macskával mondhatni jobban mint a fajtársával a kutyával bár velle is jáccik sokat

szerintem kiváló jelzőkutya és házőrző is mivel meglepő de harcias tud lenni( egyszer a saját bőrömön tapasztaltam) ugyanakkor szerethető kutya és igazi családtag is lehet

arra viszont készülj fel ha vesztek egy pulit az mindig ott lesz a nyomotokban sose hagy békén titeket persze jó értelemben de ez lehet zavaró is

2011. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én falun élek, de csak egyetlen egyszer sikerült látnom zsinóros szőrű pulit, az is pesti volt. Meseszép látvány. Az a kutyus panelban élt, és fogalmam sincs hogy csinálják, de hihetetlenül kedves, barátkozós volt, semmi ugatás, semmi pörgés, morgás, amit én egy pulitól megszoktam. Mintha más fajtához tartozott volna. Az óta megváltozott a pulikról alkotott képem, még ha ez kivételesnek is számított.
2011. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az biztos,hogy ugat,mert mindent észre vesz,nekünk az egeret is megfogják,mindent észrevesznek é ugatnak.

Kapkodás,morgás,mind nevelés kérdése,én ha eszik kutyám ütögethetem,akkor se fog harapni,egyébként se.

2011. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem pulim van, most 3 éves, de nagyon hűséges. Csak akkor ugat, ha hozzánk jött valaki, ha az utcán mennek el emberek, azokra rá sem néz. A postást megenné, ha tehetné. Nagyon pontosan jelez és támad is. Az idegenektől pálcával kell távoltartani, a gyerekektől viszont fél, de ha megbarátkoznak, akkor szereti őket. Az előző pulim megharapta apumat, mert apu felkapta az unokaöcsém, az meg elkiabálta magát, a puli azt hitte, hogy bántani akarja a gyereket és megharapta. Szóval védi a gyerekeket. Terelőkutya, zavarász más állatokat szórakozásból, de nem fújtsa meg, hacsak nem megy oda az ő területére. Nagyon szeretem. Pulikkal nőttem fel, nagyon okos állatok és nem is szeretnék sosem másik kutyát.
2012. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!