Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a GOLDEN RETRIEVER...

Miért ilyen a GOLDEN RETRIEVERem (! )?

Figyelt kérdés
Ma elvettem tőle egy tollat és rám morgott, ugatott. Miért csinálja ezt? Amúgy olyan aranyos, barátságos, kedves, szép kis jószág.
2010. márc. 30. 20:46
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
69%

Mert elterjedt nézet, hogy a golden kedves, barátságos és könnyen tanítható kutya. Ezért mindenkinek ilyen kell.

Csak azt jól elfelejtik, hogy nem azt mondta senki, hogy gyárilag bele van programozva minden, hanem hogy könnyen tanítható. Tehát tanítani, foglalkozni kell vele.

Ha elmarad, akkor jönnek a bajok.

Menjetek el iskolába, ahol Téged megtanítanak, hogyan neveld a kutyádat.

2010. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Járunk kutyaiskolába, és itthon is sokat oglalkozok vele+minden nap sétálunk, van egy kutya akives egy héten többször találkozik
2010. márc. 30. 20:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

sajnos divatos fajta lett, így egyre több a viselkedés

hibás egyed. A szüleiről mit tudsz? Jellemző-e valamelyikükre ez a viselkedés? Ki az első számú gazdája a kutyának?

2010. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én vagyok a gazdája, de a tetvéremre morgott.Én nem szoktam tőle elvenni, mert olvastam, hogy nem tesz jót. A szüleit nem ismerem, nincs törzskönyve.
2010. márc. 30. 21:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktad tole elvenni, mert azt olvastad, hogy nem tesz jot??? Ezt nem ertem...

Alapveto kikepzesi modszer, hogy a kutyanak nincsenek sajat dolgai.A kutya csak akkor jatszhat valamivel, ha te oda adod neki es amikor ugy dontesz, hogy elveszed, nem szabad ellenkeznie, mert te vagy a falkavezer. (Mar, ha te vagy egyaltalan.) Nem tudom, hol olvashattal olyat, hogy a kutyatol nem szabad elvenni a dolgokat...

Vagy csak elirtal valamit?

2010. márc. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs törzskönyve, nem ismered a szüleit, az sem lehet éppen kizárt, hogy beltenyésztettség miatt idegrendszeri problémája van. A másik lehetséges ok a nevelés, és a "nem szoktad elvenni" dologból következtetve, könnyen meglehet, hogy itt hibádzik a dolog. Bár látni kéne a kutyát, hogy ezt meg lehessen állapítani, mert így ehhez kevés az info.
2010. márc. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ne tudom mér azt írtam:) Szerintem csak bemásoltam valahonnan, vagy nem ide figyeltem. Azt akartam írni: "Én nem szoktam elvenni tőle, mert olvastam, hogy nem szabad. A szüleit nem ismerem, mert nincs törzskönyve." Nem tudom, az a szöveg, hogy került oda:)
2010. márc. 31. 14:49
 8/11 A kérdező kommentje:
A póráz két végében mondták, hogy nem szabad elvenni tőle
2010. márc. 31. 14:52
 9/11 A kérdező kommentje:
Már megint:) nem tudom miért csinálja ezt. Na szóval, a Póráz két végében volt, hogy nem szabad elvenni tőle
2010. márc. 31. 14:54
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Ennyit az okos tv műsorokról.

Igenis kiskorában meg kell tanítani, hogy bármit és bármikor elvehetsz tőle.

Két éve vittünk egy kölyökkutyát Párizsba a gazdijához.

A nőnek régebben dobermannjai voltak.

Meglepődve tapasztaltam, hogy evéskor 3-4x elvette a kiskutyától a tányérját, majd újra visszaadta. Kérdeztem, hogy miért? Mert a dobermannoknál megszokta, hogy így tanítja őket, hogy ő a főnök, és belenyúlhat a kajájukba. Én ezt másképp szoktam, ezért volt furcsa, de ez is egy remek módszer. Én a kölykök táljába belenyúlok, egyik tányérból átteszek kaját a másikba, elveszem a kölyöktől, ha belemászik a tesóéba, vagy őt emelem fel és teszem arrébb. Ezért eszükbe sem szokott jutni, hogy ilyesmi ellen tiltakozzanak. Ugyanezt felnőtt korukban is megcsinálom.

2010. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!