Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agility közepes testű kutya?...

Agility közepes testű kutya? Kisebb mint egy border valamennyivel, tehát midi kategóriába.

Figyelt kérdés
Melyik fajtát ajánlanátok, ne igen legyen ugatós,a testfelépítése passzoljon az agilityhez, minden más lehet csak ne sheltie.
2011. aug. 2. 17:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

azért nem mondanám, hogy a bordereket a legkönnyebb tanítani! nem tudom, hogy a sheltie miért nem érdekel, szerintem sokkal jobb felfogású mint egy uszkár, és kezesebb mint egy pumi vagy a terrierek.

De ezt neked kell eldöntened, a te vérmérsékletedtől, szabadisőtől függ, hogy milyen fajtával érnél el sikereket.A fajta mind1, a lényeg az összhang és a kapcsolat:)

2012. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Látszik, h nem ismersz és még nem tanítottál uszkárt... :oP

A sheltie alapvetően lutri. Jó sheltiet Magyarosrzágon nem igazán lehet kifogni. Jó, agilityre alkalmas sheltiet szerezni külföldről, 0 tapasztalattal, nem fog tudni. Egyszerűen a magyaroknak, hacsak nem kimagasló eredményei vannak, nem adnak.

Uszkárból itthon is lehet jót szerezni.

Illetve én írtam még a working cockert. Most 3mal is foglalkozom, és meglehetősen jók :o)


De tény és való h a kérdezőnek kell eldöntenie h mit és hogyan szeretne.

2012. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

utolsó:) remélem nem vetted magadra,nem az uszkárokat akartam lehurrogni, és tisztelettel elismerem, hogy igen jól teljesítenek! Inkább arra szerettem volna kitérni, hogy ne fajta alapján válasszon a kérdező, mert agilityben a kapcsolatnak van a legnagyobb szerepe,láttam olyat, hogy valaki csak azért vette bordert,hogy sikeres legyen,de nem lett, mert nem illett a kutya vérmérséklete a gzadához, hiányzott az összhang. Más snacival olyan eredményeket ér el ami messze lekörözni azokat a kutyákat akiknek a tesfelépítésük pozítívabb az agilityre!

Abban viszont maximálisan egyet értek, hogy magyarországon nincs egy normális sheltie tenyésztő sem, sajnos......(Nekünk sikerült kifogni egy fantasztikus kutyust:))

Összegezve, az én véleményem annyi, hogy ne agilityhez válassz kuytafajtát, hanem magadnak társként, ha ez megvan akkor biztosan sikeresek lesztek!

Mindenkinek sok sikert, és örömöt kívánok akik űzik ezt a fantazstikus sportot:)

2012. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!