Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na erre hogyan tanítsam meg?...

Na erre hogyan tanítsam meg? Hozzáértők tanácsait várom!

Figyelt kérdés
Van egy 5éves németjuhász keverék szukám. Első kutyás lévén mindenre megtanítottam (ül, fekszik, vársz, megállsz, piti, pacsi, hopi, fúj, dől, marad, gyere, lábhoz, helyedre, stb) DE ha meglát egy futó macskát a parkban egyszerűen nem tudom megállítani!! Utánafut és addig kergeti, míg látja! Utána boldogan szalad vissza! Hiába büntetem, mikor visszajött, már úgysem értené. Volt, hogy elbújtam, és Ő szépen megkeresett, de abból sem tanult. Félek, hogy elüli egy autó! Nem szeretném emiatt pórázon tartani, mert amúgy nagyon szófogadó. És ha eddig elbírtam a nevelésével kutyasuliba sem íratnám. Van sípom is, amire megtanítottam, hogy ha megfújom, nagyon nagyon finomat kap és arra rohan is mint a veszedelem, DE ha ott a macska még az sem érdekli.. :( Tanácsok? Tapasztalatok? Ötletek?
2011. aug. 3. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
láttam a csodálatos kutyadoki műsort és ott úgy kezelték ki a kutyából hogy elterelték a figyelmét.pl: mentek el egy macska mellett te viszel magaddal húst. mindig egy kicsit elhaladtok a macska mellett de addig fél percenként adogatod neki a húsdarabokat,és ha elszalad nem kap,ha nem szalad és rád figyel akkor kap. így mindig megszokja hogy a macskát nem szabad bántani.
2011. aug. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs elég erős tiltószavad, akkor ilyenkor jöhet jól egy lánc, egy kulcs, vagy egy kavicsokkal megtöltött flakon. Ahogy a kutya megintul, ráordítás mellett földhöz csapod az ijesztő tárgyat, lehetőleg a kutya környékén. Ha megtorpan, akkor vagy mész is utána a büntetéssel, vagy rögtön fújsz a sípba, hátha tisztább fejjel már reagál rá.
2011. aug. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy az a vicc, hogy alapvetően nem bántja a macskát. Ha ott áll előtte, akkor szaglászná, meg egyszer egy napig volt nálunk egy kiscica és az ágyába is beengedte, csak nézte, hogy Ő így már nem fér be. A lényeg nem is az, hogy macska, hanem, hogy fut! Ha egy kiskutya futna ott a távolban, az után is elrohanna... Erre a flakonosra én is gondoltam, de már így is viccesen nézek ki, mert jutifalat, spriccelőfejes vízesflakon (mert néhány kutyit ugat és ha így tesz, lespriccelem picit és mellé mondom, hogy NEM, így az már kezd javulni, mert ha nem ugat, vagy abbahygja kap falatot) szóval plussz zsepi, zacsi, kulcsom, és még flakon is kavicsokkal... Csak tudjam időben előkapni, mert elég gyors :P Arra is gondoltam, hogy veszek egy nyomkövető pórázt ami 15 méteres és azzal ha mégis megindul vissza is tudom rántani és megszidni. De nem mindig jön ám macska.. Ott szerencsétlenkedjek a parkban azzal a hosszú pórázzal mire jön egy futó valami?? :(( Jááájj Olyan okos, jólnevelt kutya, de ezzel megszenvedek... Ha van még ötlet, várom! :)
2011. aug. 3. 12:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a flakonos dolog bevállt, az én kutyámnak is mindegy volt, csak fusson.


A lényeg, hogy következetesen abban a lelkiállapotban is tudatosnak kell lenni. Tehát előbb az rákiáltás, aztán rögtön repül a flakon, és mire felnéz már ott vagyok én is a haragommal, és elüldözöm onnan az ellenkező irányba. Így tök hamar ki tudtam iktatni a flakont, mert már a rákiáltásra is megtörpant.

Ami még fontos, hogy ismerd nagyon a jelzéseit. Nekem rohadt nehéz volt, mert az enyémnek nincs farka.De minden ilyen kirohanás előtt feszült testtartás, fent a farok, érdeklődő fültartás. Én már ezeknél nyomok egy halk figyelmeztetést, hogy látlak. Mostanra már egy sima nem is elég ha időben észreveszem a gondot, ha nem eléggé időben akkor a kiáltás kell, de palack már rég nem.

2011. aug. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
falkavezérség. Röviden, tömören :)
2011. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az használt, hogy ha macskát láttunk, elkezdtem nagyon izgatottan beszélni vele, és gyors léptekkel továbbmenni. Kb. így: ránézünk a macskára, aztán mondtam neki vidáman, hogy "Kutya, te, ott egy macska, jaj de érdekes, jaj de érdekes, megyünk tovább, megyünk tovább, jaj de jó", és közben megcsipkedtem a fenekét, hogy elémszaladjon. Ha nem használ, akkor jól rámorgok, hogy "NEM, mit csinálsz!", és rögtön folytatom is a terelést vidám hangon. Aztán nagyon megdicsértem mindig, ha jól csinálja, de még mindig tereltem tovább előre. Amikor már jó messze volt a macska, akkor meg eltereltem a figyelmét valami tök mással, labdával vagy falattal.

Mert sajnos a legtöbb kutyának, amikor macskát lát, nem lehet elterelni a figyelmét, csak ha már nincs ott a szeme előtt. A macska a legérdekesebb dolog a világon, még ha ezt mi nem is tudjuk belátni.


Persze sokat használt az is, hogy olyan házba költöztünk, ahol egy csomó macska van az utcában. Próbálj meg gyakorolni vele macskák között minél többet!


A másik, ami jó, az a halti. Általában nem szeretem kiképzésre, de itt nagyon hasznos, mert el tudod fordítani a fejét a macskától, amikor olyan nagyon fixálja. Egy darabig használtam, most már nem kell. Viszont nagyon kell figyelni, soha nem lesz tökéletes. Én ezért jobban is bízok a pórázban, mint a szabadon járásban.


A férjemnek viszont nem fogad szót ha macskát lát, úgyhogy a falkavezérségnek kérdésének is utána kell egy kicsit menni!

Sok szerencsét!

2011. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szemébe kell nézni és szidni szóban és ujjal mutogatni de persze ha kicsit ráböksz az orrára az ujjaddal azt figyelemnek veheti, ha nem szalad el hanem ott marad adj neki jutalomfalatot és dicsérd meg :)
2011. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a falkavezér, ezt tudom. Pórázon nem is mozdul ha macskát lát, csak ha el van engedve és akkoris csak ha fut a cica. Amúgy meg nézi csak, ha ott vanb előtte... Volt nálunk is egy napig cica a lakásban, aki a kutyám ágyában aludt és Ő meg csak nézte.. Tehát nem a macska az érdekes, hanem a FUTÓ macska...:))) A szemébe meg hiába nézek, ha már 200 m-re van tőlem és még csak mutogatni sem tudok. Ugyan szalad vissza boldogan, és egy ponton túl nem megy el, de azért ott is előfordulhatnak autók... Most nagyon sokat gyakorlunk és a NEm, szócskát is erősítem benne.... :)
2011. aug. 30. 09:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te vagy a falkavezér, de nem elég nagy köztetek a távolság a hierarchiában. Ha már a falka analógiát használod, akkor gondolj csak bele: mi lenne, ha mindenféle falkatagok önálló vadászatba kezdenének engedély nélkül, ezzel veszélybe sodorva a saját testi épségüket, így a falka épségét is?


Ilyen a természetben nem fordul elő. Ez egy olyan pont, ahol a kutyád pontosan tudja, hogy felülírhatja a döntésedet, ráadásul aztán meg sem tudod büntetni érte.

2011. aug. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!