Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nagy bűn? (Kérdésed túl...

Ez nagy bűn? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Nagy bűn hogyha egy "szaporító"tól vettem egy Német Juhászt?A kutyák szerették a szaporítót,jól vannak etetve,oltva és gondozva.Féregtelenítve is vannak a kicsik és a szülők.Ha nagy bűn akkor miért?
2011. júl. 31. 11:47
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Fajtamentőktől nem hoztam,mert csak nagy van,és anyukám fél a nagytestű kutyáktól,azért vettem kölyköt,hogy hozzánőjön.De nézelődtem a fajtamentőknél,de november óta nincs kölykük.
2011. júl. 31. 18:35
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan miért itt akarsz engesztelést kapni a "bűnödre"?

Bűn, nem bűn, a kutya nálad. IOtt írják, hogy bizony, nagyon elítálendő dolgot tettél. Akkor most visszaviszed a kicsit?

Talán szerencséd lesz vele és valóban tudod majd munkára használni. Az egészség amúgy a szuper almoknál is lutri.

Neveld okosan, add meg neki ételben, amire szüksége van és kész.

2011. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Pedig ez szaporítás.

Szép és jó, hogy vannak papírok, bár mondjuk tenyésszemléről nem írtál.

Csak egy tenyésztő célja, mondjuk a jobb munkakészség vagy akár szebb küllem, tehát valami javítása, ami szolgálja az adott fajtát.

Ez az ember ugyanazzal a kannal és szukával hoz le almokat. Ez csak termelés.

Másrészt az meg elég gáz, hogyha több kölyök születik akkor a "felesleget" elaltattja.

2011. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
mért lenne szaporító? inkább a 2 között, annyi hogy nincs kennel stb, de van tk stb, szaporító teteje, tenyésztő alja
2011. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
54%

Kérdésed: Ez nagy bűn?

Válaszom: Igen nagyon

2011. aug. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 ksandor1963 ***** válasza:

Szaporító. Most ez szitokszó. De ki állapítja meg, hogy az a kutyatartó, aki sok szukát és fedező kant tart, az nem tesz meg annyi mindent, mint pld. azok a neves fajtatenyésztők, akik ugyancsak sok tenyészállattal rendelkeznek, és a kizárólag kiállítási kutyákat adnak el. Ezek a kiállításira tenyésztett kutyák általában hosszútávon a fajtájukat nem a legjobb irányba terelik. Ezért ki a nagyobb károkozó: az aki gyárt (az összes higiéniai, és egészségügyi elveket betartva) egy egyszerű családi kedvencet, vagy az aki brutális áron egy fajtairányvonalt meglovagolva, plecsnikkel teletűzdelve, bírókkal puszipajtásként összefonódott kapcsolatrendszerben mantrázzák a "szaporítók" által okozott károkat.

Teljes zűrzavar az egész, de én is csak általánosítok, pedig nem kéne.

Szaporítónak nevezik azokat is, akinek van egy szukájuk, és uram bocsá' megfordul a fejükben, hogy szeretnének egy (azaz 1) szülést biztosítani a szukájuknak.

Ismerek egy német juhászos gazdit. a szukája 8 hónapos. Ő azt mondja, ha kutyája nem üti meg a fajtájának megfelelő alapvető elvárásokat, akkor nem fog szégyent hozni a fajtára, de akkor pároztatni fogja egy belga juhásszal kannal, de majd csak akkor, hogyha a leendő születendő kiskutyákra legalább 2x-es túljelentkezés lesz. Akkor ő is szaporító? Szerintem nem.

2011. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 panettone ***** válasza:

Édes Istenem mégis mit vársz? hogy lesz aki helyeselni fog? Nekem már az búgos hogy a fajtamentőknél nem jó mert nincs kölyök, hát majd lesz! ugyanis a fajta el fog jutni oda hogy almokat kell menteni mert a sok olcsóJános megöli a becsületes tenyésztőket és eltartja az ilyen "minőségi szaporítókat"

Egyáltalán elmentél és a szmébe néztél egynek is? Sokan meg sem teszik ezt a lépést mert nem merik mert mi van ha odamegyek és kidrül van közöttük egy amelyik tökéletes lenne csak hát nem gyerek...

És mi garantálja hogy a Tietek tökéletes idegrendszerű és Ti sem rontotk rajta? Ha ne adj Isten 2 évesen egyszer lemorrantja anyukád és félni fog tőle akkor mi lesz a sorsa?

Nem is akarom tudni a választ.

A dötésednek most jó páran isszák majd a levét...

2011. aug. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Semmi közöm nincs sem kiállításokhoz,sem bírókhoz,de nagyon ellene vagyok az ilyen szaporítóknak.Fel kéne végre fogni,hogy szaporító se csak egyféle van,nem csak az,aki disznóólban tartva a kutyáit kamionra termel.

Nem csak az ilyenek ártanak a fajtának.Mondjuk ez azt nem érdekli,aki olcsó "fajtisztát"akar.

Az meg undorító,hogy a számára felesleges kicsiket leöleti.

2011. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Fiatal kutya mindig van a fajtamentőknél. 1-2 év körüli. Teljesen tökéletes lenne. Csak hát a fajtamentők sem adják oda SZERENCSÉRE mindenkinek a kutyákat.

November óta pedig már volt náluk kölyök.

Egyébként: [link] A kép július 11-én készült.

[link] Itt pedig már az ideiglenes befogadónál. A képet július 22-én tették fel. Magyarán most is van náluk egy alom kölyök. Még nem olvastam róla hírt, hogy probléma lenne velük. De még kicsik mire elvihetőek lesznek biztos lesznek 3-4-5 hónaposak. Attól függ milyen állapotnak örvendenek. Remélem össze jön nekik :)

2011. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!