Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradort, de milyen színűt?

Labradort, de milyen színűt?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés,de segítsetek!Hamarosan Labradorunk lesz,ha minden igaz és a lakásban is lehet majd.De a szüleim kikötése,hogy ha már tiszta szőr lesz minden,akkor a drabb ülőgarnitúrán és borvörös szőnyegen ne látszódjon a sok szőr.Dalmatánk volt régebben és a fehér szőre miatt fekete ruhában nem lehetett leülni a kanapéra,mert minden ruha csupa fehér lett.Szóval világos színű azthiszem kizárva.Maradt a csoki és fekete színű.Milyen színű legyen,aminek nem látszik annyira a ruhán és a bútorokaon a szőre?Segítsetek kérlek?! Nagyon szeretném ezt a kutyust!
2011. aug. 6. 10:13
 1/8 A kérdező kommentje:
drapp-elnézést
2011. aug. 6. 10:13
 2/8 Nagy Zia ***** válasza:
szerintem.....................barna! mert a feketén nem látszik annyira de a fehéren sajnos igen!
2011. aug. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát az ülőgarnitúrán mindenképpen látszódni fog a csoki és a fekete szőr is. A borvörös szőnyegen szerintem jobban eltűnik a csoki szín. De egyébként fésüléssel karbantartható a vedlése. A furminátor elég jó. Bár szerintem csak azután használd ha a kölyök szőrét levedlette.
2011. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért kutyát ne ugy válasszunk már, hogy mi megy a kanapéhoz.

Kedzjük ott hogy a betegségekre a barnák a legérzékenyebbek, nálam ezzel rögtön kizáródnak.

Nekem 2 sárga van, sokat kell takarítani utánuk, de azt hiszem mindegy milyen színüek lennének, mindig ennyit kellene. A fekete szőr ennél sokkal jobban meglátszana a szönyegen, járolapon.

Viszont arra nagyon figylej hogy honnan veszed, az egyik leginkább tönkrevágott fajta itthon: diszplázia, epilepszia, agresszió ... minden kijutott nekik.

2011. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyakori fésülés és furminátor használata, gyakoribb porszívózás. Bútorokról szőrt esetleg vizes gumi kesztyűvel le lehet szedni, vagy múltkor pont egyik barátnőm mesélt valamilyen ragasztós hengerről, ami nagyon jól kiszedi a kutyaszőrt.

Ha ezeket megteszitek, nem lesz szerintem zavaró a szőr. Fekete nadrágon a fekete szőr nem annyira látszik, de egy világosabb ruhán a sötét szőr meg látszik. Szerintem a gyakori takarítás, szőrápolással elviselhető, így választhatod azt a színt, amelyik legjobban tetszi.

2011. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a kanapé drapp, azon a fekete nagyon látszik, azt nézve a zsemle a legjobb. Csak ugye akkor megint ott van a fekete ruha, világos szőr gondja. Ha meg sötét szőrű a kutya, az meg a kanapétól üt el.

Nem lehetne esetleg úgy megoldani, hogy mivel a labi nem öleb, és nem szeret ugrálni sem. (Legalábbis az enyém nem, szerintem nehéz a feneke hozzá. Legalábbis én humorosan mindig ezt mondom.) Szóval egyszerűen nem engeditek fel a kanapéra és akkor csak abban az esetben lesz szőrös a szép netán alkalmi ruhátok, ha a földre ültök, vagy abban játszotok vele. Az meg elkerülhető: sűrű takarítás, főleg vedlési időszakban (évi két alkalom) és rendes ruhában nem kutyázunk, csak otthoniban, ami mindegy ha szőrös lesz. Hisz a világos ruhán a sötét kutyaszőr látszik meg, a sötét ruhán meg a világos. Tehát ha így álltok hozzá, lehet jobb is ha nincs kutyátok?

2011. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Takarítva van szinte minden nap,de a Dalmata után minden tiszta fehér szőr volt,még napi takarítás mellett is,sajnos :( Világos ruháink nem nagyon vannak,inkább sötét színűek.

Szívem szerint a barna labit választanám,de nem tudtam hogy hajlamosabb a betegségre.:( Nem Magyarországon lakunk,hanem Angliában,nem tudom itt mennyire van túl vagy félretenyésztve a Labi.Mert nagyon tetszik és gyerekbarát.

2011. aug. 6. 10:28
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajj kedves utolsó,nem így állunk hozzá.Csak a szüleim kikötése az,hogy ne legyen minden fekete vagy sötét színű ruhájuk minden csupa fehér szőr.A Dalmata sem volt felengedve a kanapéra,de ha elmentünk otthonról akkor csak felugrott a kis csibész.
2011. aug. 6. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!