Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyust válasszam?

Melyik kutyust válasszam?

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 5. 18:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ne úgy válasz kutyát, hogy itt mit ajánlunk ilyen semmi információ után!

Ne úgy válasz kutyát, hogy "jaj, ez milyen cuki"!


Válasz úgy, hogy átgondolod: Mik a te elvárásaid a kutyával szemben? Mennyi időd van vele foglalkozni naponta? Van e kert, vagy lakásban tartanád?

Majd ha legalább ezekre megvan a válasz, amit akár ide is leírhatsz, és akkor komoly segítséget kapsz. Nem olyat, hogy "én a helyedben", hanem "én úgy látom számodra ez a legmegfelelőbb kutya". Vagy ha megvannak a fentebb lévő kérdéseimre a válaszok, olvass utána mindegyiknek (dalmata, golden retriever, labrador, német juhász, husky), de persze ezeken kívül is olvasgathatsz, ismerkedhetsz a többi fajtával. Majd válaszd ki az igényeidhez, életviteledhez legközelebb állót. Ha ez is megvan, már csak meg kell találnod a megfelelő tenyésztőt.

Sok sikert Knitta, meglásd megéri a fáradságot!

2011. aug. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Nagy Zia ***** válasza:
dalmata vagy labrador!
2011. aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
Labradort*.* :)
2011. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Nagy Zia ***** válasza:
de a dalmata nem kimondott házőrző mert mindenkinek engedi a simogatást!
2011. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Huskyt ne válassz, mert nem kezdőknek való.

Ha nem akarsz németjuhászt, akkor azt se válaszd - gondolom logikus...

Válassz a maradék 3 közül. A labi és a goldi könnyen kezelhetőek, nagyon jók gyerekek mellé is.

A dalmatákkal nekem eddig nem nagyon volt tapasztalatom, csak egyet ismerek, de őt nagyon nem zártam a szívembe.

2011. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Bocs, végiggondoltam még egyszer. Két dalmatát ismerek, az egyik kicsit buta, bár az azért is lehet, mert a gazdái sosem tanították semmire.

A másik viszont jófej, csak nagyon félős.

2011. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Off, de megkérdezhetem, hogy mit csináltál a kutyával, aki tegnap betévedt hozzátok?

Arra mondjuk készülj fel, hogy egy kölyök kutya minden bizonnyal sokkal többet fog sírni és ugatni.

2011. aug. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Kimentem hozzá, és addig ott ücsörögtem mellette, amíg el nem aludt.

De lényegtelen. Már elment. Nem fogadhatjuk be.

2011. aug. 5. 21:41
 19/21 anonim ***** válasza:

Lényegtelen? Lényegtelen, hogy egy élőlényt egyedül kiengedtél a nagy büdös semmibe? Majd néha azért jusson eszedbe, hogy lehet, hogy valahol éhen halt, vagy elcsapta egy autó.

Ha már ennyire kutyát akarsz, akkor nem értem, hogy nincs benned annyi felelősségérzet, hogy megpróbálod egy gazdátlan kutya életét megmenteni?

Le kellett volna fotózni, és gazdit keresni neki, vagy legalább 1-2 menhelyet megkérdezni, hogy nem tudják e befogadni?

2011. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Ezeket mind megtettem. De sajnos a közelemben csak Gyöngyösön van kutyatelep, ami tele van. Azt mondták, hogy csak akkor vihetem be, ha cserébe elaltatnak egy másik kutyát. Egerben szintén ez a helyzet.

Jól érzi itt magát a faluban, mert a gyerekek játszanak vele kint az utcán, és néha látom, hogy kaját is adnak neki.

Be akartam fogadni, de apum nem engedte. És erre mondta azt, hogy ha kell kutya akkor veszünk egy kicsit amit taníthatok. De előtte el kell keríteni az egész kertet. Tulajdonképpen ez a gond forráspontja. Hogy nincs elkerítve. És nem tarthatom itt azt a kutyát, mert mászkál minden hová.

2011. aug. 6. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!