Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Általában egyedül szoktam a...

Általában egyedül szoktam a kutyámmal sétálni, akkor csak kicsit húzza a pórázt, de ha még jön valaki velünk, akkor alig bírom tartani annyira húz, rohan. Miért van ez szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet h nem szereti az idegeneket
2011. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajnos, az enyém is ezt csinálja...
2011. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem idegenekkel sétálunk, hanem mondjuk tesómmal, vagy a családból valakivel, őket ugye ismeri, szereti.
2011. aug. 6. 22:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet azért mert nem rá figyelsz és magára akrja felhívni a figyelmet.
2011. aug. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy izgatott vagy amiatt, hogy vajon a veled sétáló személy mit szól ahhoz, ha mégsem tudod kordában tartani a kutyádat, mint ahogyan azt azelőtt büszkén mesélted neki? :) Ha ideges vagy, a kutya megérzi.
2011. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is, ha egyedül vagytok akkor sem kellene húznia.


Arra mentek, amerre Te akarsz. Ő NEM húzhat téged, de Te húzhatod őt. (ha például sokáig szaglászik egy helyen.)


Próbáld ki a sima egysoros fojtó nyakörvet, az sokat segíthet. Fontos, hogy ne húzd folyamatosan, csak ránts bele két pici határozottat, amikor húz, és utána lazítsd vissza.


Próbáld még ezt is ki, hogy amikor megfeszíti a pórázt, állj meg, és várd, amíg magától hátrál és újra laza lesz a póráz, és csakis akkor indulj tovább. Így az eszét használva rá fog jönni, hogy csak akkor mentek tovább, ha nem húz. Hosszú folyamat lesz, de türelmesnek kell lenned.


Ha másokkal sétálsz, akkor is csinál így, és figyelj a kutyusodra. Az is igaz, hogy átvezeted belé a feszültséget, szóval csak lazán mindig. Ne érdekeljen, hogy mások azt látják húz, azt is látni fogják, hogy Te nem hagyod és dolgozol rajta, hogy másképp legyen.

2011. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most is egysoros fojtóval sétáltatom, ha nagyon beindul nagyobbat rántok rajta, így nem húz csak kicsit. Meg úgy is szoktam, ahogy te is írtad, hogy megállok, várok egy kicsit amíg laza lesz a póráz, utána indulunk.

Általában előttem megy, de van egy rész, ahol mindig láb mellett jön (akkor rövidre fogom a pórázt), ekkor úton megyünk, a többi részen meg járdán, és hát a szagok miatt siet annyira szerintem. Amúgy 50 kg és a séta sokat javult a fojtó segítségével, 1 éve repültem a kutyám után.

Lehet van bennem egy kis izgatottság, de próbálok nyugodt lenni, határozott...

2011. aug. 9. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!