Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való -e amerikai staffordshire...

Való -e amerikai staffordshire terrier lakásba? Vagy milyen más hasonló fajta lenne jó?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék, hogy tart-e valaki amstaffot lakásban és mi a tapasztalata ezzel a fajtával kapcsolatban. Párommal a munkarend olyan, hogy egyik héten egész nap lenne vele valaki, a másik héten (hétfőtől-péntekig) 8órát lenne egyedül.

Vagy ha nem tud-e valaki másik fajtát ajánlani, ami hasonló jókedélyű de kissé morc kutyus és lakásban tartható.


2011. júl. 31. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Sok kutyás ismerősöm tart staffot lakásban.

És egyáltalán nem morc kutyák.

2011. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk lakásban van amstaffunk,és nagyon jól megvan.Reggel 7-től kb. délután 4-ig van egyedül,és eddig semmi probléma nem volt.2 éve van nálunk.Naponta kétszer sétál,a dolgát az erkélyen végzi.Barátságos család és gyermekszerető fát lehet vágni a hátán.Én mindenképpen ajánlom!
2011. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lia99 válasza:
0%
Nekem a házba vagy egy came corso.Ami sokkal nagyobb mint a amerikai staffordshire terrier.Mozgékonyabb is, de szerintem sokkal jobb mint ha 1 kis korcs lakna veed.
2011. júl. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha naponta 2x-3x szor leviszed sétáltatni nem lesz gond .. egyik ismerősömnek van amstaff-ja és ő is lakásban van..naponta 3 szor viszik le..és nincs gond vele egyáltalán..
2011. júl. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is amstaffom van lakásban , ha naponta rendesen lemozgatod , nem lehet probléma.

Utolsónak: milyen korcs?

2011. júl. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
sztem a törpekutyákra gondolt
2011. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Attól tartottunk, hogy mivel lakásban lenne (sajna erkély nincs) és napi 8órát egyedül lenne a napi két séta (két rövidebb egy hosszú) kevés lenne neki. Még egyszer köszönöm, és a morc kutyára arra gondoltunk, hogy nem a kis édi bédi plüsskutya :)
2011. aug. 1. 07:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Az erkély 2nm-e nem igazán mérvadó.

Ha jól lemozgatod elvileg nem lehet baj, a miénk is javarészt alszik ha fent van, példásan viselkedik, ha otthon vagyunk, nem is ugat.

Viszont akárhogy szoktattuk az elején, sokszor rájön a szeparációs szorongás ha egyedül hagyjuk, emiatt ha dolgozunk a szobából ki van zárva és a konyhát, előszobát is "kutya-biztossá" kell tenni ( értsd, szemetes eltéve, barikád a nyitott alacsony szekrényfiók elé ).

Elég bosszantó, mert amúgy példásan jól nevelt kutya, de ha egyedül van, rombol.


És hogy morc kutyák lennének??

A miénk igazi bohóc, folyton játszana és párom szerint azt hiszi magáról, hogy macska, annyira bújós, szinte tekergőzik a lábunk közt ( szuka, lehet, hogy ezért is ).

2011. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A morcra azt értem, hogy nem egy öleb. Azt olvastam, hogy nagy bohóc és alig lehet a játék és mozgásigényét kifárasztani.Mi is azt tervezzük, hogy előszobán lesz mikor egyedül van.

És mennyire szükséges erőskezű gazda hozzá? Nekem még sosem volt kutyám, ezért még nem vagyok egy határozott erőskezű gazdi (szomszéd kutyán próbáltam :)) Párom az,de lesz amikor csak én viszem le sétálni.

Illetve mi a helyzet akkor ha csak kétszer tudom levinni egy nap (mivel dolgozom), reggel egy fél órára és este felé mondjuk 2órára?Nem akarom, hogy rossz helye legyen nálunk ezért kérdezgetem. Valakinek esetleg nincs meg elektronikusan Jacqueline Fraser-től Az amerikai staffordshire terrier könyv, mert sehol nem tudom megvenni.

2011. aug. 1. 13:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Figyelj!

Erős "kéz" kell hozzá! Az elején meg kell szabni a határokat, de SZERETNI kell őket!

Sok mozgás egy NAGYON JÓ TÁP,ami a székelést is beszabályozza és egy jó kutyasuli!

Hihetetlen eleven a mi Bellánk is pedig csak 11 hetes!

Keményen, de szeretettel kell őket fogni!

Egy jó köteles játék jól fog jönni! ;)

2013. szept. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!