Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyenek a Bernáthegyi illetve...

Milyenek a Bernáthegyi illetve a Bernipásztorok természetre, evés mennyiség, gyermekszeretet, illetve mik a különbségek?

Figyelt kérdés
Még csak gondolkodunk, hogy majd milyen legyen. Az már biztos, hogy párom nagy testűt szeretne és ő szereti a Bernáthegyit. A hely elég nagy kertben lenne és épített kutyaház is van. De azért kiváncsi lennék a hasonlóságaikra, különbségeikre, természetükre.Köszönöm előre is a válaszokat.
2011. aug. 8. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
bernipásztor jobb mint a bernáthegyi .
2011. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én a berni pásztort javasolnám jobban. a bernáthegyi nem mindig olyan jóindulatú, mint amilyennek mondják.

a berni nem hajlamos csavarogni, és kisebb helyen is elfér, mint a bernáthegyi.

2011. aug. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 sabrina99 ***** válasza:
100%

1. A testméretük különbözik. Mindkettő nagy, de a bernáthegyi nagyobb.


2. A bernáthegyi nyálzik, míg a berni pásztor nem.

3. Mindkettő sokat eszik, de a Bernáthegyi többet.

4. A természetük: a szomszédunkban berni pásztor van. Nagyon kedves, játékos és nagy mozgás igényű kutya. Gyerekekhez is tökéletes, és egy kis neveléssel ugrálni se fog. Értelmes fajta, sok mindenre megtanítható és házőrző is egyben.


A bernáthegyi nem házőrző. A nagysága félelmet kelthető lehet, de nem az a kimondott házőrző. Nagysága miatt fellökheti a kisebb gyerekeket, így ő csak nagyobb gyerek esetén ajánlatos tartani.


5. Magasságuk a Váltól mérve:


Bernáthegyi:

Mérete: 61-80 cm magas.

Súlya: 50-90 kg.

Élettartama: 11 év.


S végül egy kép róluk:


Berni pásztor: [link]

Bernáthegyi: [link]

2011. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én csak annyit tudok nyilatkozni, hogy amerre szoktam sétáltatni a vizslám van egy berni, aki kanyar nélkül beengedett minket, amikor a gazdi megkért, hogy menjünk be játszani és olyan kajlán eljátszott a vizslámmal, hogy cask na.
2011. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

csak*

bocsi

2011. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:) Akkor én a Berni felé húzok, majd elolvastatom a párommal is amit írtatok:)

Szerintem gyönyörű a Berni pásztor.

2011. aug. 8. 10:17
 7/11 anonim ***** válasza:

nekünk 10 évig volt berni pásztorunk

gyönyörű,okos kutya

mozgásigénye nagy,gyerekekkel nagyon jól kijön

de NEM HÁZŐRZŐ,néha ugatott a miénk (szuka volt)de nem volt az a tipikus házőrző.amúgy a legjobb kutyák egyike!

2011. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Inkább csak méretbeli különbség van köztük, mind a kettő svájci hegyikutya, hasonló jellem, hasonló habitus. Nem kifejezett házőrző egyik sem, de azért a területőrző ösztönük és a méretük elriasztja a besurranókat.
2011. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

A bernáthegyi nagy kutya ugyan de úgy vigyáz a kisgyerekre hogy csak na!:)


A berni is nyáladzik egyébk.


Szerintem a bernáthegyik sokkal jobban kijönnek a gyerekekkel és nem igényelnek sok mozgást.

2011. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 berni is van a családban egy 6 hós szuka (Lia) és egy 2 éves kan (Nyolcas) mindenkettő nagyon jámbor ja és imádnak a bernik a lábakon ülni nagyon szépek igen csak fésülni kell őet mert ha nem filces lesz a szőre :)
2011. aug. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!