Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyával?...

Mit csináljak a kutyával? Költözés!

Figyelt kérdés

Sziasztok, az én problémám elég egyedi.

Kezdjük az elején: 15 éves vagyok, szüleim most elváltak, el fogunk költözni. Az a gond, hogy még anyukám se tudja, hogy külföldre vagy Magyarországra.


Ezzel eddig nem is lenne olyan nagy gond, csakhogy:

Mostanában nagyon magányos vagyok, meg hiányzik a suli is így nyári szünetben és megkértem anyukámat hogy kaphassak egy spánielt.

Azt mondta rendben, de meg kell várni míg költözünk, de az a gond hogy nem tudjuk, hogy külföldre megyünk-e.

Én nem tudok várni, most a nagy össze-visszaságban pont egy kutyára van szükségem. Azért szeretnék spánielt mert az kicsi és nem is igényel annyi helyet, mint pl. egy újfullandi.


Az a baj, hogy nem tudom, hogy mi lesz. Ha Magyarországra költözünk akkor oké, de ha külföldre (Ausztria), akkor nem tudom, hogy a kis oltás nélküli kutyámat hogyan vihetem ki? Mert akkor még csak 2 hónapos lesz kb.

Szerintetek mit tegyek?


Köszönöm a segítséget!


2011. aug. 2. 14:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
spániel elég mozgékony,ha panelba költöztök szerintem keress fele nagy mozgásigényű kutyát pl tacskót.
2011. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Várjál, ilyen egyszerű. Addig is gyűjthetsz még a felszereléseire, oltásaira. Ne legyél önző.
2011. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Szerintem is várj!
2011. aug. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
pont tegnap olvastam egy cikket az újfunandiról tudom ez csak példa, de pont jó, mert annak ellenére hogy nagy, nem kell anyit mozgatni, de ez nem azt jelenti hogy egyáltalán nem, csak azt hogy nem annyit, a spániel meg rengeteget mozog
2011. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
plusz a tenyésztő oltva féregtelenítve adja a kutyát :D :P
2011. aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy várj. Tudom, hogy nehéz, de 2 hónap nem nagy idő, pillanatok alatt elrepül. Addig olvass sokat a kutyák neveléséről, kutyafajtákról, hogy mire oda kerülsz szinte mindennel tisztában legyél, és kiválaszd a neked megfelelő kutyafajtát. Vagy ha nem fontos hogy fajtatiszta legyen, nézegess menhelyek honlapjain.
2011. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
2 hónapos lesz? 2 hónaposan lehet elhozni a tenyésztőtől és akkor már 2 oltása megvan! Ausztriába kell állatútlevél, de azt addigra már meg lehet neki csináltatni és a maradék oltásait ott is megkaphatja.
2011. aug. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Menj el menhelyre önkéntesnek, sok időt eltölthetsz ott kutyák között.

Aztán ha rendeződtek a dolgok, akkor vegyél kutyát. Egy kölyöknek fontos, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott élete legyen, ez szinte az egész életét meghatározza.

2011. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Mindenképp legyél türelmes. Addig vetesd meg Jan Fennel könyveit, meg Cesar Millan könyvét, esetleg néhány Csányi könyvet, a Klikket, a Neked ugatokat, stb.


Egy kölyök kutyát nem lehet és nem is lenne szabad egy ilyen összevissza állapotba hazavinni. Te sem vagy most épp kiegyensúlyozott, ráadásul hamarosan méginkább felborul az életed. Ez a kiskutyát is felzaklatná, és nem is lennél hiteles előtte, ha rögtön a legelején furán, kiszámíthatatlanul viselkednél.


Amire az ember többet vár, azt jobban értékeli, ez a két hónap meg már fejenállva is elmegy. Addig nyugodtan kijárhatzs menhelyre is önkénteskedni, vagy vállalhatsz ideiglenes befogadást is, ha annyira nem bírod.

2011. aug. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Olyan nehéz várni, főleg most...

Igen, fajtatiszta kiskutyát szeretnék.

Az a gond, hogy 3 hónapos korától kaphatja meg a veszettség elleni oltást, és onnan még 21 napot kell várni, és csak azután lehet átvinni a határon :(

Ennek utána néztem!

2011. aug. 2. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!