Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szopnak a kiskutyák?

Bogiiika55 kérdése:

Miért nem szopnak a kiskutyák?

Figyelt kérdés

4 db született és nem szopik egyik sem:/

Mit tegyek?

Segitsetek!


2011. aug. 2. 23:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Állatorvos!

Próbáld őket itatni tejpótlóval! Gondolom ilyenkor már nem tudsz sehol sem venni, higíts fel egy tejet 3/4 vízzel.

Legközelebb pedig ne legyél ilyen felelőtlen, ivartalaníttasd a kutyádat!!!

2011. aug. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok! Ha nem kezdenek el szopni, holnap amint tudsz, szerezz be egy ilyent: [link]
2011. aug. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

mikor születtek? próbáld meg őket folyamatosan cicire tenni. Vannak, hogy nincs magától szopóreflex.. nekem is volt olyan 10 es almom ahol majdnem 1 napig raktuk őket újra és újra cicire mert lassan indult be náluk a reflex...de néhány óra után el kell, hogy kezdjenek szopni.

Ha nagyon nem megy akkor jöhet a tápszerezés de inkább próbálkozzatok..

2011. aug. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Mit tud csinálni az állatorvos? ilyen picikkel semmit se lehet csinálni...
2011. aug. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
ha nincs tápszer akkor kefirt picit melegítve és fekete teával vagy kamilla teával keverve. semmiképpen sem tehéntej se hígítva se forralva se sehogy...
2011. aug. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

Állatorvos segíthet, mit hogyan kell csinálni, vihet cumisüveget, tápszert. Én először hozzáfordulnék, mivel nem arról van itt szó, hogy a kutyája sántít, hanem a picik nem szopnak. Gondolom, ha már hagyta, hogy a kutyája vemhes legyen, felkészült, milyen helyzetben mi a teendő.

2011. aug. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze, a középkorban vagyunk. Miért ne lehetne velük valamit kezdeni? Ugyanúgy fel lehet nevelni őket tápszeren mint egy gyereket.
2011. aug. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Az állatorvosok nagy része életében nem nevelt kiskutyákat. Halvány lila gőzük sincs arról, hogy milyen szögben kell tartani a cumit vagy, hogy mivel kell felkeverni a tápszert, hogy ne okozzon cataractát. Piciknek nem tud adni semmilyen gyógyszert csak maximum vitamint vagy enyhe antibiotikumot. Azon kívül, hogy odaviszi a tápszert semmit se tud segíteni ennél meg az is gyorsabb ha az ember kocsiba pattan és elmegy megvenni.
2011. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
Persze, nyilván nem is ért hozzá. Amikor találtam pár napos kölyköket az anyjukkal együtt, bevittem őket az állatkórházba, és tanácsokkal láttak el. Nem úgy tűntek, mint akiknek fogalmuk sincs erről. Én bevallom nem voltam felkészülve ilyesmire, de úgy gondolom ilyenkor a legjobb, ha az állatorvos véleményét kérjük ki, nem pedig internetes oldalakon kérünk segítséget. Azt akkor talán, mikor még "csak" vemhes a kutya.
2011. aug. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy az alap dolgokhoz nem értenek de egy alom teljesen mesterségesen való felnevelése nem egyszerű feladat és én még nem találkoztam olyan orvossal aki ne intézte volna el annyival, hogy cumi és tápszer..pedig nekem elhiheted jó sok orvossal konzultáltam már az elmúlt 20 év alatt. azt valahogy mindig elfelejtik hozzátenni, hogy a tápszerezés legnagyobb veszélye a tüdőgyulladás arról meg még csak nem is hallottak, hogy ha a tápszerbe nem kevernek valamilyen húsos bébi tápszert akkor (hála a jó minőségű Magyarországon kapható tápszereknek) catarctát okoz...


Visszatérve a kérdéshez, újra és újra tedd őket cicire ha reggelig se változik a helyzet akkor vagy kecsketejet adj nekik (tüdő be kerülve mivel nem mesterséges anyag nem feltétlen okoz gyulladást) vagy kefirt teával keverve (fekete vagy kamilla tea) ez nem olyan folyós és nehezebb félrenyelni. A szukát rendszeresen fejjétek meg nehogy elapadjon a teje és a kiegészítés mellé próbáljátok mindig az anyjukhoz tenni őket hátha ha erősödnek akkor elkezdenek szopni.

Ha visítva sírnak és nem szopnak akkor ez herpesz vírus.

De ezer más oka is lehet, Mycoplasma, baktériumok, vírusok..

Nem tudom a szuka mikor ellett de 24 órán belül látnia kell orvosnak és ő ellenőrzi, hogy nem maradt e benne valami és kapjon oxytocint és calcimus injekcióban

2011. aug. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!