Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar - Pei kutyussal kapcsolat...

Shar - Pei kutyussal kapcsolatban mik a tapasztalatok, tudnivalók?

Figyelt kérdés

Örökbe akarunk egyet fogadni, olyan 2 éves körülit.

Azt olvastam, hogy harci kutyák eredetileg.

Remélem, ez a "vérengző" magatartás nem jellemzi őket,ha normálisan vannak tartva, nevelve...


2009. ápr. 9. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
14%
Az egyik barátnőmnek márr 4 éve van ilyen kutyája, amit imád és reggeltől estig foglalkozik vele, mert ez a kutya a mindene, de még is megharapta, vagyis átharapta a kezét, annyira hogy meg kelett műteni. Tehát mind1, hogy mennyire fogalakozol vele, meg szereted akkor is harci kutya és elketülhetetlen szerintem az hogy meg ne harapjon valakit.
2009. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Jaj, minden kutyánál elkerülhető, sőt el is kerülni, hogy megharapjon bárkit. A "harci kutyánál" ugyanúgy mint a csivavánál. Nevelés kérdése. (és a gazda felelőssége)
2009. ápr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon számit hogy azt a 2 évet hogy töltötte ... Honnan lenne örökbefogadva?

Teljesen kimaradt a szocializációs időszak?

2009. ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem az a fő probléma, hogy "vérengőz" e vagy sem. (Egyébként én csak szelíd példányokkal találkoztam eddig, nagyon aranyosak)

Nagyobb problémát az okozza, hogy rendkívül kényesek, nagyon sok a probléma velük. Egy ismerősömék nemrég vettek egyet, és egy hónap alatt több mint 150000 Ft-ot költöttek állatorvosra. A szemhélyukat általában műteni kell, és a bőrük is érzékeny, stb.

2009. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Már több próbálkozás is volt, egyenlőre hírdetés útján, alapján, de nem jött össze egyik sem, mert mire telefonáltunk, már elkelt.

:)

A legutóbbi helyről egy idős házaspár ajándékozta volna el, akik külön kikötötték, hogy csak olyannak adják, aki kertesben lakik ( megjegyzem: panelben lakunk ), illetve alá írattak az illetővel egy kötelezvényt ,hogy ivartalaníttatja a kutyust.

Kan kutyáról volt szó.

Ja, és hogy időszakos jelentést kérnek.

Pff...

:S

Nekem ez szőrszálhasogatásnak tűnt - bevallom.

2009. ápr. 9. 15:27
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
2009. ápr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

az ivartalanitást ezért kérik, hogy a kutyus ne kerüljön szaporitok kezére, aki élete végéig egy disznoolban tartja és kizsigereli

azaz igazság hogy én is szeretnék tudni a kutyárol, akikt évekig nevelgettem

itt találtok gazdátlan kutyusokat: [link]

de a fajtamentőknek is lesznek feltételei ...

2009. ápr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát, akkor inkább jobb, ha nem is próbálkozunk az örökbefogadással, nekem nem tetszik ez a sok hivatalos sz@rakodás, amit csinálnak a volt gazdik, és ha valóban kényes, akkor meg végképp nem kell, mert szerény anyagi körülményeink vannak...

Még egy kérdés: ha nem ivartalaníttatom pl. akkor feljelent + ha nem telefonálok neki a "jelentéssel"?

Pff...

Már bocs, de egy gyereknél nem kerít ekkora segget a dolognak a gyámhatóság......

2009. ápr. 9. 15:44
 9/17 anonim ***** válasza:
68%

ha jól tudom a papir amit aláirtok szerződésnek minösül ... polgári peres eljárás alapja lehet

nem gondokodtál más fajtában? föleg ha panelben laktok .. valami kisebb

vagy egy helyes házimixx ? azoknak van általában a legkevesebb egészségügyi problémája

2009. ápr. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Szaporítani akarod vagy miért nem akarod ivartalaníttatni? Nekem itt vmi bűzlik. Ivartalanítva nem jó mert már nem tud kölyköket csinálni???

Amúgy szerintem teljesen jogos hogy ezt kérik, ez a normális.

2009. ápr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!