Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy egy kutya...

Létezik, hogy egy kutya eredendően gonosz?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 22:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Max ha megszállta az ördög XD:D
2009. ápr. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Ez egy elméleti kérdés vagy valami konkrét dolog?
2009. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
NEm arra gondoltam, hogy megszállta valami:) Hanem, hogy folyamatosan harap, és tönkreteszi a kedvenc dolgaidat..és hiába beszélsz vele szépen, adsz neki finom falatokat..folyamatosan gonoszkodik, mintha tudná, hogy ez rossz.. de nem tudom jobban elmagyarázni..
2009. ápr. 10. 22:57
 4/14 anonim ***** válasza:
22%

Létezik..

Mint az embereknél, a kutyáknál is van ilyen viselkedészavaros.

2009. ápr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem, "eredendően" nem az (egyik állat sem). Lehet persze rossz természetű, ami hajlamosítja bizonyos viselkedésformákra, de(!) szinte mindíg emberi hibára vezethető vissza a rossz viselkedés; félre van nevelve az állat. Ez aztán továbbfejlődhet, és egy esetleges gazdiváltás esetén az új gazdival ugyanúgy szemétkedik a kutya, mint az előző gazdival, mert megszokta, hogy lehet (tőletek se kapott eddig megfelelő visszajelzést, mert különben nem csinálná).


Sajnos utólag már nehéz kinevelni ezeket, érdemes szakértőhöz fordulni, kutyasuliba vinni az ebet. (ha eddig nem tudtad belőle kinvelni, akkor ezután se fog menni).

2009. ápr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Attól, hogy szépen beszélsz vele és finom falatokat adsz, nem fogja megtanulni, hogy ne tegyen kárt. Mégis hogy csinálod? Adsz neki egy falatkát, és azt mondod: jaj látod megint mit csináltál? Kérlek ne csináld ezt, mert nekem rossz, látod, hogy szeretlek! Inkább meg kéne neki tanítani, hogy nem jó dolgot csinál. A legtöbb kutya kölyökkorában sok dolgot megrág, elhurcol stb, ez nem egy különleges dolog, csak meg kell nevelni. És az nem úgy megy, hogy szépen beszélsz vele, hanem megtanítod neki, hogy mit szabad és mit nem...
2009. ápr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
természetesen amikor rossz, akkor nem adok neki finom falatokat..csak azt akartam érzékeltetni, hogy nem vagyok valami agresszív zsarnok..és tény, hogy bántani sem tudom őt..sajnos nem minden kutya fogadja el az erőteljesebb NEM, NEM szabad.. stb, dorgálásokat..
2009. ápr. 10. 23:31
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Pedig bizony a kutyával sajna nem lehetsz egyenrangú barát... Neked kell a főnöknek lenni. Ha békességet akarsz és nyugaltmat, hidd el a kutyának is úgy kényelmes. Épp azért próbálgat erőteljesen mert nem vagy határozott. Vagy a dolgaidat teszi tönkre, akkor lehet, hogy több foglalkozást igényel. Ne kell félteni, a vezérség megszerzése nem azt jelenti, hogy laposra vered a kutyát, mert te vagy az erősebb. Nem kell ehhez bántani. De sajnos a kutyáknál néha hasznos lehet egy rázás nyakbőrnél, a kisgyereknek is a fenekére paskolnak néha... Ez még nem rossz dolog.
2009. ápr. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Az én macskám is alapvetően ilyen agresszív gonosz kis disznó. néha lesből támad, és nekünk esik, de amúgy imádjuk, mert nagyon szeretreméltó, kedves is tud lenni. de kizártnak tartom, hogy az állatoknál ez akaratlagos volna, hiszen ők ösztönlények. annyiban vagy jobb helyzetben, hogy a kutyákat a macskákkal ellentétben lehet nevelni, sőt némelyik fajta kimondottan igényli a szigort (ezalatt persze nem azt értem, hogy üsd, vagy tarsd láncra verve, dehogyis!) az erélyes fellépést. a macskákkal más a helyzet, ők öntörvényű, önző lények, lehetetlen rájuk bármilyen eszközzel is hatni.
2009. ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
77%
Az állatok alapvetően ösztönlények, minimális tudattal. Az ember egyik legfontosabb feladata az lenne, hogy ezeket az állatokat magasabb tudati szintre emelje. A háziállatoknál, amelyeket dédelgetnek, szeretgetnek, ez meg is valósul. Ha a kutya agresszív természetű, az utalhat valamilyen biokémiai rendellenességre is, amely eltorzítja a kutya valódi természetét. Sajnos csak ennyit tudtam mondani.
2009. ápr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!