Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az angol bullterri...

Szerintetek az angol bullterrier ijesztő?

Figyelt kérdés
Sajnos ahol lakom elég sok a cigány. Szeretnék egy kutyát venni hogy este 7 után is viszonylag biztonságban érezhessem magam az utcán. A bullterrier megfelelő szerintetek? A külseje elgondolkoztatná a cigányokat hogy közelebb jöjjenek-e vagy sem? Nem baj hogy kicsi (nem a minibullra gondolok)? Éles helyzetben megvédene magától?
2011. aug. 8. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Talán "ijesztésre" nem a bulli a legmegfelelőbb a mérete miatt.

Ha többen vannak azok, akiktől tartasz, nem hiszem, hogy ma már egy kutya visszatartó lenne számukra.

2011. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre bármilyen kutya jó. Ha speciálisan téged akarnak bántani, előre kitervelten, akkor simán lefújják a kutyát. Ha meg csak úgy valakit el akarnak verni, kizsebelni, akkor olyat fognak választani, akinél nincs semmilyen kutya. Egy Yorki is képes iszonyatos patáliát csapni és fellármázni az egész környéket, ezt pedig inkább nem kockáztatják meg.

Nekem egy combig érő keverékkutyám van, aki kezes és édes, és laktunk mi is a nyóc közepén, eszembe nem jut félni mikor velem van.


Az, hogy éleshelyzetben megvédjen egy kutya, az nagyon komoly munka. Ha nem teszed bele a munkát, akkor csak az ösztön dolgozik, amit te nem tudsz kontrollálni, és ha aránytalan sérülést okoz önvédelem címén, akkor te mehetsz a sittre, a kutya meg a túlvilágra.

2011. aug. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

hát az, hogy ilyen helyzet kialakult, nagyon szomorú...


szerintem válassz vagy egy jó idegzetű német juhászt, vagy egy menhelyi németjuhász keveréket.


én zsidó vagyok, most csúnyát fogok mondani...

a nácik nem véletlenül a német juhászt használták...


DE! úgy van, ahogy az előttem szóló írta, magától csak az ösztön fog dolgozni.

Érdemes elmenned egy kutyasuliba örző-védő kiképzésre...


Egyébként ha be mered vállalni, és elbírsz vele, én a közép-ázsiait ajánlom.

Ahhoz már nagyon bátornak kell lenni, hogy egy ilyennek az oldaladon megtámadjon valaki...


Keress rá youtube-on, vannak fenn felvételek illegális kutyaharcokról.


de ezt mindenképp ajánlom figyelmedbe, hogy megismert a fajtát:


http://www.youtube.com/watch?v=nTofjd_FgRk&feature=relmfu


http://www.youtube.com/watch?v=R2DcyA0NZAU&feature=related


Türkmenisztánból hozták be mindössze 20 éve!!!!

EDDIG MESTERSÉGES SZELEKCIÓN ESETT ÁT ÉVEZREDEK ÓTA: a pásztorok csak a legjobb kanokat hagyták pározni.


A gazdájához iszonyatosan hűséges, más barátja viszont nincs.

De ha egy ilyennel vagy, és megtámadnak az utcán, ha nem tudod visszatartani, megöli az ellenséged.

A rendőrség próbálta alkalmazni, de nem lehet neki normálisan megtanítani, hogy ne nyakra menjen...

2011. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha erös védelmezö ösztönü kutyát akarsz vegyél DOBERMANNt vagy NÉMETJUHÁSZt.ezek kutyák bebiztosítják,hogy elmenjen a kedvük
2011. aug. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem a bullterrier nem , de a staffi , vagy a pit.. na tőlük tuti félnének :D

( egyébként én is elég para helyen lakom, ezért is vettem egy "tekintélyt" parancsoló fajtát, amstaffot :)

2011. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bullterriertől is félnek.Én is hosszú évekig laktam a gettóban,és rettegett az egyébként nagyon szelíd kutyától a környék.
2011. aug. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 compactegon ***** válasza:
jó, hogy falun meg vidéki városokban ilyen a helyzet. itta VIII ban minden 2. romának pitje vagy bully-ja van. nekem is staffim van, de azoknak aromáknak, akik nem ismerik ezeket a fajtákat, sztem mindegy. zsigerből félnek a kutyáktól;- mert nem tudják megnevelni őket. bullmasztiff? :D
2011. aug. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!