Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyával kapcsolatos...

Milyen kutyával kapcsolatos munkákat tudtok? Milyen egyetemet/tanfolyamot kell hozzá végezni?

Figyelt kérdés

Történt ez-az az életemben, és rájöttem, hogy kutyákkal szeretnék foglalkozni, de még nem tudom, milyen formában...

eddig zenésznek készültem, és a "hobbim" volt a kutyázás. most szeretném ezt megfordítani.

az állatorvos nem nekem való.

az etológia érdekel, de jelenleg nem önálló tanszék, és sok kerülővel tudnék csak oda eljutni. (az Eltén (is) tanulok, de teljesen más ágon.)

tehát ha nem etológia, akkor mi?:)


szívesen lennék kiképző, menhelyen is dolgoznék - de nem tudom, oda milyen végzettség kell?...


Nagyon megköszönném, ha ötletelnétek és adnátok pár tippet - hátha van, ami még nem jutott eszembe...


előre is köszönöm!:)


2011. aug. 4. 11:16
1 2
 11/13 (L) Bella (L) ***** válasza:

Csinálhatsz akármit, ha szívedet-lelkedet beleteszed meg fogsz tudni belőle élni.

Minden álmom egy kutyákat fanatikusan imádó kutyakozmetikus, ha egyszer találkoznék vele, biztos nagy reklámot csinálnék neki és ezzel nem lennék egyedül.

2011. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sajnos csak kevesen vannak olyan szerencsések, akik a kutyázásból meg tudnak élni. A kutyakiképzésből nem lehet megélni, emellett jó ha van egy másik szakmád is, mondjuk kutyakozmetikus, vagy állatorvosi asszisztens, ha nagyon ragaszkodsz a kutyákhoz.

Az etológia jól hangzik, csak sajnos nem tudsz vele sehol elhelyezkedni, szerinted hol keresnek etológust?

Azt ne várd, hogy majd más dolgozik helyetted, míg te az álmaidat váltod valóra. Egy fizetésből nagyon nehezen lehet megélni.

2011. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a jótanácsokat, de engem nem nagyon érdekel, meg tudok-e belőle élni...:)

valószínűleg a kedves jövőbelim is állatb.zi lesz, én pedig jelenleg pszichiátriai kezelésen esem át, jazz zenész voltam, nem részletezném.

SEMMI nem érdekel, csak hogy boldog legyek és nyugodt.

lelkileg. nem anyagilag. hála a szüleimnek, van 2 telkem, amikből pl. tudom finanszírozni egy családi ház felépítését, így tehát a férjecskémmel "egálban" lennénk.:)

na meg azért a házimunka sem elhanyagolható... nyilván rizikós, hogy ehhez elég normális pasit fogjak ki, de hátha lesz olyan szerencsém.:)

etológiából pedig én tudom a módját, hogy lehet megélni...:)

szerencsére így írhatnék könyvet, írni szintén szeretek. (író család.) stb...

ráadásul etológiában az élen járunk, egy nagyon dinamikusan fejlődő tudományág rengeteg fehér folttal.


csak hát mivel nem önálló tanszék,... elég sok kitérő vezet odáig, de ha más nem, addig leteszek 1-2 nyelvvizsgát meg elkezdem a kiképzősulit...


olyan még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna...:)

2011. aug. 4. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!