Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar - Pei kutyussal kapcsolat...

Shar - Pei kutyussal kapcsolatban mik a tapasztalatok, tudnivalók?

Figyelt kérdés

Örökbe akarunk egyet fogadni, olyan 2 éves körülit.

Azt olvastam, hogy harci kutyák eredetileg.

Remélem, ez a "vérengző" magatartás nem jellemzi őket,ha normálisan vannak tartva, nevelve...


2009. ápr. 9. 14:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek, úgy elment a kedvem, hogy innentől kezdve "ajándék" kutya senkitől se kell ( szerintem nem ajándék, hanem átruházott felügyelet, ami elég durva dolog, hiszen, ha már egyszer én gondozom, hadd ne kelljen senkinek se beszámolnom semmiről!)

És mindentől függetlenül az a véleményem, hogy sok ebet az ember a sintérteleptől ment meg, illetve a még szörnyűbb elaltatástól, ezért nem értem a jogi herce - hurcát és úgy vélem, a sok az illegális ebtenyésztő miatt szív a becsületes ember ezáltal is. Már az eleve szomorú, ha egy kutya - úgymond - gazdát cserél, ez valahol az "első" gazda sara....

Szerintem.

Pont ezért nem kell a rizsa, hogy még nekem van kötelezettségem bárki fele is, amikor olyan szabadul meg tőle, akinek már az agyára megy.

Ez az idős házaspár is ilyet írt a hírdetésbe ( szó szerint idézem ):

"Elajándékoznánk, mert idősek vagyunk, nincs elég türelmünk hozzá"

Ja, amíg ici – pici aranyos cukika volt, addig igen?!

Tényleg no komment!

2009. ápr. 9. 16:36
 12/17 A kérdező kommentje:

16:29 - nek:

Na, erről a paranoiáról beszélek!

Erről!!

Nem az ivartalanítással van bajom, hanem a jogi háttérrel!!!

2009. ápr. 9. 16:37
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne magadból indulj ki .. nagyon sok ember akar fajtatiszta, ingyen szerzett kutyából hasznot huzni.

Te biztos nem vagy ilyen, de ezt sajnos arcra senkiről sem lehet megállapitani.

Menhelyes, fajtamentős, örökbeadós szerződések kellenek: visszatudják a kutyát szerezni, ha láncon tartják, nem etetik, nem viszik orvoshoz, stb..

Be kell rakni a fiókba, nem foglakozni vele .. és jó gazdája lenni a kutyának, akkor többet eszedbe sem fog jutni, hogy létezik.

2009. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ne aggódj, ismerek személyesen illegális tenyésztőt, aki főállásban csinálja bullterrierrel ráadásul.

Abból él, hogy kölyköket ad el, fedeztet stb.

A kutyák palotában élnek, állandó kuncsaftjai vannak, a hatóság is tud róla, de ennyi!

Ezek után, hogy a jog így kicseszik az emberrel, mélységesen meg tudom őt érteni!

Ha nem lennének ekkora büntetések, díjszabások, kötelmek, amekkorákat kirónak a rendes adófizető polgárra, nem feketéznének sokan a kutyákkal sem...

Csak egyesek tovább látnak az orruknál.

2009. ápr. 9. 16:53
 15/17 anonim ***** válasza:
50%
A sok hülyeség után amit írtál, megállapítottam hogy neked nem való kutya. Semmilyen. Vegyél plüsskutyát a Tescoban.
2009. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

21:34-nek:

Örülj magadnak a sok okostojással együtt ( a nagy törvénytisztelő emberek / amihez nem kéne annyira, ugyebár/, röhögnöm kell..), egy 2 éves roti mellett döntöttünk.

Ivartalanított kan, chipes, féregtelenítve, és mindezt ajándékba, papírok nélkül!

A gazdája örült, hogy egyáltalán jelentkezett érte valaki hirtelenjében, mert egy - két napon belül ( érdeklődés hiányában ) a menhelyre került volna.

Ennyit erről!

Én a véleményemet írtam le a jogszabályi maceráknak, nem azt juttattam kifejezésre, hogy egy köcsög felelőtlen gazda leszek és hogy szétb...atom, szételletem a kutyust – neked valszeg baj van a logikáddal.

Vegyél ám Tg-s plüsskutyát Te magadnak és élvezd a társaságát!!!

:P

2009. ápr. 11. 11:23
 17/17 anonim válasza:
Egyaltalan nem verengzo kutya....Ez hulyeseg...Nekem van egy fekete shar pei-em es kicsit sem agressziv!Inkabb lusta,es ragaszkodik h foglalkozzanak vele.:)
2011. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!