Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne kezdeni ezzel a...

Mit lehetne kezdeni ezzel a kutyával? :S

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy angol staffordshire terrierem, lassan 1 éves, de azért vannak vele problémák. Eddig volt 2 rottweilerem és ugyan rövid ideig, de volt egy stafim is, és egyiktől sem kellett félnem sem nekem, sem a családnak, de ez a kutya most már lassan az agyamra megy. Mostanában elkezdett lábra támadni, de nem akárhogy. Lelapít kb. olyan lapos lesz, mint egy könyv és kitör, egyenesen neki a lábnak (vádli, comb), és ezt egymásután vagy tízszer megcsinálja, és hiába szólok rá, hogy hagyja abba vagy takarodjon, egyszerűen mintha süket lenne. Tegnap este a húgomat nem engedte le, ott sz.rakodott előtte.. De állítom, ha nem húzom el a vádlimat, szerintem el is kapja.

Az meg a másik, hogy amikor simogatom, akkor meg állandóan a kezemet akarja elkapni. Lehet ezzel valamit csinálni szerintetek? Ez így nem lesz jó.... :/



Köszi.


2011. aug. 10. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kutyaiskola
2011. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos látatlanban nehéz ezt megmondani, de én arra gondolnék a leírás alajpján, hogy játékosan nagyon beleéli magát és levadászik téged. Az én németjuhász keverékem is nagyon tud morogni, lapulni játék előtt, közben. Ő is vicsorít, harapdál, de amíg nem adod a szájába a kezed azt hinnéd, ha odateszed, letépi, de ha már játszunk és a szájában a karom olyan finoman játszik, h meg sem érzed. Pedig nem kis darab kutya. Lehet egy rongyal kéneb betekerni a kezed és kipróbálni hogyan harap.. Tényleg komolyan gondolja-e.. És ha Igen, mielőbb menj el egy kutyasuliba, ahol megnevelitek együtt, mert ez nem vicc.. Ha tényleg támad, akkor senki sincs biztonságban!! Gyorsan tudd meg miért csinálja és mit szeretne, majd dönts, h suli, vagy saját nevelés. Sok sikert!
2011. aug. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kutyaiskolát feltétlenül meg kellene látogatni, mert ez a viselkedés csak rosszabbodni fog, ha nem tanuljátok meg kezelni a kutyát. Sokkal határozottabban, következetesen kell nevelni egy ilyen kutyát, nem való akárkinek. Nem értem minek vesz magához amstaffot az, aki nem képes megnevelni?

[link] Az ebben a cikkben leírtak nagyon alaposan tanulmányozd át és szigorúan tartsátok be. Nem tudom hány éves vagy, ha gyerek, akkor inkább apukád kezdje el nevelni a kutyát, nehogy baleset legyen. Amint nektekugrik a kutya azonnal meg kell fogni a grabancát, erősen odaszorítani a földhöz, felémagasodni és rettentő mérgesen viselkedni, akár moroghatsz is a hatás kedvéért. Az ivartalanítás is segíthet, utána sokkal nyugodtabb, kezelhetőbb lesz a kutya.

Mennyit van naponta sétáltatva, futtatva a kutya? Talán ha többet mozogna nem terrorizálna ennyire titeket, le tudná vezetni máshogy az energiáit.

2011. aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kölyök még a kutyus? Mert akkor ez természetes viselkedés, de ez nem jelenti, hoyg nem kell ellene tenni. És sokkal, de sokkal több mozgás kell neki, ha fáradt kevésbé rosszalkodik.

Ha felnőtt akkor mindenképpen kutyaiskola, mert komoly gond lehet ebből.

2011. aug. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Először is: köszi a válaszokat.


Lassan 1 éves lesz a kutyus, egyébként nagyon aranyos, de néha rájön a "fél óra" és akkor egyszerűen kezelhetetlen. Egyébként rendszeresen van sétáltatva és játszunk is vele, mert nagyon játékos.

Egyébként, hogy miért vettem magamhoz a kutyát? Azért, mert eddig sem palotapincsim volt, és mindegyiket tudtam nevelni úgy, ahogy akartam, de ez nagyon önfejű tud lenni.

Egyébként kan kutya :D


ui.: 24 leszek jövőre

2011. aug. 10. 09:42
 6/12 A kérdező kommentje:
egyébként azt hittem én is, hogy játszik, de amilyen agresszív módon viselkedett tegnap, hát most már nem vagyok benne biztos, pláne, hogy nekirohant a lábamnak...
2011. aug. 10. 09:46
 7/12 anonim ***** válasza:
ezt most nem hülyeségből mondom, mert nekem is van kutyám járunk kutyaiskolába is, de ottis azvan ha nem aztcsinálja amit mondanak neki, akkor kicsit megránycigáljuk a porázát, baja nemlesz hiszen a stafi erős izmos kutya ha füldhözvágod aztse érzi meg, ha mégegyszer ezt csinálja akkor csapj rá egyet hogy ne fájjon neki de azért érezze meg és mond neki hogy nemzabad és addig amig abba nem hagya egy időután megunja hogy ráutsz egyet és abbahagya
2011. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A verésből semmit nem fog tanulni a kutya, csak félni fog tőletek, ami megint csak agresszióhoz vezet. A farkasok sem csapkodták egymást, le kell szorítani a földre a kutyát, el kell érni, hogy megadja magát, ezt megérti. A staffnak meg se fog kottyanni egy pár ütés, játéknak fogja fel és még jobban felhergeli magát, bedurvul.

Mint mondtam ivartalanítás, sok mozgás, kutyaiskola és sok-sok kutyás könyv/honlap olvasása és lesz egy jól kezelhető, normális, megbízható kutyád.

2011. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bizonyítsd be neki, hogy te vagy a falkavezér. Az ősi falkákban ennek legszigorúbb módját kéne követned: kapd fel a nyakánál fogva és rázd meg! Észre kell vegye magát.
2011. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
tegnap 22:47 Az ősi falkában ezt a zsákmánnyal csinálták, nem az alárendelt falkatagokkal.
2011. aug. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!