Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nagy bűn? (Kérdésed túl...

Ez nagy bűn? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Nagy bűn hogyha egy "szaporító"tól vettem egy Német Juhászt?A kutyák szerették a szaporítót,jól vannak etetve,oltva és gondozva.Féregtelenítve is vannak a kicsik és a szülők.Ha nagy bűn akkor miért?
2011. júl. 31. 11:47
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"muszáj"


Konkrétan nem értem miért hívod szaporítonak? Jó a fél almos törzskönyvezéssel és a lealtatással biztos nem aranykoszorús mestertenyésztő, de ha a kutyáit jól tartja és még a szüréseik is meg vannak, ezek szerint kennelnév is van .. akkor mitől az?

2011. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Mert egyesek szerint, aki nem törzskönyvezteti,csak chipezteti a kölyköt, az szaporító.
2011. júl. 31. 12:59
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

de hát az TÉNYLEG szaporító és ezen nem kell megsértődni ez a neve. Az állatkerti állatokat is szaporítják és nem tenyésztik. A tenyésztés egy nagyon tudatos tevékenység melynek során az állomány javítása/megtartása a fő cél, olyan kutyák létrehozása akik lehetőleg folyamatosan jobbak/vagy ugyanannyira alkalmasak az adott tevékenységre amire kitenyésztették őket.

A szaporítás nem törzskönyv kérdése az is lehet szaporító akinek kutyái mindenre szűrve vannak és törzskönyvesek. Ami a kettőt megkülönbözteti a motiváció egy alom lehozására.

Pl nálam jelenleg 17 előjegyzés van de nem lesz alom mert nem látom értelmét. Jövőre kitudok menni egy Belgiumban élő USA import kanhoz fedeztetni akinek a tulajdonosa évente 3 szukát hajlandó csak fedeztetni a kanjával és jövőre megígérte, hogy az én szukám lesz az egyik. Ebből az alomból biztosan megtartok legalább 2 szukát és 1 kant hiába állnak nálam sorba a gazda jelöltek a világ minden tájáról.

Ezzel az alommal a célom a magyar állomány javítása és az, hogy szép egészséges kiskutyák szülessenek akik remélhetőleg 100% ban megfelelnek a fajta előírásainak.

Egy szaporító esetén a cél az, hogy legyenek kiskutyák akiket az a 6 ember megkap akik előjegyeztek. Ezzel nincs gond ha nem rombolja az állomány egészét. Tehát nála a cél végül is nem az állomány javítása hanem az állomány növelése a cél mint pl az állatkertes szaporító programokban is.

2011. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
50%
Az a baj, hogy a legtöbb ember, ha meghallja, hogy szaporító, akkor rögtön az éheztetett, bolhás, férges, ketrecben tartott kutyákra asszociál, pedig azért ez a ritkább - szerencsére. Egyébként pedig szerintem semmi gond nincs a gazdával, akitől vetted a kutyád. Minden adott ahhoz, hogy egészséges legyen a kutyusod.
2011. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi tenyésztő ilyenkor tudod mit csinál? Vesz szépen tápszert, és éjszaka kétóránként felkel megetetni a kicsiket. Nem "elaltatja", ha egészségesek! Még ha szaporított kutyát akarnék, akkor is azonnal kifordulnék onnan ha ilyet mesélt volna.

Igen bűn amit csináltál, mert a szporító árt a kutyáknak. Hiába szereti őket meg van néhány szűrésük, nem ért hozzá, és a szeretet hozzáértés nélkül elég veszélyes. Rontja a fajtát, amely már így is elég beteges. Persze azt csinálsz amit akarsz, de legyél ezzel tisztában.

2011. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg az a baj, hogy ezek a dolgok nem véleményre mennek. Olyanok mint a szabályok és meghatározások. Hiába gondolod, hogy szerinted nem, de ha megfelel bizonyos meghatározásnak akkor az. A tenyésztőnek is meg kell felelni bizonyos meghatározásoknak. Emiatt persze előfordulhat hogy hiába felel meg, nem jó ember, de ettől még a tenyésztők egésze nem lesz rossz.
2011. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Normális táplálással, kiegészítő tápszerezéssel egy kutya simán fel kéne, hogy tudjon nevelni 11 kölyköt főleg ha ilyen nagytestű. Nekem a fele ekkora kutyám simán felnevelt 15 kiskutyát úgy, hogy meg se látszott rajta... igaz 2 óránként fel kellett hozzájuk kelni és tápszerezni őket meg cserélgetni azokat akik szoptak de ez csak 2 hét...igazi tenyésztő ilyet nem tenne...
2011. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
De én őrzésre vettem,nem tenyészteni.Szerintem erre a célra tökéletes.
2011. júl. 31. 18:20
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

A németjuhász mentők is tele vannak kutyákkal. Ilyen célokra azok a kutyák is tökéletesen megfelelnek és ráadásul meg is mented őket.

Az a baj hogy nem gondolkozol előre. Persze neked megfelel, él a kutyád boldogan, de az ilyennek HOSSZÚTÁVON következményei vannak a fajtával és ez a baj.

2011. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
te őrzésre vetted de a másik 5? ha csak egyiknek eszébe jut befedeztetni a szukát az megint mondjuk 6 kiskutya aztán megint 6 és így tovább.. ezek mind ellenőrizetlen genetikájú, valószínűleg már szűretlen kutyák lesznek.. sokan végzik menhelyeken, sintértelepeken, autópályák szélén... Tenyésztés esetén nem csak ara kell gondolni, hogy lesz egy alom de hosszútávon a fajta egészére kiható döntéseket hoz az ember... a szaporító ebbe soha nem gondolnak bele... " Minden kiskutyának van gazdája" "majd a rokonok, barátok elviszik őket" de semmi garancia, hogy a kutyák életük végéig ott fognak maradni vagy, hogy azt nem szaporítják tovább..
2011. júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!