Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogyókúráztassam a kutyám?

Hogyan fogyókúráztassam a kutyám?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább állatdokihoz vidd,ne tőlünk kérdezd meg.Mi nem tudjuk milyen fajta,milyen a szervezete és felépítése a kutyádnak. A doki tudja milyen "diétára" fogja a kutyust,végülis ő a szakember.
2009. ápr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

vegyél neki senior vagy light tápot ugyanabból a márkából amit eddig vettél, és akkor nincs átállási idő.


adj neki ugyanakkora adagot több részre elosztva és előtte sétáltasd meg alaposan, nagyon lassú, szinte totyogós tempóban, mert úgy jobban terheled az izmokat de kíméled a szívét.


ne adj neki két étkezés közt semmit, és ha esetleg jutalommal tanítod, akkor az legyen szintén ugyanaz a táp és a mennyiségét számold le az adagjából. (ha pl. 2 gramm akkor annyit)


Ha valamiben még segíthetek keress meg nyugodtan e-mailben.

2009. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

soha nem árt az orvosi konzultáció, de egy sima diéta házilag is megoldható.


Ha a kutyának napokig tartó hasmenése van, rendszeresen hány, köhög, vagy a légzése zihál, akkor azonnal keresd fel az orvosod.

2009. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Több mozgás! Az még sose ártott senkinek se. Szerezz neki aktív haverokat akik megmozgatják! Hidd el az bármelyik fogyókúránál jobb!
2009. ápr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

- Light táp jó ötlet. (én seniort nem vennék - azt teljesen más, öreg kutyáknak találták ki, akiknek az anyagcseréje nem olyan már mint egy fiatalé)

- A táp egy részét - pl. 2-1 vagy 3-1 arányban - helyettesítheted Gréti-mixxel.

- Kevesebbet adsz neki.

- Mozgást növeled - ha nagyon túlsúlyos, akkor az úsztatás a legjobb (mstmár jó idő is van hozzá ;o))

2009. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a Gréti mix kukorica, amit pontosan hogy testsúly növeléshez szoktunk használni.

Én nem javasolnám.

2009. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor ezt azoknak a kutyáknak is mondjuk el, akik a kutyasulin ettől a kombinációtól fogytak le. :o)

Viccet félretéve, nem vagyok táplálkozási szakértő - csak a tapasztalatokat írtam le. Lehet h a grétinek semmi köze nem volt hozzá, csupán az adag csökkentének, viszont mennyiségre a gréti miatt ugyanannyit kaptak - tehát mégiscsak bevált valamiért...

2009. ápr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!