Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador vagy Boxer vagy egy...

Labrador vagy Boxer vagy egy Beagle vagy még a Westie a jobb?

Figyelt kérdés
A 13 éves kislányomnak szeretnék egy kutyát a fentiek közül melyik lenne jobb választás.Előre is köszönöm válaszaitokat....
2011. aug. 9. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A labrador, kedves családbarát, gyerekszerető kutya sok mozgásigénnyel. A Westie kis testű, lakásban is könnyen tartható, aktív kutya. A boxerhez keményebb kéz kell, nem hinném, hogy 13 éves gyereknek való, jó őrző védő kutyák. A beagle, mint vadászkutya, sok mozgást, foglalkozást igényel és elég makacs. Én a labrador mellett szavaznék. Üdv.
2011. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szinte mindenben egyet értek az előttem szólóval kivéve a Boxeral.. a Boxer nagyon intelligens kutya... másképp játszi kegy gyermekkel és egy felnőttel is... én nagyon szeretem az enyémét!
2011. aug. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A labradort és beaglet csak akkor, ha a kislány mozgékony, mert ez a 2 kutyafajta nagyon sokat futkározik, és nagy kert kell nekik mivel vadászkutyák eredetileg. A Boxert semmi képpen nem javaslom mivel eredetileg harcikutya és nem való egy 13 éves kislánynak. A westie ahogyan az első válaszoló is mondta lakásban is tartható, ha a kislánynak kevés ideje lenne kint futkározni a beagle-el, vagy a labradorral akkor a westie a legalkalmasabb : ) remélem segítettem.
2011. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Labrador.
2011. aug. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem azt mondtam, hogy a boxer egy vadállat, félreértés ne essék, de alapjában véve munkakutya. Szereti a gyerekeket, sőt imádja őket. Okos fajta. De nem gyerekjáték. Dolgoztam velük is annak idején, láttam őket őrző védőzni...Neki a munka a mindene, nem egész nap labdák után szaladgálni a kertben vagy parkban... Erre alkalmas a labrador, vagy a Westie.
2011. aug. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Labrador.

A barátnőmnek is az van(Linda),nagyon okos intelligens.Én őt javaslom. :P

2011. aug. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kezdjük a nagyobbakkal.

Boxer: egy örökké játszó szó szerint ENERGIABOMBA! Ha igazán aktív életet él a családotok, akkor jó kutya lesz belőle, de ha nem tudjátok lefárasztani, akkor maga lesz a pokol...

Labi: ő is szeret játszani és szintén imádja a gyerekeket. Okos, sokoldalú kutya.

Majd folytassuk a kisebbekkel.

Beagle: Vadászkutya, szintén le kell fárasztani, de nem annyira energiával teli, mint a boxer. Aranyos, szereti a gyerekeket, lakásban is tartható elegendő foglalkozással (séta+játék).

Westie: nem ismerem annyira, hogy írjak róla.


Mik az elvárások azon kívül, hogy a 13 éves lányoddal jól kijöjjön? Kertes házban vagy lakásban lenne? Házőrzés a feladata lenne? Erre a beagle totál alkalmatlan, aki kedvesen szól hozzá azzal kb. el is menne,főleg ha kaja is van. (tapasztalatból írom)

2011. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Boxer,nem munkakutya az,nevelés kérdése,ha kis korától hozzászokna a gyerekedhez,semmi gond nem lenne vele,sokat játszana a lányoddal,szőrét gondozni nem kell.

de télen fázik,nyáron meg hő gutát is kaphat a rövid feje miatt.

2011. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

unokatesóméknak 3 boxerjük is volt és sokat labdáztak velük a kutyák tökre élvezték..tényleg jók a gyerekekhez is... minden nevelés kérdése mivel 3 gyerekkel voltak körülvéve és amikro mi is is mentünk hozzájuk akkor tesómmal együtt 5-en játszottunk velük :) szerintem aranyos ebek de sok mozgást igényelnek ők is..

én a boxer vagy a labrador mellet szavazok..

2011. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

labrador szerintem is, de ha a lány erőskezű, bátor, akkor jöhet a boxer is

14/L boxer gazdi

2011. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!