Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harapta meg aput a...

Miért harapta meg aput a saját kutyája?

Figyelt kérdés
A kutya ki akart surrani a kapun és mivel nem volt rajta a nyakörve/apu levette róla, hogy kicsit szabadabbnak érezze magát/ezért csak a bundáját megmarkolva tudta elkapni. Erre a kutya megharapta aput, mire ő elengedte, a kutya pedig újra nekiugrott a másik karjának.7 éve neveli. Mostantól ez máskor is várható? vagy nem kellett volna a nyakörvet levenni?-talán így túl nagy lett az önbizalma. Én a magam részéől 2 napig tuti nem adnék neki kaját, de kétlem, hogy megértené, hogy miért nem kap.
2009. ápr. 9. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne is haragudj, de ha neked nem adnának enni, te nyugodt lennél?


Ez abszolút nevelési probléma! Szakemberhez kell fordulni, ahhoz soha nem késő!

2009. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Előbb utóbb minden kutya bepróbálkozik hogy hátha ő a "főnök" és sajnos akad olyan ahol a vezér nem a gazda !
2009. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési probléma. Méghozzá nagy, hogyha a kutya az ösztönös reakció (az első harapás) után, tudatosan még egyszer támadott. El kéne kezdeni foglalkozni az állattal, mert így problémák lehetnek a dologból. Kutyasuli vagy napi iskolázás, alapengedelmesség, játék....
2009. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Figyelj, gondolj bele. Leveszitek róla a nyakörvet mire ő azt hiszi most szabad. Aztán belemarkoltok a nyakába, mire ő nem érti mi van... döntsétek már el :))

Egyébként biztos fájt neki és azért harapott, érthető. De én ezt támadásnak nem nevezném, akkor nagyobb baj lett volna.

Nem várható máskor is, ha nem okoztok neki fájdalmat, nem fogja őt senki a bundájánál fogva rángatni vagy nem szorítjátok sarokba. Ha nem veritek meg vagy nem bántalmazzátok, akkor nem várható. Persze látatlanban nem lehet biztosra mondani, nem láttam a kutyát.

Tudom, biztos muszáj volt elkapni, de ezen nem kell csodálkozni, hogy ilyenért harap.


BÜNTETNI MÁR NEM SZABAD!!!! NEM TUDNÁ MIÉRT VAN. AKKOR KELLETT VOLNA RÁSZÓLNI ESETLEG RÁCSAPNI AZ ORRÁRA HELYBEN. De az erőszak nem megoldás, sose üssétek meg mert támadni fog. Erélyesen rá kell szólni, hogy elszégyellje magát, de ütni nem szabad. Csak dühösen, hangosan rászólni max. Főleg ha ő ilyen, hogy védi magát a gazdájával szemben is. De félni nem kell tőle, ha szépen nyugodtan vagytok nem ugrik nektek.


Szépen kell vele foglalkozni, törődni kell vele, szeretni. Akkor nem lesz gond. és TISZTELNI kell! Én sosem hordtam iskolába a kutyámat mégis tökéletes összhangban vagyunk sosem harapott még meg, 12 éves lesz. :)

De ha van lehetőségetek ti elvihetnétek kutyaiskolába és akkor kölcsönös tiszteletet tanulnátok.

Az enyém egyébként először nyalogatja aztán picit harapdálja a kezem, erősen sosem harapna meg egyből, előtte figyelmeztet. Persze lehet a tiéteknek erre nem volt ideje és csak védte magát. Én nem hibáztatnám, ez egy véletlen baleset volt, valaki elkapta hátulról természetes, hogy védekezett, aztán azért harapott megint, mert támadott. Ez ilyenkor egyből jön belőlük, nem akart ő bántani. Apukád és a kutya között jó lenne rendezni a viszonyt, nehogy gond legyen. Simogassa meg és adjon neki enni. Emiatt nem fogja azt gondolni, hogy jót tett amikor megharapta csak tudni fogja, hogy rendben vannak egymással és nem fogja megtámadni többet (ok nélkül).

2009. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuli+az előttem válaszoló leírta a lényeget. Az nem büntetés, ha nem kap enni. Az szimplán hülyeség. Következetesnek kell lenni és nagyon fontos, hogy a kutya tudja, miért büntetik. Ezért kell rögtön büntetni(normálisan), később már nem tudja, hogy miről van szó. És baromi fontos, hogy tudja, ki a főnök. Ne ő legyen. Szeretettel kell nevelni és időt kell rá szánni sokat.
2009. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2009. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, sokat segítetettetek! Persze, igaz, hogy nincs nevelve csak tartva, de nem verte meg Apu még sosem. Szerintetek lehet egy 7 éves kutyát még tanítani kutyasuliban?

Azóta eltelt 2 nap és Apu adott neki kaját rendesen ahogy eddig is. És úgy látom, hogy nincs harag sem köztük.

Egyébként keverék: puli- óriás-snautzer.

2009. ápr. 10. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!