Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benne maradt a kullancs feje...

Benne maradt a kullancs feje mit tegyek? Mi lesz most?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 01:36
 1/10 anonim ***** válasza:
hamarosan ki fogja lökni a szervezet ,nem kell megijedni az a lényeg ,hogy potroha kint legyen
2011. aug. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a választ, ez így háromnegyed 2kor megnyugtató. ma ez már a 3. kullancs:(benne
2011. aug. 5. 01:43
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy baj ha benne marad a feje.. És az utána tovább szívja a vért vagy mi.. De amúgy az én kutyusomba is egyszer volt vagy 10 db kullancs.. abból 1-2 beleszakadt :S de végülis nem lett semmi baja, csak maradt ott egy kis pattanásszerű dudor, mintha ránőtt volna a bőre :S De él és virul:)
2011. aug. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ez is megnyugtat, én is úgy tudtam eddig, hogy baj ha benne marad, de elég sokan mondták nekem ma, hogy kilöki a szervezete. meg pont ma kapott a bőrébe ilyen kullancsírtót, szóval azért az csak nem hagyja, hogy tovább szívja a vérét, attól már csak meghal. Remélem nem lesz semmi baja.
2011. aug. 5. 01:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerinem nem:) ha enyémnek se lett.
2011. aug. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ez attól függő, hogy terjeszti-e a vírust. nem minden kullancs terjeszt, ha megcsíp száz kullancs de egyik sem fertőzött akkor nem lesz bajod, de ha fertőzöttnek beleszakad a feje, akkor az biztos, hogy gáz... Szóval 50%, de remélem nem lesz semmi baja. :)
2011. aug. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És SZerintetek vigyem el állatorvoshoz?
2011. aug. 5. 07:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Csakhogy nem a fejében van a vírus (vagy baktérium, vagy parazita), hanem a hátsó "puttonyában", ahova a vért szívja. Ezért csak akkor fertőz, ha már megszívta magát és visszaöklendezik valamennyi vért a sebbe, vagy akkor, ha összenyomjuk és ezáltal mi pumpáljuk vissza fertőzött vért. Ezért kell úgy eltávolítani, hogy ne nyomjuk össze. Erre jó a kullancskiszedő kanál vagy a csipesz, mert az a "nyakánál" fogja meg és nem nyomja össze.
2011. aug. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Figyeld kb 2 hétig a kutyát. Ha lehangolt, nem eszik, betegnek mutatja magát, akkor orvos.
2011. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. aug. 5. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!