Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Flexi vagy normál pórázt vegyek?

Flexi vagy normál pórázt vegyek?

Figyelt kérdés
Egy 4 éves középtermetű kutyát fogok örökbefogadni. Most vásárolom a szükséges dolgokat. Első kutyám lesz, ezért érdekelne, hogy a flexi póráz-e a jobb?
2009. ápr. 10. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy normális, kb 1-1,5 méteres vékony BŐR póráz! A flexi semmire sem jó! És tanítsd meg szépen, hogy sokat futkározhasson szabadon...
2009. ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Arra a többméteres feltekerhetőre gondolsz? Nekem az szimpibb, mint a miniatűr pórázok, azokkal sétálni se nagyon lehet, olyan rövidek.

Meg egy ekkora kutyának én hámot vennék, nem nyakörvet.

Örülök, hogy örökbe fogadsz.:)

2009. ápr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem volt flexi és normál is de most kiképző póráz van nekem ez legjobb! De kinek mi válik be!
2009. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A póráz nem arra való, hogy a kutya azzal élje ki a mozgásigényét... És egy normális bőrpóráz nem rövid. A flexi csak zajos, rajta nem tudja, megtanulni, hogy nem szbad húzni, és a gazdi hajlamos lesz mellette eltekinteni, a megfelelő neveléstől, mert úgyis 10 méteres a flexe, elég az neki. Nem mondom, hogy te ilyen vagy, de olvass el egy könyvet, vagy kérdezz meg egy kutyaiskolát...
2009. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk van bőrpóráz és flexi is. Ha sétálni megyünk a városba, akkor általában bőrpóráz, ha mondjuk az erdőbe, akkor meg flexi. Valóban nem arra való, hogy ezen élja ki a mozgásigényét, de pl. az erdőben nem engedheted el, félő, hogy lelövik...
2009. ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát igen az erődben valóban lelőhetik, de ha nem megy el mellőled akkor nem. Ha viszont valaki olyan szemét, hogy mellőled lelövi a kutyát, akkor pórázon sem lehet biztonságban...
2009. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A normál sokkal jobb.

A sétáltatás valóban nem annyiból áll, hogy pórázzal körbevezetjük a városon.Mindenképpen kell keresni egy helyet, ahol szabadon lehet engedni, ahol tud az állat futkározni..amíg pedig odaértek, a normál póráz ideális.

2009. ápr. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Én mind a 2-ről tudok véleményt mondani. A sima abba jobb hogy biztonságossab utcán ha jön egy kocsi.De az a hátránya hogy egy húzos kutyánál szenvedés azzal vinni. A flexi jó de azzal télleg nem lehet nevelni,viszont ha húzos a kuty akkor inkább flexi.Én eddig flexi-t használtam mert a kutyám anyira megrántotta pórázt hogy elszakadt:( de még szerencse hogy vissza tudom hivni a kutyám. Szóval mi váltunk erös hgosszú bőr pórázra. Örülök hogy örökbe fogadsz:D
2009. ápr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi ezt érthetetlenül irtam le:D Na szóval a flexi-t szakitotta el.
2009. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hidd el a sima póráz jobb,mert akár így a kutyát lábhoz is tudod szoktatni
2009. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!