Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A golden retrieverem párosodot...

A golden retrieverem párosodott nagy valószíűséggel de elkezdett nyüszíteni és szétjöttek. Milyen baja lehet a kutyámnak azon kívül hogy vemhes?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 15:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Neki nem tom, de neked az hogy felelőtlen vagy!
2009. ápr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem elég baj, ha vemhes?

Majd jönnek a kérdések az ellés körül:

"mint csinálja, mert beszorult, nem lélegzik, nem eszik, csipás a szeme...."

2009. ápr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%
Más baja nem hiszem, de ez is elég nagy baj. Gyorsan vidd dokihoz, hogy ivartalanítsa, az lesz neki a legjobb.
2009. ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Most miért kell le fikázni a másikat. Az én kutyám is vemhes egy keverék korcstól. Lehet ,hogy feljutott a kutyád agyáig hogy vemhes és nem kéne ezt csinálni, főleg a gazdája elött.
2009. ápr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon remélem, hogy senki nem hagyja megszületni ezeket a nem kívánt almokat. Nem tudjátok, hogy mi a helyzet ma Magyarországon és mi lenne a kutyátok egészsége szempontjából a legjobb. Kérlek olvassátok el ezt, ide minden le van írva:

[link]

2009. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

OFF

Elolvastam a cikket, és hát azért megjegyezném azért a legtöbb kutya elfogadható anya, és persze ez is megtörténhet amit itt leírt, de leggyakrabban azért kielégítő módon felneveli az almot az anyakutya. Az meg alapvető kutyás ismeretekkel nem hinnén, hogy az a Zizi azért témadta meg a kölykét mert nem volt boldog SZÜLÉSTŐL. Pusztán csak azért, mert a kutyák nem melékeznek a rokoni kapcsolatokra, legfeljebb ha kiskutyát nem viszik el. Így viszont ha később visszajön, számára csak egy idegen lesz, akitől meg kell védeni a területet. Ennek semmi köze ahhoz, hogy a kutyáknak nem boldogság a szülés. Illetve véleményem szerint sokan azért nem ivartalanítanak, mert már mindenhol ezt rágják a fülünkbe, anélkül, hogy ismernének! És nagyon sértő tud lenni, ha rögtön ránkbélyegzik, hogy buták, felelőtlenek vagyunk, és nem is szeretjük igazán a kutyáinkat! Én viszont azt mondom, hogy az ivartalanítás jó dolog. DE ha valakinek megvannak az ismeretei (kutyának nem kell életében egyszer szülni és hasonlók), az ideje, biztonságos kerítés (ami kutya nélkül is alap lenne), kennel megfelelően elkészítve, illetve valamennyire számít itt a kutya nevelése, megfelelő fajtát választ ki, és persze tisztában van a kockázatokkal (betegségek) akkor azt gondolom nem kéne elítélni, mert ő szukának vagy kannak hagyja a kutyáját. Aki viszont nem elég biztos benne, hogy a kutyájára megfelelő módon tud vigyázni és stb, az igenis ivartalanítsa...


A kérdezőnek is ajánlom, hogy minnél előbb tegye meg, mert ha már ilyen baleset megtörtént, akkor nagy valószínűséggel jobb választás.

2009. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
bocsi, a szüléstől, kisbetűvel
2009. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem alapul vehetjük csak azt a tényt, hogy másfél millió otthontalan kutya van. Én semmiképp nem venném el a lehetőséget előlük, hogy gazdihoz mehessenek egy saját alom gyártásával. Elég rossz nézni őket nap mint nap...
2009. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%

Kedves 16.26

Sok mindenben igazad van. De a kutyára nem csak úgy kell vigyázni, hogy ne tudjon megszökni.

Nálunk az állatorvosi rendelőben, ahol kisegíteni szoktam műtéti napokon napi 3-4 ivartalanítás van több éves korban, gennyes méhgyulladás, méh- és emlődaganat miatt.

Ott sírnak a tulajdonosok, hogy miért nem ivartalanították az állatot akkor amikor az orvos ajánlotta, mert most nem biztos, hogy megmarad.

Ott állnak kétségbeesve a hatodszor álvemhes kutyájukkal, akinek az emlői hatalmas méretűre vannak dagadva.

És sokszor nem értem, amikor álvemhesség miatt hagyják félévente szenvedni az állatot, hordják antibiotikum kezelésre, de nem ivartalanítják, mert "nem akarják megcsonkítani", de végignézik a szenvedését fél évente.

És látom a hererákos kutyákat és azokat is, akiknek tenyérnyi darabokon hiányzik a bőre, mert verekedtek, vagy letépte a kerítés.

És látom a talált, leadott menhelyi kutyákat, akiket hoznak nap mint nap és megszakad a szívem. Mert a legtöbbnél úgy kezdődött, hogy "olyan aranyos kiskutyák lesznek" csak arra senki sem gondolt, hogy mi lesz ezekkel az aranyos kiskutyákkal.

És akkor azt mondom, hogy minden MINDEN kutyát, aki nem tenyészállat ivartalanítani kell.

2009. ápr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

16.26-os vagyok. Én is megemlítettem a betegségeket. Természetesen ha egyszer is előfordulna a kutyámmal, azonnal vinném és akkor inkább legyen ivartalan. Én is ismerem a mehelyeket. Volt kutyánk akinek házilag vágták le a farkát aztán zsákokba tették is kodobálták az utcákban a testvéreivel. Egyis ismerősünk vízbe szokta folytani a kiscicákat, és ha meg akar hagyni egyet akkor is nőstényt, mert a kandúr " ne pisilgesse" a kertet. Persze akit lehet megmentünk,de mindenkit nem tudunk... :( Azon kívül egyáltlán nem alap, hogy a kutya megbolondul a tüzelés alatt. Nem egy kutyánk volt és tapasztalat, hogy ez nem mindenkinél így van. Állíthatom, hogy tévhit a tüzelés "megérzése kilométerekről". Nekem 3 lány kutyám van, egyszerre tüzelnek, a szomszédban van kan, és csak egy ház választ el tőle. De semmi baja, addig amíg nem találkozik a kutyámmal. Az persze más kérdés, hogy elég ha megszagolják a pisijét és máris az összes a kerítés előtt van, de amíg nem viszem ki, addig nem veszi észre senki, és persze nagy a kertünk...


Szerintem sem kell szülni senkinek a tenyészkutyákon kívül! De azt nem értem, hogy miért kell utálni meg lepontozni, ha ezt valaki ivartalanítás nélkül teszi meg (pontosabban nem teszi meg, tehát nem ellet, pároztat)!!?

2009. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!